Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 158 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 106 156 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1101 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incredibil. Oare tantile alea vindeau seminte si la Revolutie?

  2. #1102 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    EBA, tatal tau nu vrea sa "vorbeste" cu noi !

    A şaptea zi de proteste. Jandarmii au periat zona Universitate-Romană. Locuitorii strigă din balcoane: "Nu daţi �n copii!"


    UPDATE 23:43 - Bilanţul confruntărilor dintre protestatari şi forţele de ordine se ridică la 48 de persoane reţinute.

    UPDATE 23:40 - Jandarmii au �ncercat să urce �n dubă un manifestant vizibil rănit. Au urmat scene dramatice. Omul s-a agăţat de piciorul unui scutier. Militarii nu au ştiut cum să reacţioneze, �ncurcaţi de camerele de televiziune care transmiteau �n direct. T�nărul a fost, finalmente, salvat de un echipaj SMURD, care l-a transportat la spital.

    UPDATE 23:25 Locuitorii din zonă au ieşit la balcoane şi strigă către jandarmi: "Nu daţi �n copii!".
    Prinsă �n �ncleştarea dintre jandarmi şi protestatari, o femeie a fost rănită cu scutul de un jandarm. Ea a fost transportată la spital.

    UPDATE 23:20 Zeci de manifestanţi sunt reţinuţi şi urcaţi �n dube. Trei dube au plecat �n trombă spre secţii de poliţie. Jandarmii au cerut jurnaliştilor prezenţi să asigure un perimetru de siguranţă de 10 metri faţă de dispozitivele lor de intervenţie.

    UPDATE 23:10 V�nătoare de manifestanţi de-a lungul bulevardului Magheru. Lanţuri de jandarmi aleargă cupă oameni spre Piaţa Romană.

    UPDATE 22:52 - Jandarmii au ocupat �ntreaga piaţă, iar manifestanţii sunt fugăriţi de grupuri de scutieri pe străzile lăturalnice

    UPDATE 22:51 - Jandarmii au intrat �n forţă �n mijlocul protestatarilor, atac�nd din două direcţii, dinspre Piaţa Universităţii şi Piaţa Romană

    UPDATE 22:49 - Jandarmii au �nlăturat gardurile care �i separau de protestatanţi şi �naintează spre mijlocul pieţii. Se aruncă spre forţele de ordine cu diferite obiecte, sticle şi pietre

    UPDATE 20:52 - �n piaţă şi-a făcut apariţia un protestatar care are m�inile �ncătuşate şi poartă o mască care-l �nfăţişează pe Traian Băsescu.

    UPDATE 20:38 - Ioan Dascălu (secretar de stat �n MAI): "Jandarmeria şi Poliţia nu vor interveni �n forţă at�ta timp c�t persoanele din Piaţa Universităţii vor manifesta paşnic.

    VIDEO: http://www.antena3.ro/romania/imagin...ii-152229.html

  3. #1103 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cand s-au privatizat cele mai multe institutii de stat pe vremea lui Basescu sau a lui Iliescu?Toata lumea vede in Basescu ciuma,intradevar omul e pervers dar ciuma in tara asta au adus-o dobitocii dinaintea lui.

  4. #1104 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Cand s-au privatizat cele mai multe institutii de stat pe vremea lui Basescu sau a lui Iliescu?Toata lumea vede in Basescu ciuma,intradevar omul e pervers dar ciuma in tara asta au adus-o dobitocii dinaintea lui.
    Ai dreptate, c�nd ma g�ndesc ca pleaca ciuma si vine cancerul...Iar nu ma duc la vot ca nu am cu cine...Bine eu as avea cu cine,dar suntem prea putini.

  5. #1105 SP
    Member party_man's Avatar
    Chestiunea cu nu avem de unde alege e cam trasa de par...stiu ca exista multe argumente pro, dar v-as da un singur exemplu..USA acolo sunt 2 partide. Credeti ca nu exista si acolo mari dezamagiri? O sa spuneti ca nu ne putem compara ca nivel de trai, corect si asta, dar alegerile ne permit ACUM, mai mult ca niciodata, sa fim constienti cu cine votam si de ce...e destul de clar ca, un partid mic, chiar si in actualele conditii speciale, are sanse minime, insa lectia de acum din strada va atarna greu in deciziile oricui va veni! Ma-ndoiesc ca ati dori o chestie utopica gen falanster! Ma uitam in istoria recenta a noastra si vad un ciclu de aproximativ 23-25 de ani de schimbari, 44-65 Dej, 65-89 Ceausescu, 89-2012 ramasitele comunismului. Sper ca noua putere sa constientizeze ca, desi ne trezim greu, ne urnim greu, acceptam multe, credem multe, in caz de greseli grave caderea e rapida si uneori abrupta pentru gat...sper sa nu se ajunga sa fie scos cu plutonul de executie Basescu fiind ca as vrea sa vad si eu pe unul dand seama pentru fapte.

  6. #1106 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Chestiunea cu nu avem de unde alege e cam trasa de par...stiu ca exista multe argumente pro, dar v-as da un singur exemplu..USA acolo sunt 2 partide. Credeti ca nu exista si acolo mari dezamagiri? O sa spuneti ca nu ne putem compara ca nivel de trai, corect si asta, dar alegerile ne permit ACUM, mai mult ca niciodata, sa fim constienti cu cine votam si de ce...e destul de clar ca, un partid mic, chiar si in actualele conditii speciale, are sanse minime, insa lectia de acum din strada va atarna greu in deciziile oricui va veni! Ma-ndoiesc ca ati dori o chestie utopica gen falanster! Ma uitam in istoria recenta a noastra si vad un ciclu de aproximativ 23-25 de ani de schimbari, 44-65 Dej, 65-89 Ceausescu, 89-2012 ramasitele comunismului. Sper ca noua putere sa constientizeze ca, desi ne trezim greu, ne urnim greu, acceptam multe, credem multe, in caz de greseli grave caderea e rapida si uneori abrupta pentru gat...sper sa nu se ajunga sa fie scos cu plutonul de executie Basescu fiind ca as vrea sa vad si eu pe unul dand seama pentru fapte.
    Ca sa intelegi mai bine...eu vreau monarhie,pt mine nu exista dintre doua rele il aleg pe cel mai mic,s-a tot ales si uite unde suntem!

  7. #1107 SP
    Member party_man's Avatar
    si eu as vrea insa cu actuala putere si constitutie nu se poate. mai mult ca sigur nici viitoarea nu ar accepta si probabil(mai mult ca sigur) inca multi dintre romani nu au cultura necesara pentru asta...

  8. #1108 SP
    Junior Member Codreanu's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Cand s-au privatizat cele mai multe institutii de stat pe vremea lui Basescu sau a lui Iliescu?Toata lumea vede in Basescu ciuma,intradevar omul e pervers dar ciuma in tara asta au adus-o dobitocii dinaintea lui.
    Nu uita ca basescu face parte din dobitoci din anul 1991.

    Activitatea politică:

    � 1991-1992 Ministrul Transporturilor �n Guvernele Roman şi Stolojan
    � 1992-1996 Deputat al Partidului Democrat şi Vicepreşedintele Comisiei de Industrie şi Servicii a Camerei Deputaţilor
    � 1996 după demisia din Parlament şi renuntarea la imunitatea parlamentară, Director Coordonator al campaniei electorale a domnului Petre Roman
    � din 1996 Deputat PD de Vaslui, Ministrul Transporturilor �n Guvernele Ciorbea, Vasile, Isărescu
    � 2000�2001 Preşedinte al Organizaţiei Partidului Democrat a Municipiului Bucureşti
    � 2001�18 decembrie 2004 Preşedintele Partidului Democrat
    � 2003-18 decembrie 2004 Co-preşedinte al Alianţei D.A.

  9. #1109 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Agitaţie bizară �n conturile familiei Udrea-Cocoş. Se pregăteşte ministrul să-şi mute bunurile �n străinătate?

    Scenariu interesant pe informaţii din mediul bancar şi de afaceri din Romania. De c�teva zile, sunt mişcări extrem de interesante �n conturile familiei Udrea-Cocos. O agitatie bizară �n materie de retrageri şi lichidări pare să-i fi cuprins pe afaceriştii apropiaţi de preşedintele Traian Băsescu, arată ghimpele.ro.

    �n momentul �n care Guvernul Boc pare a fi la un pas de sf�rşit, soţii Cocoş-Udrea par să-şi pregătească o eventuală ”retragere” din Rom�nia.

    �n condiţiile unei justiţii necontrolate de preşedintele Basescu, susţine Ghimpele, familia Udrea-Cocoş ar avea de dat e serie de explicaţii �n dosare precum Dalli sau cel al frunzei din brandul de ţară.

    SURSA: Agita

  10. #1110 SP
    Member party_man's Avatar
    sobolanii fug primii...in timp ce chioru sta la masa cu nuti...parca seamana cu recentul naufragiu din Italia...

  11. #1111 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Apropo de şobolani...
    Peste 8.500 de persoane care cred că viitorul Rom�niei ar trebui �ncredinţat lui Traian Băsescu s-au unit online, pe pagina "Alături de preşedintele nostru". Pagina realizează o colecţie a reuşitelor lui Băsescu la preşedinţia Rom�niei, din 2004 p�nă astăzi.

    Pagina a fost creată la jumătatea lunii ianuarie 2012 şi este actualizată de c�teva ori pe zi. Apar şi fotografii de la manifestaţii mai vechi, cu persoane care �şi exprimă susţinerea pentru Traian Băsescu.

    ---------- Post added 20-01-2012 at 05:05 PM ----------


  12. #1112 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ^ cred ca e o lista foarte mica chiar daca vorbim de aproape 8 ani de presedintie...

  13. #1113 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Ca sa intelegi mai bine...eu vreau monarhie,pt mine nu exista dintre doua rele il aleg pe cel mai mic,s-a tot ales si uite unde suntem!
    monarhia e un mare f�s..tot partidele fac jocul...regele/regina e mai mult rol de papițoi...asta bineinteles daca nu e monarhie absolutista..dar asta e o forma de conducere medievala..cu regele care e trimisul lui Dumnezeu pe Pamant..fiecare tara are pana la urma conducatorii dupa chipul si asemanarea poporului..si orice forma de guvernamant ar fi in Romania tot nu se va schimba nimic radical..cei multi sunt prosti..iar prostie=ignoranta=usor de manipulat si pacalit

    dar asta e o alta problema..cu societatea care e facuta in asa fel incat sa-i tina pe cei mai multi ocupati si neinformati(in adevaratul sens al cuvantului,daca stii unde e Honolulu nu inseamna ca esti informat) pentru a fi usor de controlat

    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    ^ cred ca e o lista foarte mica chiar daca vorbim de aproape 8 ani de presedintie...
    da,insa si cei care ies in strada sunt foarte foarte putin..dar pana la urma PDL-ul a obtinut ce a vrut..li se scufunda corabia si trage dupa ea toata clasa politica..si guvernul si opozitia(corupta de altfel)..poate(sau sigur) nu va fi mult mai bine cu cei din opozitie..dar cel putin pleaca chioru ,udrea si astia care ne-au stresat timp de 8 ani..

  14. #1114 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dan Diaconescu a anunţat că a numărat un milion de membri. "Deşi suntem singuri, suntem din ce �n ce mai mulţi. Suntem singura forţă politică din romania care �n cur�nd, poate chiar şi �n această seara vom reuşi să �nregiatrăm 1 milion de membri", a spus Diaconescu la primul congres al Partidului Poporului."Aveam 23 de ani in 1989 si aveam un vis, sa-mi cumpar un televizor, apoi am visat, uit�ndu-mă la acel televizor, sa-mi fac propria televiziune", a continuat el. Diaconescu e optimist: "Nu cred ca vom obţine mai puţin de 51% din voturi"."Eu voi fi Vlad Ţepeş varianta 2012 (...) Nu rataţi următoarele două mandate ale mele de preşedinte pentru că nici nu stiţi ce pierdeţi".
    :banghead:

  15. #1115 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    a zis o treaba desteapta Badea in seara asta: "vin si protesteaza cei care scriu "USL=PDL aceiasi mizerie" cu alte cuvinte sunt impotriva clasei politice..deoarece si cei din PSD si PNL au fost la putere si au furat..insa de ce nu au iesit in strada pe vremea lui Iliescu ?"

    ptr ca pana la urma politicienii de azi sunt rezultatul evolutiei unor persoane de-a lungul a zeci de ani(mai exact 20)..daca au vazut ca poporul tace si le permite..de ce nu ?

    LE: Pana la urma Diaconescu ca om de afaceri a speculat prostia,marlania si superstitia oameniilor..si daca au existat si vor exista mai multi prosti decat desptepti de ce sa nu se imbogateasca pe spatele lor ?spunea bine Puya:"Toti sunteti oripilati,dar stati,stati stati si va uitati"..insa si alte televiziuni au adoptat formatul show-uriilor mizere de pe Otv..Acces Direct,Happy Hour,mizeria de pe kanal D cu madalin ionescu s.a.m.d.
    Insa DD ca om politic..sa fim seriosi..

  16. #1116 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Iar nu ma duc la vot ca nu am cu cine
    Asta-i o prostie uriasa. Cu cat sunt mai putini la vot cu atat e mai usor sa fraudezi alegerile, e foarte usor sa voteze altcineva in locul tau, dar daca ai votat e mult mai greu. Eu recomand sa mergi la vot chiar daca nu vrei sa votezi cu cineva. Pune stampila aiurea pe toata lumea si votul devine invalid, dar macar stii ca nu voteaza altcineva pt tine. Insa mai bine voteaza cu raul mai mic. Sau voteaza cu cineva care n-are sanse.

  17. #1117 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Asta-i o prostie uriasa. Cu cat sunt mai putini la vot cu atat e mai usor sa fraudezi alegerile, e foarte usor sa voteze altcineva in locul tau, dar daca ai votat e mult mai greu. Eu recomand sa mergi la vot chiar daca nu vrei sa votezi cu cineva. Pune stampila aiurea pe toata lumea si votul devine invalid, dar macar stii ca nu voteaza altcineva pt tine. Insa mai bine voteaza cu raul mai mic. Sau voteaza cu cineva care n-are sanse.
    Ma simt nevoit sa repet,ca sa intelegi mai bine...eu vreau monarhie,pt mine nu exista dintre doua rele il aleg pe cel mai mic,s-a tot ales si uite unde suntem!Legat de fraudare...indiferent daca te duci sau nu se poate frauda,asta cu uşor si greu e o prostie.Se ştie ca votează si persoanele decedate,asa ca...

  18. #1118 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Ma simt nevoit sa repet,ca sa intelegi mai bine...eu vreau monarhie,pt mine nu exista dintre doua rele il aleg pe cel mai mic,s-a tot ales si uite unde suntem!Legat de fraudare...indiferent daca te duci sau nu se poate frauda,asta cu uşor si greu e o prostie.Se ştie ca votează si persoanele decedate,asa ca...
    Corect, cea mai buna alegere, sunt de acord cu tine.

  19. #1119 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Insa mai bine voteaza cu raul mai mic.
    care este raul mai mic in opinia ta?daca se poate spune bineinteles...mai jos ai o poza ajutatoare
    Attached Images Attached Images 313162_2530305423340_1424620941_33025353_197822744_n.jpg

  20. #1120 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    care este raul mai mic in opinia ta?daca se poate spune bineinteles...mai jos ai o poza ajutatoare
    Din poza aia? Antonescu e cel mai mic rau. Dar asta e doar parerea mea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 158 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 106 156 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts