Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 25 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast
Results 381 to 400 of 494

Thread: Elden Ring

  1. #381 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Interesant showcase este o comunitate destul de mare de playeri care joaca nohit. Sunt foarte interesant de urmarit si totul e trial and error, trebuie doar sa ai nervii necesari pentru un achievement de genul.
    Fun fact: este un tip care a terminat Sekiro legat la ochi

  2. #382 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Erau si cateva postari pe reddit ale unor persoane care sufera de tetraplagie si au reusit sa termine jocul. Cu un setup special construit si multa ambitie au reusit sa duca jocul pana la final - si in mod normal, nu cu smecherii, gen fast travel la Crumbling Farum Azula prin glitch. Mad respectz!

  3. #383 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Hello, dragi colegi, va las mai jos al 2-lea video cu tematica Elden Ring si cu ocazia asta am sa deschid un topic nou pe care voi incerca sa il actualizez la 1-2 saptamani, hope you're ready for more

  4. #384 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  5. #385 SP
    Member Syni's Avatar
    Gata, din lipsa de timp acum abia am terminat și eu un prim run. Mi-a plăcut foarte mult, pot sa îl declar in continuare ca și cel mai bun joc terminat de mine. Am făcut și platina la el folosind faza cu salvările din cloud, dar pt “Legendary armaments” fiindcă am ratat o arma in Leydell Capital, a trebuit sa încep un NG+. Deci totul cădea dintr-o lovitura . Săracul Tree Sentinel de la început nu a apucat sa între in faza 2. La fel și restul bosilor obligatorii pentru acces in capitala . Am terminat cu 150 level primul run și cu buildul pe un mix de dexterity și arcane.Ca și weapon am folosit Reduvia dagger, Claw in prima parte, Dual bandit curved sword cu seppuku pe ambele si Dual Whip cu bloodhound’s step si afinity pe ocult. Nu este challenging deloc sa continui pe NG+ in aceste condiții, așa ca voi începe un nou run de la zero, de asta data pe un full strength cu colosal weapon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #386 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar


    ---------- Post added 23-04-2022 at 15:55 ----------

    Un jucător dedicat

  7. #387 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

    Cine zicea ca e greu la boss-ul asta !?

  8. #388 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ultimul achievement, what a struggle… un boss epic, un joc fenomenal.

    Malenia, Blade of Miquella:


  9. #389 SP
    Member Syni's Avatar
    Felicitări . Cum a fost când ai pus-o jos ? După ce termin run-ul asta pe full strength ma gândesc cu seriozitate la un run pe SL1…


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #390 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Multumesc! Super rewarding..
    Am ramas inert iar pe canapea ca la Elden Beast si nu stiam unde imi sunt tigarile desi aveam deja una aprinsa

  11. #391 SP
    Member Syni's Avatar
    Asta îmi place și mie mie la jocurile celor de la FS. Este incredibil cum te țin legat de scaun sa continui, sa încerci sa devii mai bun, iar satisfacția ca ai dat jos un boss este incomparabila…Jocurile lor par grele, sunt grele, in unele momente îți vine sa spargi tot, dar și momentul de eliberare când l-ai dat jos . De asemenea uite ca se pot face liniștit și run-uri pe level 1, jocul te lasă asta, tine mult de skill și nu neaparat de level. Ma uitam la filmulețul postat mai sus cu Melania făcută la level 1. Și totul pare așa de simplu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #392 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Dupa o munca sisifica am reusit sa termin si eu cu editarea video, asa ca va las aici link catre playlist-ul meu cu Elden Ring.
    In acest playlist veti gasi toate Boss Fights care au achievements/trophies, in ordinea in care i-am batut eu, inclusiv toate cele 3 Endings.

    https://youtube.com/playlist?list=PL...tzyiG1PfnL5FV2

    Dupa ce am reusit sa fac 1000G la Elden Ring si considerand strict experienta mea personala, clasamentele (from Hardest to Easiest) ar fi:

    Top 5 Elden Ring bosses:
    1. Malenia, Blade of Miquella
    2. Radagon of the Golden Order & Elden Beast
    3. Fire Giant
    4. Dragonlord Placidusax
    5. Maliketh, the Black Blade

    Top 5 FromSoftware bosses:
    1. Malenia, Blade of Miquella - Elden Ring
    2. Isshin, the Sword Saint - Sekiro: Shadows Die Twice
    3. Radagon of the Golden Order & Elden Beast - Elden Ring
    4. The Nameless King - Dark Souls III
    5. Maneaters - Demon's Souls

    Top 5 FromSoftware games
    1. Sekiro: Shadows Die Twice
    2. Elden Ring
    3. Bloodborne
    4. Dark Souls III
    5. Demon's Souls

    Este foarte greu sa iti imaginezi cata munca si cata pasiune pun acesti oameni in jocurile lor.
    Eu unul n-am fost si nu voi fi niciodata foarte skilled la aceste jocuri, am depus multa munca si mult efort ca sa le termin, insa de fiecare data obtineam la final o experienta inegalabila.

  13. #393 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    S-a mai zis asta deja de o gramade ori, dar merita mentionat inca odata: mana, ce joc! GotD (Year would be an understatement).

    110 ore bagate, 120 de level-uri si inca mai am Farum Azula si pe Malenia (pe langa cateva cave-uri si dungeon-uri ce mi-au scapat). In materie de concept art si design, din nou avem de-a face cu un 11/10, cum ne-au obisnuit FromSoftware.

    P.S. Lupta cu Malenia hands-down e #1 cea mai dificila. Il face pe Isshin sa pare...acceptabil lol. Any advice pt un double great curvesword (Bloodhound's Fang si Onyx Lord's Greatsword. ambele +10) build?. (vreau sa evit sa folosesc magic projectiles... dar nu zic nu la magic buffs, daca ajuta ).

  14. #394 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    S-a mai zis asta deja de o gramade ori, dar merita mentionat inca odata: mana, ce joc! GotD (Year would be an understatement).

    110 ore bagate, 120 de level-uri si inca mai am Farum Azula si pe Malenia (pe langa cateva cave-uri si dungeon-uri ce mi-au scapat). In materie de concept art si design, din nou avem de-a face cu un 11/10, cum ne-au obisnuit FromSoftware.

    P.S. Lupta cu Malenia hands-down e #1 cea mai dificila. Il face pe Isshin sa pare...acceptabil lol. Any advice pt un double great curvesword (Bloodhound's Fang si Onyx Lord's Greatsword. ambele +10) build?. (vreau sa evit sa folosesc magic projectiles... dar nu zic nu la magic buffs, daca ajuta ).
    Nu știu, văd ca Onyx scaleaza și pe intelect pe B la +10. E o pierdere pe dps dacă nu ai puncte binișor băgate acolo. Bloodhound’s Fang merge pe un B la dexterity si pe un C la strength deci ar merge bine pe un quality build. Dar cred ca mai bun ar fi pe un arcane build cu seppuku ca și ash și ai “șterge pe jos” cu ei


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  15. #395 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Ok. 2 build re-spec-uri later si am reusit a trebuit sa jonglez un pic din stats-uri sa fac sa dau damage de la 600 la 900-1000 per hit. A ajutat sa folosesc "Fire, Grant Me Strength" si blade coating pe sabie (am mers cu Holy ca aveam cele mai multe lol) in prima parte din lupta. Many attempts (and Rune Arcs) later: Mission accomplished. Mi un pic ciuda ca am batut-o dupa ce am terminat Farum Azula (si atunci quest-ul cu Gideon a mers mai departe), dar asta e! Pe langa Malenia, tot ce a ramas dupa a picat usor.

    Mai am doar ultimul boss si de gasit cateva talismane & that's it. A walk in the park really, odata ce termini cu Haligtree. Also, fara sa dau spoilere: mama ce bine arata ultima zona . 120 de ore si inca raman speechless

    Also, a facut careva platina dintr-un singur playthrough pe PS4 cumva? Vreau sa impusc toti iepurii dintr-o lovitura, dar nu vreau sa o fac de oaie (din pacate nu mai am zeci de ore libere pe zi pt NG++, like back in the OG Demons Souls days). Sfaturi privind ce, cum, unde ar fi f apreciate

  16. #396 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cred ca s-a mai discutat chestia cu platina, sau cel putin pe thread-ul de 100% achievements am scris eu la un moment dat mai en-detail.

    Ideea este ca dupa ce bati ultimul boss, trebuie sa dai save si sa nu fie sync urcarea in cloud. Si reiei acelasi save file pentru diferitele finaluri.

    PS. Pentru Lord of Frenzied Flame good luck and don't give up! That's the real challenge of the game

  17. #397 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Gata si eu, exceptional de bun, boss fighturi fresh cu un sentiment de old dog with new tricks.
    Masterpiece!
    Attached Images Attached Images png-image.png

  18. #398 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    One of the best edits I've seen... felt like I had to share. Atentie contine final boss spoiler.




    P.S. Am platinat si eu jocul cu un save backup bine plasat (a trebuit sa il gandesc un pic, won't lie ). O sa ma intorc in the Lands Between cand vine primul DLC...sau si mai iute (sper sa avem vreo 3 cum a fost la DS II si III, nu cum a fost cu...Sekiro Q.Q (still waiting for that Tomoe Story DLC... )).

    O capodopera din o gramada de puncte de vedere. definately GotY si top 3 From Software titles... low-key: acuma is curios ce o sa urmeze de la ei

  19. #399 SP
    Member Syni's Avatar
    Eu sper la un Bloodborne 2 …


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  20. #400 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    L-am inceput si eu aseara, doamne cat de greu mi se pare, v-a dati seama cat de amator sunt... insa incerc sa l duc la bun sfarsit intr un fel sau altul am inceput cu Confessor, este o idee rea? ( nu am jucat nimic de la from software)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 25 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts