Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 241

Thread: DeAgostini: Masini de Legenda

  1. #1 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar

    DeAgostini: Masini de Legenda

    O colectie unica a celor mai importante masini retro care au marcat istoria automobilismului !

    Fiecare numar va contine o revista + o macheta a unei masini la scara 1/43. Apare o data la 2 saptamani.

    Primul numar al colectiei ( DACIA 1300 ) are pretul promotional de 11.90 lei, restul 24.90 lei.

    Al doilea numar al revistei vine insotit de un model de colectie in miniatura, ARO 240, revista oferind o prezentare in detaliu a masinii, insotita de multe fotografii + Biblioraft.

    Revista "Masini de legenda" a aparut deja, fiind lansata in data de 4 Martie 2011, in cateva orase din Romania (Galati, Cluj, Vaslui). Este vorba de varianta romaneasca a celor aparute in Rusia, Polonia, Ungaria, Cehia.

    Urmatoarele numere vor fi: Lada 1500, GAZ - M21 "Volga", Trabant 601. Machetele sunt produse de IST Models pentru DeAgostini "Masini de legenda".

    Deocamdata este vorba despre un test de piata. Daca acesta va reusi, colectia va aparea in toata tara, la chioscurile de ziare.

    Sursa: Deagostini : Masini de Legenda. Din martie 2011 � studiu de piata. | Blogul Colectionarului si PiniuliModels: Colectia de Machete DeAgostini - In Romania
    Attached Images Attached Images masini-de-legenda-dacia-1300.jpg dacia-1300-lateral.fata.jpg dacia-1300-lateral.spate.jpg aro-240-lateral.fata.jpg aro-240-lateral.spate.jpg masini-de-colectie-aro-240.jpg aro-240.jpg dacia-1300-1310.jpg dacia-1310.jpg trabant-601.jpg lada-1500.jpg gaz-67-69.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    super misto.. sper sa apara si prin Bucuresti.

  3. #3 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Superb. E must have colectia asta. Oare in Brasov o gasesc ?!

  4. #4 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Momentan, inafara de orasele mentionate, le mai gasiti si pe okazii (ex.: Dacia 1300 + Aro 240 DEAGOSTINI 1:43 - Okazii (53504243) ) insa pretul este destul de piperat.

  5. #5 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai unii din orice fac o afacere

  6. #6 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    daca nu face romanul un pic de specula, parca nu e el..

  7. #7 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Excelam la acest capitol, dar pacat ca nu in sens constructiv

  8. #8 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    daca a avut un succes asa mare, atunci nu imi fac probleme, o sa apara colectia intreaga. Sunt multi nostalgici in RO.

  9. #9 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Vreau dacia cu orice pret

  10. #10 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Vreau dacia cu orice pret
    Gasesti machete de Dacia la orice dimensiune doresti si fara revista asta. In hypermarketuri (si pe autoart.ro) la 1:18, la Renault gasesti 1:43 si pe net in diverse alte marimi. Grr...

  11. #11 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    vii si cu ceva linkuri? ca asa doar sa dai din gura e usor.

    gasesti Renault 12 si nu dacia 1300 cu emblema aferenta.

    si in nici un caz la 12 lei.
    ca sa nu mai zic de Aro pe care eu nu l-am vazut pe nicaieri.

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    N-am comentat de Aro. N-am comentat nici de colectie. Omul a spus ca vrea o macheta de Dacia cu orice pret. I-am prezentat alternativele. Am gresit ceva?

    La reprezentante Dacia, exista macheta, pe la 90-100 ron, 1:43. Pretul este mare, dar vine in ambalaj complet. Platesti detaliile.

    Macheta 1:18 se gaseste (sau se gasea acum ~1 an) in 3 variante: Renault 12 Gordini, Renault 12 Gordini raliu si Dacia 1300. Cu siglele, coloritul si numele de rigoare. Pretul sau varia intre 180 si 280 ron. In Cora pantelimon a stat pe raft mai bine de un an o Dacie 1300. Stiu pentru ca niciodata nu am avut bani sa o cumpar.

    Pe 4tuning exista o sectiune de machete, precum si cateva forumuri strict axate pe machete. Pe astfel de forumuri se accepta comenzi pentru machete de orice model sau dimensiune. Plus ca se gasesc machete facute pentru straini. De aceea am recomandat internetul (am atasat poze).
    Attached Images Attached Images 000_0072.jpg upload1.jpg 1985-217-aronewman-sarrasin-trouble-realcarsmodels-c.jpg 1986-249-aro-realcarsmodels-.jpg 1986-249-aro-realcarsmodels-b.jpg daciazseriiistixo.jpg gfe4.jpg gfe6.jpg images.jpg 4.jpg

  13. #13 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Nu stiti cumva de unde pot comanda on-line revista asta ?

  14. #14 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    Nu stiti cumva de unde pot comanda on-line revista asta ?
    Incearca aici: DeAgostini

  15. #15 SP
    Member klausn's Avatar
    Si eu am cumparat primele 2 numere,si sunt multumit deocamdata.Pretul e un pic exagerat,da ma rog.
    Momentan din cate am inteles este exclusa ''comanda online'',deoarece e test,dar nu sunt 100% sigur,puteti suna si sa intrebati.

  16. #16 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Exagerat? In ce sens? Mi se pare o idee super reusita si cu un pret de bun simt. Din poze machetele arata chiar ok, iar in conditiile astea nu m-ar deranja deloc sa platesc cei 24.90 lei.

    Anyway, lucky you !

  17. #17 SP
    Member AVoF's Avatar
    Sa mai postati poze cand apar numere noi, daca s-ar putea intr-o rezolutie mai mare ar fi perfect.

  18. #18 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Numarul 39 are masinuta asta: WAZ 1111 Lada OKA. Destul de draguta, in exterior. Revista contine cateva foi cu date, poze si doua postere (coperta spate, fata si verso). Gasit in Ungaria, 2000 forinti.
    Attached Images Attached Images img_0105.jpg img_0106.jpg img_0107.jpg img_0109.jpg img_0110.jpg img_0111.jpg img_0112.jpg img_0113.jpg img_0114.jpg img_0115.jpg img_0117.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    zici ca e lastun

    poti sa ii faci o poza langa un obiect ce poate fi recunoscut?

  20. #20 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Cred ca la asa ceva te referi, nu?
    Attached Images Attached Images img_0118.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 13 1 2 3 11 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts