Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 158 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1341 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...Tugurlan(Darkpaul13 fighting the system)...Cocosila(Donely)...Victor(Tudyniuz)...Do mn Sef(Graft)...Moromete(himself)

  2. #1342 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un document semnat recent de cei trei lideri ai USL, Victor Ponta, Daniel Chitoiu si Daniel Constantin, arata ca USL "este de acord in principiu" cu desfiintarea unor institutii implicate in lupta impotriva coruptiei, respectiv DNA, ANI, CNSAS, dar si a Curtii Constitutionale.

    Documentul incheiat intre USL si Sindicatul Cadrelor Militare Disponibilizate a fost semnat pe 13 iulie 2012 si stabileste lista obiectivelor comune, scrie Adevarul, care prezinta documentele in facsimil.

    Pe lista "obiectivelor propuse viitoarei guvernari", la categoria "obiective imediate" se afla, la punctul 2, "dreptul la justitie obiectiva prin interzicerea amestecului Executivului si politizarea actului de justitie, desfiintarea structurilor de politie politica de tip stalinist si a instrumentelor politice tip Curtea Constitutionala, ANI, DNA, CNSAS, etc. Incredintarea atributiilor acestora structurilor statului deja existente".
    Eu sper ca e doar "bomba cu fitil" aprinsa de cei de la PDL (desi am vazut pe la TV ca au prezentat documentul respectiv, semnat inclusiv de Ponta). Nu de alta, dar daca ideea de baza e sa inchida toate cele, cred ca ne luam adio de la UE, Schengen, EUR, etc...

    Sursa: USL, de acord ''in principiu'' cu desfiintarea DNA, CCR, ANI si CNSAS - vezi documentul (Video)
    Sursa: Boc: Scrisoarea USL de desfiintare a unor institutii, cireasa de pe tort

  3. #1343 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sper ca e doar "bomba cu fitil" aprinsa de cei de la PDL (desi am vazut pe la TV ca au prezentat documentul respectiv, semnat inclusiv de Ponta). Nu de alta, dar daca ideea de baza e sa inchida toate cele, cred ca ne luam adio de la UE, Schengen, EUR, etc...

    Sursa: USL, de acord ''in principiu'' cu desfiintarea DNA, CCR, ANI si CNSAS - vezi documentul (Video)
    Sursa: Boc: Scrisoarea USL de desfiintare a unor institutii, cireasa de pe tort
    de ce ar trebui sa inchida CCR cand in 2007 a zis ca nu trebuie cvorum de 50%+1 iar acum spune ca trebuie ?si de ce ar trebui inchisa cand e condusa de nenea asta ?zegrean_11159000.jpg

    in al doilea rand ce sa inchida o institutie ca ANI care cheltuie banii publici ca se ne spuna spre exemplu ca Diaconu era si director la teatru !(e si asta o chestie,vorba lu Dinescu)

    in al doilea rand cine crede ca USL va inchide aceste institutii(care mananca bani publici cu nemiluita ca sa faca nimic) cand toata Europa e cu ochii pe noi nu e in toate facultatiile mintale...

  4. #1344 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu sper ca e doar "bomba cu fitil" aprinsa de cei de la PDL (desi am vazut pe la TV ca au prezentat documentul respectiv, semnat inclusiv de Ponta). Nu de alta, dar daca ideea de baza e sa inchida toate cele, cred ca ne luam adio de la UE, Schengen, EUR, etc...

    Sursa: USL, de acord ''in principiu'' cu desfiintarea DNA, CCR, ANI si CNSAS - vezi documentul (Video)
    Sursa: Boc: Scrisoarea USL de desfiintare a unor institutii, cireasa de pe tort
    Antonescu: Sper ca actuala conducere a PNL să �l trimită pe Andrei Chiliman �n afara partidului

    Preşedintele interimar, Crin Antonescu, a comentat, joi seară, la Realitatea TV, scrisoarea trimisă de către primarul Sectorului 1, Andrei Chiliman, conducerii PNL, privind acordul semnat cu partenerii sociali, el exprim�ndu-şi speranţa că acesta va fi dat afară din PNL.

    Antonescu a spus că Andrei Chiliman se putea lămuri asupra documentului, dacă s-ar fi aflat �ntr-o "tabără politică", �nainte de a trimite scrisoarea deschisă către preşedintele interimar al PNL.

    "Domnul Andrei Chiliman, dacă era corect, s-ar fi informat, l-ar fi informat pe domnul Chiţoiu, cum era normal. (...) Domnul Andrei Chiliman nu a fost foarte corect, a făcut un gest pe care nu mă mai apuc eu să �l calific dar, ca om care am cerut schimbarea lui Chiliman din conducerea Bucureştiului, atunci c�nd eram �n partid, şi ştiam de ce am cerut-o, sper ca actuala conducere şi forurile statutare să �l trimită pe domnul Chiliman acolo unde s-a arătat a fi cu această diversiune, adică �n afara PNL", a spus Crin Antonescu.

    El a menţionat că ne aflăm �ntr-o campanie şi că Andrei Chiliman, prin gestul său, a riscat să afecteze munca a zeci de mii de colegi care au fost angajaţi �ntr-o campanie.

    "Pentru mine, lucrurile sunt simple. �n tot cazul, �l pot asigura pe domnul Andrei Chiliman că nici DNA şi nici altă instituţie nu va fi desfiinţată şi �mi doresc din tot sufletul ca domnul Chiliman să fie mulţumit de funcţionarea DNA, pentru că poate odată şi-odată, DNA �i va lua pe toţi pe care trebuie să �i ia la �ntrebări", a mai spus el.

    Crin Antonescu a declarat că ştie despre conţinutul discuţiilor pe marginea semnării documentului cu societatea civilă, partenerii USL venind cu o listă de revendicări, obiective pe care să le negocieze cu USL, dacă ajunge la guvernare.

    "Am participat la cadrul discuţiilor, la idee, şi ştiu că au o listă care urmează să fie supusă, �n intervalul definit acolo, p�nă la �nceputul campaniei parlamentare, pe nişte puncte cerute de oamenii aceştia. Deci, nu �nseamnă că Victor Ponta sau Daniel Chiţoiu sau Daniel Constantin au semnat că vor desfiinţa aceste instituţii", a spus preşedintele interimar.

    El a explicat că Guvernul nu poate desfiinţa Curtea Constituţională, iar DNA şi ANI sunt �n angajamentele Rom�niei.

    "Nimănui, niciodată nu i-a trecut prin cap să le desfiinţeze. Avem anumite nelămuriri, noi, şi nu numai noi, cu anumite aspecte din activitatea ANI, avem, avem anumite suspiciuni, dar nimeni nu a pus problema desfiinţării acestor instituţii, ci să vadă cum facem ca să fim convinşi că ele sunt non-partizane, funcţionale şi echidistrante", a mai afirmat preşedintele interimar.

    Primarul Sectorului 1, Andrei Chiliman, i-a trimis, joi, o scrisoare deschisă preşedintelui interimar al PNL, Daniel Chiţoiu, �n care �i cere să spună dacă, �n numele partidului, a semnat un document ce prevede "desfiinţarea unor instituţii democratice fundamentale ale statului rom�n".

    SURSA: Antonescu: Sper ca actuala conducere a PNL s? �l trimit? pe Andrei Chiliman �n afara partidului | Jurnalul National

  5. #1345 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Dosarul Casei lui Băsescu din Mihăileanu A DISPĂRUT! Sesizare către Parchetul General

    Casa pe care primarul Băsescu Traian a atribuit-o cetăţeanului Traian Băsescu devine o bombă care explodează cu o zi �nainte de referendumul pentru suspendare. Jurnalul Naţional a solicitat Primăriei Capitalei verificarea documentelor care au stat la baza repartizării imobilului din Strada Mihăileanu nr. 2, exist�nd multe suspiciuni legate de veridicitatea declaraţiilor publice făcute �n acest caz c�t şi de temeinicia soluţiei de ne�ncepere a urmăririi penale, dată de Parchetul General �n anul 2005.

    Primăria Generală a răspuns �nsă că nu poate da curs solicitării deoarece dosarul imobilului din Mihăileanu nr. 2 a dispărut din arhivă!

    Această informaţie �ntăreşte suspiciunile noastre deoarece �n dosar trebuia să se afle şi cererea prin care Traian Băsescu solicita repartizarea unui imobil dar şi declaraţia făcută sub puterea legii că nu a deţinut şi nu deţine un spaţiu de locuit.

    Or, surse din Primărie susţin că aceste documente ar fi dispărut atunci c�nd Băsescu a plecat din funcţia de primar general la Cotroceni, �n 2004. Adriean Videanu, care i-a succedat la Primărie, nu ar mai fi găsit aceste documente esenţiale �n dosarul imobilului iar Parchetul a dat NUP fără ele. Iată de ce SOLICITAM REDESCHIDEREA ACESTUI DOSAR DEOARECE DISPARIŢIA DOCUMENTELOR A FOST FACUTĂ PENTRU DISTRUGEREA UNOR PROBE.

    SURSA: BOMB?! Dosarul Casei lui B?sescu din Mih?ileanu A DISP?RUT! Sesizare c?tre Parchetul General | Jurnalul National
    Attached Images Attached Images 235653-casa-mihaileanu.jpg 235652-scanneadan2.jpg

  6. #1346 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    D.P.V. al stilului de viata Romania este o tara afectata mult prea mult de influente externe.Exemplele nu sunt necesare pentru ca stiti mult prea bine cum gorilele epilate se cred gangsteri...s.a.

    Sent from my GT-I5500

  7. #1347 SP
    Senior Member iPaul's Avatar

  8. #1348 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pai din punctul asta de vedere Romania e o tara ca toate tariile cu influenta slava si balcanica ..care se afla cu cel putin 30 ani in urma fata de Vest...si e posibil ca toti tiganii sa fie cocalari sau manelisti dar clar nu toti manelistii si cocalarii sunt tigani....

    si daca e sa o luam asa ce prezinta astia la stiri ?tigani care fura in tara sau prin strainatate..sau nunte,botezuri de tigani unde masinile scumpe sunt la tot pasul iar galbenii atotprezenti....dar stiri despre tigani care s-au integrat in societate ?ma indoiesc ca nu exista si asemenea indivizi..chiar in serie la facultate am un coleg tigan..care spre deosebire de altii invata..
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Nu asta am vrut sa subliniez.Sunt curios cati dintre ei conduc o afacere legala sau cati platesc taxe si impozite.
    asta e partea a 2-a..dar dupa cum am spus...strict din ce vezi la TV ai avea impresia ca toti tiganii sunt hoti..dar mie-n suta ca nu toti hotii sunt tigani...sigur..nu-i controleaza nimeni...dar dupa cum ai vazut zilele astea ANAF-ul acopera o intreaga mafie..baietii astia colorati sunt mici copii...praful dupa toba....

    e ca si cum ai spune ca nu sunt bani in tara asta pentru ca parlamentarii sunt prea multi,au salarii prea mari si isi iau in fiecare an masini..

  9. #1349 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Nu asta am vrut sa subliniez.Sunt curios cati dintre ei conduc o afacere legala sau cati platesc taxe si impozite.

  10. #1350 SP
    Member leo_cosmin's Avatar
    @iPaul - tu cand percepi comision la comenzi din SUA, platesti taxe si impozite? Sau atata timp cat din asa ceva nu poti cumpara o rochie de mireasa de 35 mii de euro, e ok? Sau atata timp cat nu esti tigan? Si probabil mai ai si o mare calitate, anume - nu canti/asculti manele....

    Iar ca pret al rochiei de mireasa, cred ca 35 de mii de euro e doar "estimarea" lor, pret in care intra si toti galbenii traditionali pe care i-au insirat ei pe rochie + toate bijuteriile pe care le purta tiganca.

  11. #1351 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    "Domnule preşedinte, ne-aţi promis că vom trăi bine. Nu, v-am salutat: "să trăiţi bine""

    Presedintele suspendat al Romaniei, Traian Basescu, a fost invitatul Cristinei Topescu, miercuri, la PrimaTV, intr-o editie speciala marca Focus. Traian Basescu a discutat despre referendumul din 29 iulie, despre cei care l-au suspendat, dar si despre politica dusa in cei opt ani de mandat de pana acum. La un moment dat, Băsescu �i răspunde moderatorului emisiunii ca nu a promis nimanui că vom trăi bine, ci doar ne-a salutat.

    SURSA: VIDEO "Domnule pre?edinte, ne-a?i promis c? vom tr?i bine. Nu. V-am salutat: "s? tr?i?i bine"" | Jurnalul National


  12. #1352 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Vad ca le cunosti traditiile si cu fiecare ocazie le-ai luat apararea.Banuiesc ca esti unul dintre ei si raspuns pentru intrebarea ta A.

  13. #1353 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Vad ca le cunosti traditiile si cu fiecare ocazie le-ai luat apararea.Banuiesc ca esti unul dintre ei si raspuns pentru intrebarea ta A.
    nu e vorba de luat apararea...dar e vorba ca tiganii nu sunt raspunzatori de toate problemele societatii...nu din cauza lor n-are Romania autostrazi,nu din cauza lor Romania n-are economie,s.a.m.d....sfatul meu e sa nu mai privesti astfel de stiri la TV..

  14. #1354 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Unde se votează in Constanța m�ine ? și ce trebuie să am la mine ?

    n-am fost niciodată să votez

  15. #1355 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar



  16. #1356 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post


    Unul din cele mai bine posturi de pe acest thread

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  17. #1357 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    "Domnule preşedinte, ne-aţi promis că vom trăi bine. Nu, v-am salutat: "să trăiţi bine""

    Presedintele suspendat al Romaniei, Traian Basescu, a fost invitatul Cristinei Topescu, miercuri, la PrimaTV, intr-o editie speciala marca Focus. Traian Basescu a discutat despre referendumul din 29 iulie, despre cei care l-au suspendat, dar si despre politica dusa in cei opt ani de mandat de pana acum. La un moment dat, Băsescu �i răspunde moderatorului emisiunii ca nu a promis nimanui că vom trăi bine, ci doar ne-a salutat.

    SURSA: VIDEO "Domnule pre?edinte, ne-a?i promis c? vom tr?i bine. Nu. V-am salutat: "s? tr?i?i bine"" | Jurnalul National

    Pur si simplu genial .

  18. #1358 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post


    da..hai sa ne drogam..e bun si cu astea..dar maine e DA sau NU..

  19. #1359 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    P�nă la ce ora sunt deschise secţiile de vomare...pardon, votare?
    LE am aflat, 7-23, la ultimul referendum am fost peste 8 milioane, acum trebuie sa fim un pic peste 9 mil, hai popeye ca ti s-a stricat spanacu'! Sa traiesti bine, ca rama in păm�nt!
    LLE darkpaul, daca aia a fost revoluţie eu sunt papa de la roma!

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  20. #1360 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ca sa vomam,pardon...votam noi acum au murit niste "prosti" la Revolutie...e bine sa mergem la vot chiar daca punem stampila pe 2 casute si prin urmare ne anulam votul...din respect pentru ei...

    macar acum "putem vota" mai multe persoane pe un buletin de vot daca nu ne convine doar unul...inainte era ca la Liga lui Mitica...un singur candidat..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 158 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 78 118 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts