Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 161

Thread: Hogwarts Legacy

  1. #21 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Jocul arata okeysh, fetele personajelor arata destul de urat imo. E o parere personala, dar mi se pare ca au cam intarziat cu acest joc vreo 10 ani asa. Cartile si filmele nu au imbatranit tocmai bine, nu stiu noua generatie daca are vreo treaba cu seria in sine , iar pentru old time fans mi se pare destul de pueril subiectul jocului)

  2. #22 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    "Potterheads" sunt innebuniti dupa jocul asta, o prietena nu e gamer dar o intereseaza jocul doar din cauza cartilor.
    State of Play-ul are deja 2 milioane de views, 99% like-uri; unii jurnalisti nu vor sa vorbeasca despre joc pentru ca nu suporta opiniile "TERF" ale lui J.K. Rowling dar si asa a primit multa atentie.
    Cred ca va avea un succes imens pentru ca pare arata foarte bine, comparativ cu restul jocurilor Harry Potter, si pare sa se fi lucrat foarte mult la el, cu un buget pe masura.

  3. #23 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cred ca trailerul initial pentru Hogwarts Legacy e al doilea ca numar de vizualizari dupa Spiderman daca nu ma insel. The numbers speak for themselves

    Ce subiect sa fi avut si sa nu fie considerat pueril? Ideea cartilor a plecat de la a fi lectura pentru copii, iar cu timpul au devenit mai dark, personaje care mor incontinuu, razboi, bine vs rau etc etc. Deci e normal ca si jocul sa fie cat de cat tot pe palierul asta - un adolescent, un copil, care chiar daca e tanar, e pus in fata unei decizii - a alege sa faca bine sau a alege sa faca rau.

    Revolta goblinilor e mentionata de cateva ori pe parcursul cartilor, iar in joc se pot lega de lucrul asta, sa vina cu un pic de background si apoi sa puna bazele unui plot, unui story.

    Anyway, atat cartile cat si filmele sunt excelente, deci nu ma astept ca jocul sa imi dea lumea peste cap, insa e o aditie binevenita la universul Harry Potter.

  4. #24 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Jocul arata okeysh, fetele personajelor arata destul de urat imo. E o parere personala, dar mi se pare ca au cam intarziat cu acest joc vreo 10 ani asa. Cartile si filmele nu au imbatranit tocmai bine, nu stiu noua generatie daca are vreo treaba cu seria in sine , iar pentru old time fans mi se pare destul de pueril subiectul jocului)
    Si mie mi-a lasat impresia ca e un joc mai mult pentru copii. Nu pot spune ca sunt incantat de un alt open-world, mai ales daca merg pe abordarea aceasta. Momentan am o parere destul de neutra, dar vedem ce reviewuri va avea.

  5. #25 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mie imi transmite ceva Fable vibes, environment-ul arata bine, dar trebuie neaparat sa faca tweak la animatia aia de zburat cu matura ca e jale

  6. #26 SP
    Manager paul's Avatar
    Amanat pentru 10 februarie 2023 si fara data pentru Switch.
    Attached Images Attached Images fz-mlafx0aelxux.jpg

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu prea se lanseaza jocuri bune in Februarie, deci as zice ca ori o sa fie amanat din nou, pentru ceva gen Mai/Septembrie 2023, ori o sa fie ceva fail.
    Dar tind spre o noua amanare.

  8. #28 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se lanseaza si jocuri bune, daca nu au de ales. Februarie/Martie e de fapt perioada in care incep sa rasara, e mai ok sa-l lansezi atunci si sa mai prinzi niste summer/fall/winter sales pe drum cu peak in Decembrie (cand de obicei mai scoti un extra content sa mai injectezi niste useri) decat sa il amani inca niste luni de zile si sa pierzi bani.

  9. #29 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Elden Ring a fost lansat in februarie

    Ce sa mai si imbunatatesti intr-o luna de zile!? Amanat un pic sa nu fie la concurenta cu GoW

  10. #30 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Amanat pentru 10 februarie 2023 si fara data pentru Switch.
    Faptul ca se lansa pe 31.12 era din start o incertitudine. Cine naiba livra jocul de Anul Nou cand e liber? Asta e joc sa il joci in perioada sarbatorilor de iarna, nu de anul nou sau de valentine's day (vorba vine)....

  11. #31 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocul nu a avut data de lansare 31.12.2022. A fost anunțat inițial ca se lansează in "holiday 2022", dar fără o dată exactă. Magazinele folosesc 31.12 cand se stie anul in care apare, dar nu si data exactă. Dar asta nu înseamnă ca jocurile apar in 31 decembrie.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ala e doar placeholder date.

    Ideea era asta:
    After the trailer for a mysterious Harry Potter game leaked four years ago, Hogwarts Legacy was finally confirmed at Sony’s September 2020 PlayStation 5 Showcase.
    Hogwarts Legacy was initially set to be released at some point in 2021, but after a recent delay, we won't be seeing it until 2022.
    Iar acum a fost iar mutat pentru inceput de 2023.

  13. #33 SP
    Manager paul's Avatar
    Sebastian Sallow's Dark Legacy:

  14. #34 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar


    Nu sunt colectionar, insa sa ceri $300 pe un steelbook si o carte+bagheta "magica" ... jenibil.

    Inteleg ca sunt extrem de multi fani Harry Potter, dar totusi - bataie de joc pentru orice colectionar care se respecta si munceste pentru banii lui

  15. #35 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Another hate post si de la mine.
    Ideea cu bagheta care leviteaza e draguta in context, dar pentru o editie de colectie, e super anosta si foarte scumpa.
    Ca idee, exista o multime de obiecte decorative levitante, inclusiv niste lampi super pe care le-am gasit la primul google search, mult mai ieftine si interesante.

    Mie mi se pare ca trendul asta cu obiecte real life size (cum e si ciocanul din GoW) in CE e cost effective si lame in acelasi timp. E o munca infinit mai mica pentru o bagheta banala, fata de o statueta detaliata la care intra mult lucru manual. Si cu toate astea, editiile CE devin din ce in ce mai scumpe. IP-ul Harry Potter are o tona de lucruri care puteau ajunge in CE, si ei au ales asta.


    Cei nascuti pana in 95' cred ca inca isi amintesc ce jucarii dementiale avea Happy Meal-ul de la Mc.
    In momentul de fata au niste figurine Minions din carton (da, carton).
    Am senzatia ca toata planeta e pe "cutting corners" de cand cu pandemia. In hypermarketuri, pe langa inflatie, avem si shrinkflation.
    Pe Glovo sunt furat la gramaj, la sosuri etc. Surprizele Kinder au ajuns mai rau ca cele de la pufuletii Gusto, care si ele au devenit o gluma.
    Exact acelasi lucru l-am simtit si la Hogwarts Legacy CE.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte penibil ce ofera. Sa nu oferi tu un artbook, o harta si ceva insigne/patches cu "casele" din joc - cel putin, in ceva HP related...

    In banii astia ar putea sa bage si toate cele 7-8 cartile si tot ar iesi pe super plus.

    Asta e CE de 150-170$ (cu ce am zis mai sus, fara carti), in niciun caz de 300$.

    Pot intelege ca brandul HP vinde la greu absolut orice, dar deja-si bat joc de banii oamenilor.

    Poate-l voi lua si eu daca-l voi gasi pe la 2-300 lei, desi tare-mi e ca vor face editie limitata, tocmai ca sa nu ramana nimeni cu ele "pe raft" si sa fie nevoit sa le faca reducere.

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un mic tur al celor 4 case:




  18. #38 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Arata foarte bine si ingrijit, polishat..
    Alea cand merge personajul sunt secvente din gameplay nu vrajeli de CGI sau cinematics pre-randate si mi se par superbe interioarele.

    Daca si povestea va fi buna, va fi un joc greu care va bate in 9-9.5.

    Abia il astept, as putea spune ca sunt chiar hyped

  19. #39 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vad un 7.5 in bila mea de cristal

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Destul de dezamagit de chestia asta, mai ales ca au facut zborul pe matura
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2022-09-03-11.27.33-am.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Uncharted: The Lost Legacy By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 135 Last Post: 21-03-2020, 18:31
  2. Cumpăr Uncharted Lost Legacy By bny in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 15-10-2017, 00:10
  3. Vand Uncharted Lost Legacy By raduadelin in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 5 Last Post: 09-09-2017, 11:31
  4. Metal Gear Solid: Legacy By zinodaur in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2014, 12:28
  5. TRON Legacy (2010) By eXist in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4 Last Post: 30-07-2009, 18:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts