Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 158 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1321 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    lasa ca decat sa vina comunistii,Ponta plagiatorul,Antonescu derbedeul..si Voiculescu Felix si alti moguli..mai bine Basescu..le multumesc PD-L-istilor si celor de pe forum care m-au luminat....asa ca nu mai fiti lenesi..puneti mana pe carte sau munciti..iar daca nu va convine plecati din tara..ca doar suntem in UE

    mai presus de atat..nu vreau sa votez indirect USL..de ce sa le dau 6 luni(pana la alegeri parlamentare) de exercitiu cand am stat 8 ani cu Traian Basescu si PD-L..ca astia in 6 luni ne vand la rusi si se muta in Caraibe...

    si chiar mai presus de atat...putem noi ca oameni sa punem la indoiala ce zic marile personalitati din fruntea UE ?

    sa pastram aprinsa flacara democratiei !!!
    Attached Images Attached Images 487814_3461198169440_1018877315_n.jpg

  2. #1322 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by wwewwf96 View Post
    Mi se face scarba...
    Si mie, de marinarul dictator si las.

    Votez DA, ca să aibă cu ce se şterge Băsescu
    Cristian Tudor Popescu

    Uneori se �nt�mplă să fiu un imbecil romantic. Tinerii mei colegi mi-au spus că T. Băsescu o să vrea să se �ntoarcă la Cotroceni prin orice mijloace. Nu, am zis eu, nu se poate, e un om m�ndru, cu 7-8 milioane de voturi �mpotriva lui şi cu c�teva sute de mii, un milion pentru, nu va accepta asta, el, politicianul poporului. De fapt, poate că, subconştient, �mi venea greu să accept că am stat la masă şi am �ncercat să vorbesc omeneşte cu această cutră vopsită.

    Zile �n sir, T. Băsescu a refuzat să rostească expresia lovitură de stat, spre deosebire de strigacii PDL. Chiar a precizat că un şef de stat nu se poate juca cu astfel de cuvinte. Acum, vorbeşte din 5 �n 5 minute de lovitura de stat pe care o s-o dea poporul rom�n vot�nd.

    S�mbătă, T. Băsescu �ndemna oamenii să meargă la vot să dea replica cuvenită plagiatorului Ponta şi „paiaţei” Antonescu. Bravo lui, mi-am spus. Nici 48 de ore mai t�rziu, spune că se g�ndeşte la boicotarea totală a referendumului, el să nu voteze, PDL să nu-şi trimită reprezentanţi �n comisiile electorale.

    �nainte de pronunţarea Curţii Constituţionale �n legătură cu intervalul orar 7-23 pentru referendum, T. Băsescu declară, depăşindu-l pe CV Tudor, care măcar aştepta rezultatul alegerilor ca să zbiere că a fost furat, că referendumul va să fie fraudat. Curajosul, bătăiosul, eroul T. Băsescu refuză lupta, concur�ndu-şi adversarii doar �n materie de compromitere a Rom�niei �n ochii Europei.

    Că USL a forţat legea, Constituţia, timpul pentru a-l trimite �n faţa poporului, da, e adevărat. Dar singura soluţie pentru a rezolva democratic derapajul nedemocratic este sancţionarea prin vot popular a „loviturii de stat” invocate de T. Băsescu şi PDL. Care, dacă au �ndoieli �n legătură cu corectitudinea referendumului, pot să ceară observatori europeni, dar nu să nege actul alegerii naţionale �nainte ca el să se producă.

    Dacă pierdea cinstit, T. Băsescu �şi valida propria legendă, aceea că este sacrificat �n urma măsurilor dure, dar necesare, luate �n 2010. „Ştiu că rom�nii sunt supăraţi pe mine” spunea tot Băsescu – prin boicotarea referendumului el hăhăie sardonic la supărarea rom�nilor, folosindu-se de ieşirea de incendiu pe care i-a oferit-o Curtea Constituţională.

    Preşedintele Masăverde, asta vrea să fie Băsescu. Zice că n-o să uite toată viaţa că i-am spus că nu ştie să �noate. Da, domnule Băsescu, �notaţi mai bine dec�t scriu eu, dar luaţi-o pe asta spre ţinere de minte: sunteţi un laş, un clănţău uriaş, un şarlatan de care poporul rom�n �şi va aduce aminte ca de o boală ruşinoasă a istoriei sale.

    P�nă acum, n-am vrut să fac nici măcar predicţii cu privire la rezultatul referendumului. Am spus că voi refuza să votez dacă Parlamentul nu acceptă decizia CCR privind cvorumul de 50% plus 1. Dar dacă preşedintele Băsescu nu vine la vot, dacă �nţelege să-şi dispreţuiască poporul, pun�ndu-l pe acelaşi plan cu paiaţele parlamentare PDL, ţinute �n bănci ca să nu voteze, atunci voi vota DA pentru demiterea lui T. Băsescu. Vreau să fiu alături de milioanele de rom�ni al căror vot T. Băsescu vrea să-l facă h�rtie igienică.

    SURSA: Votez DA, ca s? aib? cu ce se ?terge B?sescu - Gandul


  3. #1323 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    clar..CTP e noul 200px-captainobviouschooseoption.jpg

    P.S.Ii pune cineva fata lui pe aceasta imagine ?

    am simtit si eu o oarecare ura toti anii astia cand ma simteam jignit ca eram luat de prost...intr-o zi zicea ceva..a doua zi spunea pe dos...dar acum simt compasiunea si cred ca ar trebui internat la un sanatoriu...are ceva probleme psihice..si un inceput de schizofrenie...

    iar romanii care zic:"Lasa ca nici USL nu sunt mai rasariti" sufera de sindromul femeii batute si injurate de sot ani la randul..care sta cu el de dragul copiilor si care se incalzeste cu gandul ca "toti barbatii sunt la fel"...chiar..ati observat ce rata mica de divorturi exista in Europa de Est fata de lumea civilizata ?mie mi se pare lipsa de responsabilitate si complacerea in situatie...

  4. #1324 SP
    Member party_man's Avatar
    Si uite asa base si-a taiat si ultima craca de care se mai putea agata tarand si pe cei nehotarati intr-un noroi continuu cum ii place de altfel, voi cei ce-i tineti partea nu puteti sesiza ca aceasta bataie de joc perpetua nu poate continua si ca acest referendum se refera la basescu punct. tot ce a aruncat in lupta basescu, plagiate, paiate, maimutoi, gunoaie i se-ntorc in cap si stie asta...vad multi tineri ce nu-nteleg mare lucru din ce se petrece dar ies si ei la lupta ca se poarta, e trendy, vine pe facebook si pe toate ziarele posibile pline cu banere odioase care induc anomalii facute de unii si ce sunt peste puterea voastra de perceptie...nu de alta dar as intreba pe multi aparatori ai marinarului daca stiu macar ceva randuri din constitutia aia mult subliniata...atitudinea de acum a acestui om e o dovada in plus ca nu are curajul sa-si infrunte soarta, nu stie sa piarda ci doar sa arunce cu laturi in stanga si dreapta. prietenia legendara cu serviciile l-a adus aici si-i place tare mult, sper din tot sufletul sa nu mai aud de el dupa 29, la fel cum am sperat sa nu mai aud de iliescu, insa daca lucrurile nu vor sta asa vechiul SMS din 2004 cu emigrarea in Congo va reveni in atentie. Nu-nteleg, sincer, ce e atata tam-tam cu plagiatul lui Ponta, chiar de-o fi adevarat, omul nu e ministrul justitiei, nu e procurorul general(si acolo sunt semne de pe referate.ro), e un titlu care intr-o sedinta academica i se poate retrage punct. V-as intreba cati dintre voi nu ati copiat vreo data la scoala, sau cei mai mari in lucrarile de licenta? desigur e putin exagerata comparatia dar conform unora "cinstiti" aplicabila. Si ca sa inchid nu vi se pare suspect ca basescu stie atat de multe intimitati care intr-o lume normala unde oamenii au drepturi si unde "cinstitii" conducatori nu ar trebui sa stea cu urechea la TOT ce se vorbeste-n tara asta doar poate se aude ceva care ar prinde bine la un moment dat? Cred ca si aici s-a vorbit impotriva ACTA si a poilitii Big Brother de ascultare acolo toti vrem intimitatea aparata, sa nu fie publice vietile noastre, iata ca Basescu va poate spune si cand v-ati spalat chilotii la televizor daca cumva l-ati calcat pe coada. Cei tineri nu cunosc ce batai au indurat cei de varsta lor in iunie 90 cand au venit minerii la bucuresti, erai altoit doar pentru ca erai student sau aveai plete, cum au ajuns minerii la Bucuresti? Pe calea ferata cu sprijinul lui basescu ministru al transporturilor. Ce-ar fi sa vina iar azi sa va-ncinga pe vreo doi sa vad atunci ce ziceti? Vrajba intre categoriile sociale ce a aparut dupa 2010 e de nedescris atata ura pe toate canalele izvoraste de la acest om care a reusit sa-i tina-n frau dezbinandu-i. Iarna lui 2012 a fost un semnal nu vad de ce lumea s-ar intoarce din drum.

  5. #1325 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Si uite asa base si-a taiat si ultima craca de care se mai putea agata tarand si pe cei nehotarati intr-un noroi continuu cum ii place de altfel, voi cei ce-i tineti partea nu puteti sesiza ca aceasta bataie de joc perpetua nu poate continua si ca acest referendum se refera la basescu punct. tot ce a aruncat in lupta basescu, plagiate, paiate, maimutoi, gunoaie i se-ntorc in cap si stie asta...vad multi tineri ce nu-nteleg mare lucru din ce se petrece dar ies si ei la lupta ca se poarta, e trendy, vine pe facebook si pe toate ziarele posibile pline cu banere odioase care induc anomalii facute de unii si ce sunt peste puterea voastra de perceptie...nu de alta dar as intreba pe multi aparatori ai marinarului daca stiu macar ceva randuri din constitutia aia mult subliniata...atitudinea de acum a acestui om e o dovada in plus ca nu are curajul sa-si infrunte soarta, nu stie sa piarda ci doar sa arunce cu laturi in stanga si dreapta. prietenia legendara cu serviciile l-a adus aici si-i place tare mult, sper din tot sufletul sa nu mai aud de el dupa 29, la fel cum am sperat sa nu mai aud de iliescu, insa daca lucrurile nu vor sta asa vechiul SMS din 2004 cu emigrarea in Congo va reveni in atentie. Nu-nteleg, sincer, ce e atata tam-tam cu plagiatul lui Ponta, chiar de-o fi adevarat, omul nu e ministrul justitiei, nu e procurorul general(si acolo sunt semne de pe referate.ro), e un titlu care intr-o sedinta academica i se poate retrage punct. V-as intreba cati dintre voi nu ati copiat vreo data la scoala, sau cei mai mari in lucrarile de licenta? desigur e putin exagerata comparatia dar conform unora "cinstiti" aplicabila. Si ca sa inchid nu vi se pare suspect ca basescu stie atat de multe intimitati care intr-o lume normala unde oamenii au drepturi si unde "cinstitii" conducatori nu ar trebui sa stea cu urechea la TOT ce se vorbeste-n tara asta doar poate se aude ceva care ar prinde bine la un moment dat? Cred ca si aici s-a vorbit impotriva ACTA si a poilitii Big Brother de ascultare acolo toti vrem intimitatea aparata, sa nu fie publice vietile noastre, iata ca Basescu va poate spune si cand v-ati spalat chilotii la televizor daca cumva l-ati calcat pe coada. Cei tineri nu cunosc ce batai au indurat cei de varsta lor in iunie 90 cand au venit minerii la bucuresti, erai altoit doar pentru ca erai student sau aveai plete, cum au ajuns minerii la Bucuresti? Pe calea ferata cu sprijinul lui basescu ministru al transporturilor. Ce-ar fi sa vina iar azi sa va-ncinga pe vreo doi sa vad atunci ce ziceti? Vrajba intre categoriile sociale ce a aparut dupa 2010 e de nedescris atata ura pe toate canalele izvoraste de la acest om care a reusit sa-i tina-n frau dezbinandu-i. Iarna lui 2012 a fost un semnal nu vad de ce lumea s-ar intoarce din drum.
    paragrafe te rog ..ma ia durerea de cap..

  6. #1326 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Si uite asa base si-a taiat si ultima craca de care se mai putea agata tarand si pe cei nehotarati intr-un noroi continuu cum ii place de altfel, voi cei ce-i tineti partea nu puteti sesiza ca aceasta bataie de joc perpetua nu poate continua si ca acest referendum se refera la basescu punct. tot ce a aruncat in lupta basescu, plagiate, paiate, maimutoi, gunoaie i se-ntorc in cap si stie asta...vad multi tineri ce nu-nteleg mare lucru din ce se petrece dar ies si ei la lupta ca se poarta, e trendy, vine pe facebook si pe toate ziarele posibile pline cu banere odioase care induc anomalii facute de unii si ce sunt peste puterea voastra de perceptie...nu de alta dar as intreba pe multi aparatori ai marinarului daca stiu macar ceva randuri din constitutia aia mult subliniata...atitudinea de acum a acestui om e o dovada in plus ca nu are curajul sa-si infrunte soarta, nu stie sa piarda ci doar sa arunce cu laturi in stanga si dreapta. prietenia legendara cu serviciile l-a adus aici si-i place tare mult, sper din tot sufletul sa nu mai aud de el dupa 29, la fel cum am sperat sa nu mai aud de iliescu, insa daca lucrurile nu vor sta asa vechiul SMS din 2004 cu emigrarea in Congo va reveni in atentie. Nu-nteleg, sincer, ce e atata tam-tam cu plagiatul lui Ponta, chiar de-o fi adevarat, omul nu e ministrul justitiei, nu e procurorul general(si acolo sunt semne de pe referate.ro), e un titlu care intr-o sedinta academica i se poate retrage punct. V-as intreba cati dintre voi nu ati copiat vreo data la scoala, sau cei mai mari in lucrarile de licenta? desigur e putin exagerata comparatia dar conform unora "cinstiti" aplicabila. Si ca sa inchid nu vi se pare suspect ca basescu stie atat de multe intimitati care intr-o lume normala unde oamenii au drepturi si unde "cinstitii" conducatori nu ar trebui sa stea cu urechea la TOT ce se vorbeste-n tara asta doar poate se aude ceva care ar prinde bine la un moment dat? Cred ca si aici s-a vorbit impotriva ACTA si a poilitii Big Brother de ascultare acolo toti vrem intimitatea aparata, sa nu fie publice vietile noastre, iata ca Basescu va poate spune si cand v-ati spalat chilotii la televizor daca cumva l-ati calcat pe coada. Cei tineri nu cunosc ce batai au indurat cei de varsta lor in iunie 90 cand au venit minerii la bucuresti, erai altoit doar pentru ca erai student sau aveai plete, cum au ajuns minerii la Bucuresti? Pe calea ferata cu sprijinul lui basescu ministru al transporturilor. Ce-ar fi sa vina iar azi sa va-ncinga pe vreo doi sa vad atunci ce ziceti? Vrajba intre categoriile sociale ce a aparut dupa 2010 e de nedescris atata ura pe toate canalele izvoraste de la acest om care a reusit sa-i tina-n frau dezbinandu-i. Iarna lui 2012 a fost un semnal nu vad de ce lumea s-ar intoarce din drum.
    Un rezumat perfect pertinent si logic. Un rezumat, care ne arata ce fel de tara este Romania acum, in data de 24 iulie 2012. Va fi un dezastru pe plan politic si economic, cu un Basescu intors la Cotroceni. Ce a fost pana acum cu baiatul asta la carma tarii o sa sa ni sa para parfum, pe langa ce va fi cu el intors din nou ca presedinte. In fine, fiecare pasare pe limba ei piere. Vom vedea pe 29, cat de intelept sau idiot va fi poporul roman.

    PS. Nu uitati ca in vremea guvernarii PDL si Basescu, s-au pierdut peste 700.000 de locuri de munca, s-au inchis peste 80 de spitale, s-au taiat pensii si salarii in timp ce oameni din gasca lui au ajuns milionari in euro, s-a calcat in picioare constitutia si suveranitatea acestei tari, pentru care au murit in razboaie bunicii nostrii. Dupa 8 ani de Basescu, am ajuns o tara colonizata, ingenunchiata si distrusa. O tara in agonie, cu oameni dezbinati, plini de ura si frustrari.

    “Mai bine să te duci �ntr-o casa de jale dec�t să te duci �ntr-o casă de petrecere, căci acolo �ți aduci aminte de sf�rșitul oricărui om, și cine trăiește �și pune la inimă lucrul acesta. Mai bună este �ntristarea dec�t r�sul căci prin �ntristarea feței inima se face mai bună. Inima �nțelepților este �n casa de jale iar inima celor fără minte este �n casa petrecerii.” (Eclesiastul 7:2-4)



  7. #1327 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    oameni dezbinati, plini de ura si frustrari.
    rasa umana ?..eu votez DA ptr ca minte s.a.m.d.

  8. #1328 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din Cațavencu:

    �n ultima vreme, din ce �n ce mai multă lume folosește termenul „băsist” mai prost dec�t conjugă Vanghelie verbul „a fi”. Cuvintele și sensul lor au fost tot timpul o sursă de umor involuntar, flegme și conflict, iar ăsta e un fapt de care USL-ul profită zilele astea mai tare dec�t Daniela Crudu de prostia lui Leo de la Strehaia. Ce se �ncearcă prin variile canale media pe care le au la dispoziție useleii e transformarea �n amorez al lui Băsescu a oricărei persoane care �ndrăznește să scoată vreo vorbuliță �mpotriva actualei puteri.

    Astfel, vor să ne facă să credem că există doar două produse pe piața politicii rom�nești, ambele expirate și provocatoare de urticarii, toxiinfecții și diaree-proiectil, dacă mă �ntrebați pe mine: băsismul și antibăsismul. At�t. Iar dacă nu votezi „DA” la gluma proastă de pe 29 iulie, nu ai cum să fii altceva dec�t un „băsist”. Reacția pe care o am �n general faţă de astfel de acuzații implică de obicei reducerea la stadiul prenatal, chiar pre-germinativ, a celor care o țin langa cu așa ceva. De data asta, m-am g�ndit că mai sănătos ar fi un ghid �n care să arăt clar c�nd utilizarea termenului „băsist” te face să pari mai tembel dec�t tipesa căreia �i cade dulapu’ �n cap �n timp ce se rupe �n figuri pe manele din clipul ăla faimos de pe YouTube.

    Boicotarea referendumului nu te face băsist. Te face prieten cu statul de drept și cu procedurile democratice. Să luăm următoarea situație: un angajat de la Cernavodă a luat etnobotanice �n timpul serviciului, s-a crezut Prometeu și a provocat un dezastru nuclear național – de-ăla gen Cernob�l, �n care nu mai mergem la mare vreodată, iar singurele femei cu care o mai arde Mazăre au trei s�ni și poți să le numeri ouăle. E dat afară fără să i se respecte contractul de muncă, care presupune un preaviz și alte prostii. Acum suntem cu toții de acord că individul merită să fie concediat, doar tocmai a distrus juma’ de țară, �nsă există niște reguli, altfel o să-i mazilească la fel și pe angajații care nu merită asta. Dacă ții la legi, să repetăm și pentru fanii Antenei 3, nu ești băsist, ești un om normal.
    Dacă nu-ți place USL nu ești băsist. Păi ce, nu poți fi fan Dan Diaconescu, ca toți cetățenii care au mai puțin de două clase (ambele fiind, de fapt, clasa I, pentru că prima dată au rămas repetenți)?!
    Știu că pare greu de crezut pentru mulți, dar a critica USL fără să te iei �n aceeași propoziție și de Băsescu nu te face băsist. Dacă m�ine Gigi Becali �l pocnește pe Reghecampf peste bot pentru că de ce, nu e nimeni obligat să-i dea vreo două scatoalce verbale și lui Borcea c�nd �l critică pe cioban pentru comportamentul de… cioban. La fel, dacă reprezentații USL fac bukkake cu Constituția nu e nevoie să zic vreo două și de Băsescu �ntr-o paranteză. Bine�nțeles, cu condiția ca, atunci c�nd Băse o ia pe arătură, să i se aplice și lui corecțiile necesare. Din nou, �ntr-o astfel de situație ești om normal.

  9. #1329 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Scrisoarea Băsescului către proşti
    Autor: LUCIAN AVRAMESCU

    Dormiţi rom�ni! Staţi liniştiţi, cu curul pe cămeşă! Eu, Binefăcătorul vostru, eu, cel din care vă trageţi, eu, Traian Băsescu veghez ca democraţia să răm�nă nebelită de Ponta şi Antonescu. Şi apoi ce piele să mai iei de pe ea, că am jupuit-o toată. Dormiţi rom�ni! Dacă nu dormiţi acasă, am pregătit prin marii iubitori ai democraţiei de la PDL jocuri cu undiţa, grătare la iarbă verde, ieşiri �n peisaj. Cum n-aveţi cu ce să vă deplasaţi? Vă deplasez eu. Oamenii mei au pregătit autocare, grătare, undiţe şi unde să simţi mai puternic fiorul democraţiei dacă nu la iarbă verde?

    Dormiţi rom�ni! De opt ani, dacă nu cumva de 20 de ani de c�nd, şef fiind, asud la �mplinirea principiilor sacre ale democraţiei şi şpăgii, pardon, m-a luat gura pe dinainte, ştergeţi şpăgii, e un cuv�nt nepotrivit pentru tema de azi, cum ziceam, transpir pentru ca democraţia să �nvingă şi să nu vă mai opintiţi voi ca proştii ştiind că eu sunt aici. �n concluzie, staţi acasă! Dacă plecaţi de acasă �n alt loc dec�t la pescuit sunteţi posibili trădători de ţară. Eu v-am zis că mă �ntorc chiar dacă pierd. Pierd la vot, dar ce �nseamnă votul? O vorbă de d�nşii inventată, cum zicea ăla de se dădea poet, Emilescu, Emiflescu, că bine scria amicul meu Patapievici că e o ruşine pentru literatură şi se aia pe el de netalentat şi de cum �l cheamă. Votez eu pentru voi.

    G�ndesc eu pentru voi. Aţi auzit c�te calorii se consumă �n procesul g�ndirii? O grămadă. De ce să vă consumaţi caloriile, că şi aşa sunteţi nişte neisprăviţi, bag eu caloriile mele. Le bag şi pe ale Lenuţei. O scot şi pe fiică-mea la �naintare, Eba, că doar ştiţi că-i mintoasă. Voi, roiu la pescuit! Oricum sunteţi un popor, cum vă spuneam deunăzi, de r�me. Unde să fiţi buni dacă nu la pescuit, pe post de momeală? A, voi aţi crezut că sunteţi pescarii? Nu, eu sunt pescarul.

    Dormiţi rom�ni! Muriţi rom�ni! Cu curul pe cămeşă. Aşa vă stă bine, e o confirmare genetică şi arhetipală a forţei voastre de a vă lăsa validaţi de valurile istoriei. Nici-un neam nu e at�t de solubil la democraţie ca voi. Ce-i aia democraţie? V-am zis. Eu sunt democraţia. Eu sunt patria. Eu sunt mama voastră din care vă trageţi, cum vă lămurea Nuţica, dar eu m-am cam şucărit pe ea c�nd a zis vorbele astea că doar nu sunt mama proştilor. Mă rog, ea mi-a spus că politic e de bine, şi ştiţi că am �ncredere că doar m-a scos patriot c�nd mi-am dat singur o casă (fraierii ăştia cred că eu mai aveam doar cinci, c�nd de fapt am zece!). Aia cu Morar care m-a scos cu flota e altă chestie, s-o uităm (ce eram fraier s-o las nevalorificată lu�ndu-mă după ăştia care au scos-o, e drept, la ordinul meu, cu valoare zero?).

    Ca să n-o lungesc. Dormiţi rom�ni! Muriţi mai ales �n ziua votului. Votez eu pentru voi şi mă ştiţi că votez corect, nu fur, nu �ncalc, nu dau cu ştampila aiurea ca ăştia de nu mă votară data trecută şi era să c�ştige Geoană. Păi puteam eu să las ţara pe m�na lui Geoană? Sau acum pe m�na securistului sovietic Ponta? A, el nu era născut pe vremea aia? Ce dacă? Sunt unii care au turnat �nainte de a se naşte. Mie mi s-a �nt�mplat doar din liceu şi, mărturisesc jenat, regret. Puteam mai devreme. Muriţi rom�ni, de ziua votului! Vă fac parastasul.

    SURSA: Scrisoarea B?sescului c?tre pro?ti | Jurnalul National

  10. #1330 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    eu votez DA ptr ca vreau sa vina comunistii

    comunism-1-.jpg

    Hai la lupta cea mare,
    Rob cu rob să ne unim,
    Internaţionala
    Prin noi s-o făurim!

    majoritatea oricum nu stiu cum sa voteze si oricum au la dispozitie votul degeaba...deci e bine sa hotarasca o minoritate de elita pentru majoritate..in frunte cu un mare conducator

    asta e cea mai potrivita doctrina pentru Romania..romanii au memorie prea scurta ,s-au nascut sclavi si s-au nascut sa slugareasca un singur conducator(de-a lungul istoriei s-a dovedit asta)...asadar...hai cu comunismul tovarasi...trebuie un conducator cu mana de fier

    P.S.Cu ocazia referendumului renunt la clasicul meu avatar si pana pe 29 trec la secera si ciocan

    prea tare ca sa-l pastrez doar pentru mine:
    Aparatorii democratiei cer oamenilor sa nu-si exercite dreptul DEMOCRATIC de-a vota, pentru ca astfel vin comunistii. Logic!

  11. #1331 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Donely..te rog...sterge postul strain de pe pagina asta...sa postezi o asemenea mizerie...dar mai presus de atat..sa crezi in asa ceva...

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Bine�nțeles, cu condiția ca, atunci c�nd Băse o ia pe arătură, să i se aplice și lui corecțiile necesare. Din nou, �ntr-o astfel de situație ești om normal.
    cand o ia pe aratura ?tu crezi idioteniile astea ?nu pe bune...te credeam om intreg la cap....cand a gresit ?hai..poate n-ai fost in ultimii 8 ani pe lumea asta...dar ce s-a spus zilele astea la TV ?ai auzit de cate ori s-a contrazis Basescu ?si bineinteles si voi il urmati...parca ziceai ca votezi NU..acum nu mai votezi deloc nu ?


    intai a zis ca nu vrea sa fie "presedinte la masa verde" apoi a intors-o ca "sa nu vina romanii la vot"...ma simt jignit de paragraful citat"cand Base o ia pe aratura".....WTF ?

    da,draga coleg de forum, esti basist si imi pare rau sa spun...eu n-am sarit calul pe acest thread..am zis ca om sa fie democratie dar asta e prostie...postul trebuie sters pentru trolling...si da..mi-am dat seama ca fata de basisti sunt COMUNIST...

    si vii pe forum cu un citat din academia catavencu unde scrie colonelul Turcescu ?

    si da..la acest referendum se aplica un principiu radical EXTREMIST...esti ori CU ori IMPOTRIVA..ori ALB ori NEGRU..cine sta acasa voteaza
    NU...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Este un citat dintr-un ziar, daca si asta este ofensiv, imi pare rau sa iti spun, dar problemele nu mai tin de politica ci de prostie.
    te mai intreb o data...tu citesti ce postezi sau doar postezi asa..ia la bani marunti "ziarul"(de fapt hartia igienica pentru oameni cu capul pe umeri) si vezi ce fel de "ziar" e...dar vorba ta..si EVZ,Kamikaze,Adevarul sunt ziare..si B1 e o televiziune....ai citit ce e scris cu rosu ?

  12. #1332 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Este un citat dintr-un ziar, daca si asta este ofensiv, imi pare rau sa iti spun, dar problemele nu mai tin de politica ci de prostie.

  13. #1333 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    inca un citat dintr-un "ziar"....Evenimentul Zilei se cheama:
    Noi stenograme USL: Cazul Hidroelectrica, folosit pentru a distrage atenția de la plagiatul lui Ponta.
    Jurnalistul Dan Tapalagă publică pe pagina sa de Facebook un nou set de stenograme de campanie. �n cele datate 20 iulie, se poate observa că USL vrea să aducă �n discuție cazul Hidroelectrica pentru a acoperi verdictul de plagiat la adresa lui Victor Ponta pe care Univeristatea București urma să-l dea �n aceeași zi.
    si cum noi suntem un neam de ipocriti si sensibili...dar vaaai..e vorba de principii..ca Ponta a plagiat..nu ca s-au furat 1.4 MILIARDE de la buget...

  14. #1334 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu ma uit la ce se intampla acum cu Vila Dante... si parca ma intorc in timp, fix la Revolutie. Exact cum se mirau amaratii aia de ce minunatii gaseau in casele lui Ceausescu, exact asa se minuneaza lumea acum la ce e prin Vila Dante. Honestly, (daca e adevarat)... omul si-a taiat singur craca de sub picioare! Pentru ca fix in momentul in care anunta cresterea TVA-ului si taierea pensiilor, semna documentul pentru aprobarea reparatiilor si imbunatatirilor aduse la viitoare sa resedinta: aproape 2 milioane de EURO! No offense, dar e jenant... si tipic pentru ce se intampla in ultima vreme in tara. Cu o mana se taie de la fraieri, si cu o alta mana se da la "baietii destepti". Pfft...

    Sursa: http://www.time4news.ro/politica/pon...u-de-vila.html

  15. #1335 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu ma uit la ce se intampla acum cu Vila Dante... si parca ma intorc in timp, fix la Revolutie. Exact cum se mirau amaratii aia de ce minunatii gaseau in casele lui Ceausescu, exact asa se minuneaza lumea acum la ce e prin Vila Dante. Honestly, (daca e adevarat)... omul si-a taiat singur craca de sub picioare! Pentru ca fix in momentul in care anunta cresterea TVA-ului si taierea pensiilor, semna documentul pentru aprobarea reparatiilor si imbunatatirilor aduse la viitoare sa resedinta: aproape 2 milioane de EURO! No offense, dar e jenant... si tipic pentru ce se intampla in ultima vreme in tara. Cu o mana se taie de la fraieri, si cu o alta mana se da la "baietii destepti". Pfft...
    Ce aveti mai cu vila mea

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  16. #1336 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    problemele nu mai tin de politica ci de prostie.
    Ai pus punctul pe I. La tine, tine numai si numai de prostie.

  17. #1337 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    "Să trăiţi bine!" Aşa arată vila pregătită de RAAPPS pentru Traian Băsescu

    Premierul Victor Ponta a luat mai mulţi jurnalişti acreditaţi la Palatul Victoria şi a mers cu ei la Vila Dante a RA-APPS, unde le-a spus că are date că acest imobil a fost pregătit, cu reparaţii din bani publici de peste un milion de euro, ca viitoare locuinţă a lui Traian Băsescu la finele mandatului.

    "�n 2010-2011, c�nd salariile şi pensiile erau tăiate, această locuinţă aparţin�nd Regiei Patrimoniului Protocolului de Stat, la solicitarea lui Traian Băsescu, a fost pregătită, cu reparaţii de peste un milion de euro din bani publici, pentru a fi ocupată de Băsescu după terminarea mandatului de preşedinte. A fost pregătită din bani publici ca viitoare locuinţă a lui Băsescu, faimosul slogan �Să trăiţi bine� se aplică doar aici", a spus Ponta.

    El a explicat că a dorit să lase presa să filmeze şi să fotografieze acest imobil, deoarece o imagine exprimă mai mult dec�t vorbele.
    Şeful Guvernului a mai afirmat că, deşi Vila Dante aparţinea Guvernului, a fost informat la preluarea mandatului de prim-ministru că acest imobil are un regim �nchis, şi nici el nu a avut acces p�nă c�nd Crin Antonescu, din postul de preşedinte interimar, nu a vorbit cu Serviciul de Protecţie şi Pază.
    "Eu, ca prim-ministru, nu voi semna ca această casă să treacă la Băsescu. Voi solicita un control şi, dacă se dovedeşte faptul, atunci Băsescu să dea banii �napoi. Sper ca Băsescu să �şi ceară scuze public celor care �n 2010-2011 au suferit", a spus Ponta presei.

    �ntr-un document distribuit jurnaliştilor şi semnat de conducerea RA-APPS se arată că la Vila Dante s-a cheltuit 353.235 de lei pentru reparaţii hidroizolaţie �n 2008, 2,43 milioane de lei pentru reparaţii capitale, consolidare şi modernizare �n 2011 şi 555.930 de lei pentru achiziţie mobilier �n acest an.

    SURSA: "S? tr?i?i bine!" A?a arat? vila preg?tit? de RAAPPS pentru Traian B?sescu (GALERIE FOTO) | Jurnalul National

    PS.
    Si asta tot din vanzari anterioare este ??
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

  18. #1338 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    doar tocmai a distrus juma’ de țară, �nsă există niște reguli, altfel o să-i mazilească la fel și pe angajații care nu merită asta.
    De unde au tras ei concluzia asta ?! Sa mai exerseze la logica. Hai ca nu-i atat de greu.
    Foarte amuzanti cei de la Catavencu dar interesele financiare care sunt mai presus de orice ii include si pe ei la "basisti". Hai sictir !

  19. #1339 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Antonescu a zis aseara,pe buna dreptate, ca promisiunea lui(de a se retrage din politica daca Basescu se intoarce la Cotroceni doar daca e votat de MAJORITATEA romaniilor) cade...pentru ca referendumul are sanse mici sa fie validat,iar Base va castiga la masa verde...stai sa vezi toti basistii cum incep sa ragaie prin presa si pe la TV ca "Antonescu nu are onoare si ca nu-si respecta promisiuniile...

    genul asta de creaturi scarboase ma enerveaza cel mai tare....ar fi bune niste puzzle-uri a la Jigsaw pentru ei...ce m-as mai distra...

    ---------- Post added 26-07-2012 at 03:32 PM ----------

    ce-mi place mie cu basistii astia ...ca lanseaza hrana pentru prosti...ce le-a mai f*t*t mintea cu documentele lui Dogaru ala..cand scrie negru pe alb ca: "Incepand din 18 iulie pana la debutul campaniei electorale parlamentare fiecare punct va fi redactat de comun acord in forma definitiva in baza...." si doar un singur document e semnat de USL...iar anexele alea nesemnate(pe care le poate redacte orice cretin) contin "Lista obiectivelor.....Propuse viitoarei guvernari"

    iar prostii pun botul

  20. #1340 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Antonescu a zis aseara,pe buna dreptate, ca promisiunea lui(de a se retrage din politica daca Basescu se intoarce la Cotroceni doar daca e votat de MAJORITATEA romaniilor) cade...pentru ca referendumul are sanse mici sa fie validat,iar Base va castiga la masa verde...stai sa vezi toti basistii cum incep sa ragaie prin presa si pe la TV ca "Antonescu nu are onoare si ca nu-si respecta promisiuniile...

    genul asta de creaturi scarboase ma enerveaza cel mai tare....ar fi bune niste puzzle-uri a la Jigsaw pentru ei...ce m-as mai distra...

    ---------- Post added 26-07-2012 at 03:32 PM ----------

    ce-mi place mie cu basistii astia ...ca lanseaza hrana pentru prosti...ce le-a mai f*t*t mintea cu documentele lui Dogaru ala..cand scrie negru pe alb ca: "Incepand din 18 iulie pana la debutul campaniei electorale parlamentare fiecare punct va fi redactat de comun acord in forma definitiva in baza...." si doar un singur document e semnat de USL...iar anexele alea nesemnate(pe care le poate redacte orice cretin) contin "Lista obiectivelor.....Propuse viitoarei guvernari"

    iar prostii pun botul
    Bro, degeaba ii explici unui prost, pentru ca prostul este captiv in universul lui si nu ai cum sa il scoti din el. Cat despre idioata aia de LABE1, care tot insista in prostia ei cu o intrebare ca sa valideze un raspuns convenabil pentru prosti, no comment. Basistii sa se gandeasca la Basescu, care demisona in 5 minute si pe urma nu a mai demisionat, dadea inapoi casa de pe Mihaileanu pe care si-a dat-o singur cand era primar si a uitat sa o dea inapoi, etc etc

    PS. Pentru basisti, dovezile pe care i le cerea Basescu lui Ponta despre Vila Dante a RA-APPS.
    Attached Images Attached Images document-raapps.jpg 60597012.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 158 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts