Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce consola next-gen vei cumpara?

Voters
472. You may not vote on this poll
  • Microsoft Xbox One

    23 4.87%
  • Sony PlayStation 4

    356 75.42%
  • Ambele console

    26 5.51%
  • Niciuna

    37 7.84%
  • Inca nu m-am decis

    30 6.36%
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 119

Thread: Ce consola next-gen vei cumpara?

  1. #61 SP
    Member sollo's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post

    -Voi ramane pe generatia actuala pana in momentul in care vor inceta sa mai apara jocuri, si asta din doua motive:
    1.in primul rand inca mai am multe jocuri de devorat si nu dispun de mult timp liber
    2.sunt aproape sigur ca prima "sarja" din noua generatie va suferi de ylod/rrod.
    asa si eu...eu abia am ps3 de 2 luni, am de jucat non stop, si timp din ce in ce mai putin

    in maxim 3 ani o sa trec pe PS4

  2. #62 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Adresa Livrare:
    Showroom Constanta
    (vezi harta si program de lucru)

    Plata:
    Numerar

    Mentiuni:
    -
    Livrare #1 eMAG
    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB, Neagra 1 buc 1899.99 Lei
    cost transport: GRATUIT
    subtotal: 1899.99 Lei
    The waiting...is killing me
    Stie cineva cand apare X1 la eMag ? (Preorder)
    Ma mir ca diferenta dintre PS4 si X1 este imensa. 154vs6 wow...

  3. #63 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Diferenţa e normala, stai sa vedem daca funcţionează X1 in România

  4. #64 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    PS4. Dar nu il voi lua la lansare. O sa-l iau dupa ce ma plictisesc de PS3, adica peste cativa ani

  5. #65 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    PS4 definetly,dar dupa lansare.Vreau sa rejoc seria God of War,Uncharted si The Last of Us dupa examene.Si oricum GT6 se va lansa in curand...

  6. #66 SP
    Member ciypriyan's Avatar

  7. #67 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Daca nu exista feature-ul " Always on " si interzicerea rularii jocurilor SH, as fi mers pe mana Xbone-ului cu siguranta. Dar asa, voi trage cat pot de mult de X360-ul meu, pentru ca jocuri vor aparea in continuare pe el, iar atata vreme cat va functiona live-ul, nu vad de ce l-as schimba. Mie imi place asa cum e. Cand va fi sa se opreasca live-ul si productia de jocuri pentru el, atunci imi voi pune niste semne de intrebare, daca sa cumpar PS4 sau sa raman la PC, pentru ca, banuiesc ca M$ nu vor face prea multe modificari la noua lor " consola ", ceea ce inseamna sanse aproape nule pentru mine de a achizitiona vreodata una.

  8. #68 SP
    Member cristian77's Avatar

    Livrare #1 eMAG
    Consola Sony PlayStation 4, 500 GB, Neagra 1 buc 1899.99 Lei
    Donatie pentru sustinerea olimpicilor romani in stiinte prin Fundatia eMAG 1 buc 1.00 Lei
    cost transport: GRATUIT
    subtotal: 1900.99 Lei
    Total: 1900.99 Lei

  9. #69 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    PS4 day 1!

  10. #70 SP
    Banned Venom's Avatar
    PS4. In niciun caz day 1. Probabil un bundle cu FIFA 2015.

  11. #71 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by JamiroQuai View Post
    Cand va fi sa se opreasca live-ul si productia de jocuri pentru el
    Dar de ce sa opreasca live-ul ? A da, ca sa le cumparam consola cea noua..... In momentul cand ei inchid live-ul pentru 360, majoritatea or sa treaca pe ps3/ps4.

  12. #72 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Oprirea live-ului, fie ca vor exista, in continuare, o multime de oameni care sa il " populeze ", va fi inevitabila, asa cum au inchis si serverele batranului Xbox acum 3-4 ani. Daca stam sa ne gandim cati posesori de 360 sunt nemultumiti de ceea ce va oferi noua cutie, probabil ca va bate vantul pe ale sale servere de live. Tot live-ul 360-ului ar fi la putere, iar bineinteles ca M$ nu va permite asa ceva.

  13. #73 SP
    Junior Member Seraphero's Avatar
    Cea mai usoara decizie in materie de console next-gen, clar PS4

  14. #74 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    -Voi ramane pe generatia actuala pana in momentul in care vor inceta sa mai apara jocuri, si asta din doua motive:
    1.in primul rand inca mai am multe jocuri de devorat si nu dispun de mult timp liber
    2.sunt aproape sigur ca prima "sarja" din noua generatie va suferi de ylod/rrod.
    ps:motivul #3 mi'am amintit ca'i criza ...

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, si eu care credeam ca vom avea un procent de 90% in favoarea PS4

    Sunt curios de cei care au zis "Niciuna"... Ori sunt fani Nintendo... ori cred ca au gresit forumul. Sau poate au probleme financiare (desi cine ar putea sa spuna daca problemele vor fi si peste un an, sau doi)... eu nu am intrebat daca le veti cumpara la lansare... ci daca vreti sa le cumparati (sooner or later).

    Sau poate am gresit si trebuia sa nu scriu "cumparati"... ca poate unii dintre voi le veti primi cadou... de la parinti

    ---------- Post added 16-06-2013 at 02:40 PM ----------

    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    ps:motivul #3 mi'am amintit ca'i criza ...
    Pai man, din ce vad acolo... tu doar spui ca "ramai pe generatia actuala pana nu vor mai apare jocuri", motivand ca prima generatie va suferi de ylod... Jocuri prea multe pentru generatia actuala nu vor mai iesi, asta e destul de clar (sau vor iesi variante "taiate"). Cat despre motivatie, eu am PS3 Phat de la lansarea in Romania... merge si in ziua de azi ca in prima zi. Doar ce l-am mai aspirat de praf, si schimbat HDD...

  16. #76 SP
    Member Dromoter's Avatar
    PS4...doh.

  17. #77 SP
    Member I condoe I's Avatar
    PS4 Day 1. X-bone Day 2

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, si eu care credeam ca vom avea un procent de 90% in favoarea PS4
    Cat despre motivatie, eu am PS3 Phat de la lansarea in Romania... merge si in ziua de azi ca in prima zi. Doar ce l-am mai aspirat de praf, si schimbat HDD...
    Same here! oricum PS3 a avut fail rate sub 10%. Si oricum, au garantie 2 ani, ce conteaza?

  18. #78 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    La lansare niciuna. Peste cativa ani... poate PS4, in functie de ce jocuri lanseaza Sony pana atunci.

  19. #79 SP
    Junior Member enachesil's Avatar
    Sunt curios de un asemenea poll pentru US vs UE

  20. #80 SP
    Member psicho1986's Avatar
    In lumina noilor schimbari legate de renuntarea la conectivitate obligatorie/DRM/restrictii regionale ale X1 cred ca ar trebui reluat acest vot pentru consola preferata, eu unul nu o sa imi schimb votul am un PS3 si o sa merg pe PS4, dar cred ca sunt destui care s-au bucurat la aflarea vestii de la MS si ar vrea sa revina in tabara X1

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Vei cumpara un Wii U? By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 23 Last Post: 14-12-2016, 07:41
  2. Vei cumpara un Xbox One? By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 34 Last Post: 10-12-2014, 22:55
  3. Vei cumpara un PS4? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 93 Last Post: 20-10-2014, 10:59
  4. Replies: 25 Last Post: 04-09-2014, 16:03
  5. Replies: 22 Last Post: 30-10-2013, 20:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts