Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 160 of 162 FirstFirst ... 60 110 150 158 159 160 161 162 LastLast
Results 3,181 to 3,200 of 3238

Thread: Ce ne-am cumparat azi - diverse

  1. #3181 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Luate in ultima perioada:
    Monitor Dell 27" 1440p - 1700 lei - office stuff pt mine
    Monitor Dell 24" 1080p - ~800 lei - office stuff pt missus
    Philips OLED TV 55" - cea mai mizerabila experienta si pleaca spre retur azi/maine
    Luat din impuls buy la oferta (~2700 lei) strict pentru living, vizionat TV si Netflix and co, fara intentia de console games.

    LE: am mutat aici discutiile despre TV.
    Attached Images Attached Images img_4383.jpg img_5381.jpg img_5380.jpg img_5450.jpg

  2. #3182 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Felicitari pt monitoare, aceeasi problema a patit si un prieten, si-a luat Oled Philips si dupa 2 zile i-a dat retur. Calitatea imaginii si contrastul lasa de dorit.

  3. #3183 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Primul meu kindle - am considerat ca a venit momentul, dupa ~3 ani de citit mai intens de pe iPad.
    Prins la oferta bunicica de pe amazon.fr si m-a dus ~615 lei cu tot cu transport (este versiunea fara reclame) - comanda plasta pe 9 martie si ajunsa azi desi aveam estimare de livrare (standard) de 8-9 aprilie.

    Destul de indoit ambalajul, dar macar el este in regula. Nu prea inteleg cum poti sa trimiti asa ceva prin firma de curierat, intr-un plic de carton, fara bule sau ceva protector. Iar atat plicul Amazon, cat si cutia Kindle erau cam facute acordeon.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2022-03-24-2.19.33-pm.jpeg whatsapp-image-2022-03-24-2.21.41-pm.jpeg

  4. #3184 SP
    Member codpin's Avatar
    Felicitari pt achizitie! Eu il am de la lansare, am facut upgrade de la versiunea precedenta de paperwhite. Se simte ecranul mai mare si faptul ca poti alege caldura luminii e un plus.

    Desi imi place sentimentul sa rasfoiesc o carte, sa o miros etc de cand am trecut pe kindle nu mai pot citi decat de pe el.

  5. #3185 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Primul meu kindle - am considerat ca a venit momentul, dupa ~3 ani de citit mai intens de pe iPad.
    Prins la oferta bunicica de pe amazon.fr si m-a dus ~615 lei cu tot cu transport (este versiunea fara reclame) - comanda plasta pe 9 martie si ajunsa azi desi aveam estimare de livrare (standard) de 8-9 aprilie.

    Destul de indoit ambalajul, dar macar el este in regula. Nu prea inteleg cum poti sa trimiti asa ceva prin firma de curierat, intr-un plic de carton, fara bule sau ceva protector. Iar atat plicul Amazon, cat si cutia Kindle erau cam facute acordeon.
    Este vreo diferenta fata de a citi de pe Ipad ?

  6. #3186 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In primul rand, este mai mic si mai usor, deci oboseste mana mai greu - eu am un iPad Air 2.
    Accesezi mai usor cartea - doar apesi power si esti acolo. La iPad trebuie sa intru in iBooks, apoi sa dau pe carte si apoi se incarca. De multe ori nu retinea exact unde am ramas si ma ducea 1-2 semne de carte mai in urma. Tot la iPad, daca miscam putin si se intorcea ecranul, reformata cartea si pierdeam 3-5s cu reorientarea ecranului. Aici nu mai e cazul.

    Presupun ca-i mult mai bine si pentru ochi. La iPad setasem eu pe fundal gri si un brightness de ~20% dar tot devenea obositor de citit dupa 20-30 min.
    Momentan sunt foarte multumit si in astea 2 zile deja am citit mai mult decat as fi citit in mod normal pe iPad - e cumva mai primitor si stau cu drag pe el.

  7. #3187 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Este vreo diferenta fata de a citi de pe Ipad ?
    Ecranul in principal. E-ink display e special facut pt citit. Chiar e ca si cum ai citi de pe hartie, chiar si cu backlight. Mie nu imi obosesc ochii chiar si dupa mai multe ore de citit.

    Am incercat si pe un iPad cu aplicatia kindle dar nu e acelasi lucru.

  8. #3188 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Este vreo diferenta fata de a citi de pe Ipad ?
    Eu folosesc un tab S6 de aproape 2 ani pentru citit carti (de specialitate, nu beletristica) si imi este extraordinar de comod sa subliniez/evidentiez/sortez carti pe foldere si categorii, tot felul de documente, adnotari. Folosesc lumina galbena si nu imi obosesc deloc ochii (bine, nu folosesc mai mult de 4-5 ore la rand). Iar un avatanj enorm este creionul. Inainte sa am tableta cu creion credeam ca nu te ajuta decat la scris adevarul este ca folosesc creionul la aproape orice altceva decat la scris. Am degete destul de subtiri si tot apas deseori pe langa si imi oboseste mana daca tot apas cu degetul. Este mult mai comod cu creionul (miscarile le faci doar din incheietura).

    Am spus gresit. Il folosesc si pentru citit carti*. In realitate folosesc tableta in locul telefonului. Cu telefonul mai mult sun sau verific ceva repede.

  9. #3189 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Gata, sunt in ecosistem
    Ipad PRO 11" 2021 - 256 GB
    apple watch series 7 45mm GPS
    Attached Images Attached Images ipad.jpg

  10. #3190 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Facut trecere de la v1 care refuza sa stea conectat mai mult de 1 min, la v3 si mi se pare foarte tare trecerea
    Din pacate, spatial audio nu merge si pe mac-urile mai vechi de 2021

    Dar macar a venit si cu 6 luni de Apple Music iar diferenta dintre melodiile facute pentru Dolby Atmos din Apple music si alea fara, sau in spotify sau restul, este pur si simplu monumentala, la activarea Spatial Audio.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2022-04-30-10.29.52-am.jpeg whatsapp-image-2022-04-30-10.29.52-am-1-.jpeg whatsapp-image-2022-04-30-11.02.46-am.jpeg whatsapp-image-2022-04-30-11.02.48-am.jpeg

  11. #3191 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    tallneck.jpg


    Venit azi , as fi asteptat la Altex ca deobicei mai au preturi bune la LEGO dar n-am mai avut rabdare

  12. #3192 SP
    Member musat's Avatar
    SSD SanDisk Extreme Portable V2 2TB de la ForIT - l-am gasit cu 910 lei sigilat
    Attached Images Attached Images 20220708_11333.jpg

  13. #3193 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A AJUNS!!! My little digital friend: Flipper Zero Final Build
    https://flipperzero.one/ "Multi-tool Device for Geeks"
    Attached Images Attached Images img_8259.jpg img_8258.jpg img_8260.jpg img_8261.jpg img_8263.jpg

  14. #3194 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nanoleaf 9pcs ,780ron emag . Nu eram eu cu beculetele dar... sunt superbe ! Mai vreau inca 5
    Attached Images Attached Images img_5840.jpg img_5832.jpg

  15. #3195 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Mi-am luat de la emag tastatura Mx keys mini de la Logitech cu 376 lei si pot spune doar ca o ador. Fiind mica si compacta unele persoane vor gasi mai greu pozitiile confortabile pentru scris, dar in rest imi place la nebunie. Senzatia la scris este mult peste orice am avut ocazia sa folosesc vreodata (si am mai incercat tastaturi de la apple sau tastaturi mecanice prin magazine). Este intr-adevar scumpa (cel putin din punctul meu de vedere), dar ofera o experienta foarte buna. Nu stiu daca poti gasi ceva similar in aceiasi bani.
    Attached Images Attached Images design-medium.jpg

  16. #3196 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    400 lei de la drpciv
    Attached Images Attached Images img_20220902_135926.jpg

  17. #3197 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Hunter x Hunter
    Attached Images Attached Images img_0466.jpeg

  18. #3198 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    azi mi-am ''cumparat'' A-ul

  19. #3199 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A venit momentul, dupa 5 ani de iPhone X.

    iPhone 14 Pro Black 128GB de la eMag.
    Attached Images Attached Images iphone-14-pro.jpeg

  20. #3200 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Chilliwack bomber jacket
    Attached Images Attached Images 4d253bc0-70f7-4779-8b6c-cc02d2cf4b5a_1_102_a.jpeg c993646f-531d-4657-86eb-94a313c1d3bf_1_102_a.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22159 Last Post: Yesterday, 19:41
  2. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  3. Ce ne-am cumparat azi - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 745 Last Post: 19-01-2024, 18:11
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts