Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 106

Thread: Crysis Remastered Trilogy

  1. #21 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu neaparat remaster, de ce? Poate fi un Crysis 4 sau Crysis_X in care Nomad revine, intr-un fel sau altul.



    https://crysis.fandom.com/wiki/Nomad

    Sper sa nu fie remaster .

  2. #22 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E Remaster 100%, nu uitați ce a spus EA anul trecut! Urmează și Mass Effect

  3. #23 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Crysis Remastered Leaked for PS4, Ray-Tracing and Enhanced Visuals - Push Square

    Se pare ca este vorba de un remaster, pana la urma.

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios cum implementeaza ei RTX-u ala pe generatia actuala, fara chip-uri dedicate.

    Bine, anumite forme de RTX avem si acum pe multe jocuri (ex Division 2 partial, combinat cu ceva pre-calculat) si se poate baga in orice joc, dar scade performanta, iar apoi ajustezi cat vrei tu (intre 1 si 100%).

    Pentru umbre se foloseste de multi ani o oarecare forma de raytraced shadows.

    Cred ca pentru Switch vom avea doar versiunea initiala, fara niciun upgrade grafic.

  5. #25 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Il vor lansa si pe Nintendo Switch din cate am inteles. Nu stiu prea multe despre Switch pentru ca m-am jucat de cateva ori la var-miu care imi zice ca e putin mai puternica decat un PS3 dar din ce-am vazut multe jocuri se apropie oarecum de nivelul Xbox One. Am vazut acum ceva timp nu mai stiu pe ce site ca in modul portabil puterea raportata la un Xbox One este de 50% in timp ce in modul docked este 75%.
    Deci clar poare sa duca jocul cu mici downgrade-uri si nu m-ar suprinde daca ar fi exclusiv pentru modul docked.
    Cat despre joc sincer nu m-a atras la vremea respectiva si nu ma atrage nici acum. Dar o sa-l incerc cand vor scoate remaster-ul.

  6. #26 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Hard pass pentru mine, cel putin la lansare. Poate cand va ajunge la un pret mic o sa il iau pt colectie. Macar de era pt PS5, atunci as mai fi zis.

  7. #27 SP
    Member tudort's Avatar
    Crysis Remastered offers ray-tracing graphics + Switch support - 9to5Toys

    https://9to5toys.com/2020/04/16/crys...-announcement/



    Sent from my Phone 2 using Tapatalk

  8. #28 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ce sa zic pana la urma, eu am jucat primul Crysis pe PC la vremea lui, nu ma deranjeaza sa vad acel environment frumos in 4K@HDR si pe Xbox.
    Este pacat totusi sa fii atat de lenes in a creea un nou joc si sa preferi un remaster...

  9. #29 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, ca lenea e de vina.

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Da, ca lenea e de vina.
    Bine atunci reformuleaza tu ca sa sune mai bine. Lacomia, whatever..

  11. #31 SP
    Junior Member OveMan's Avatar
    Păcat ca nu-l remasterizeaza pentru Xbox Series X si PS5....

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai va merge si acolo, probabil mai bine, avand chipuri separate pt RTX.

  13. #33 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by OveMan View Post
    Păcat ca nu-l remasterizeaza pentru Xbox Series X si PS5....
    https://realsport101.com/next-gen/cr...box-pc-switch/

    Oricum exista backwards compatibilty daca tii sa il joci pe next-gen. Si-au ales si ei data de lansare fix inainte de aparatia PS5 si Xbox Series X.

  14. #34 SP
    Manager paul's Avatar
    Redenumiti threadul in "Crysis Remastered", va rog!
    Gameplay trailer pe 1 iulie, la 19:00 ora Romaniei.
    Quote Originally Posted by Crysis
    Suit up - Pre-orders are coming soon!

    The classic first person shooter from Crytek is back with the action-packed gameplay, sandbox world, and thrilling epic battles you loved the first time around – now with remastered graphics optimized for a new generation of hardware.

  15. #35 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Fraza "But can it run Crysis?" o sa fie din nou in trend.

  16. #36 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Microsoft Store
    Description

    The classic first person shooter from Crytek is back with the action-packed gameplay, sandbox world, and thrilling epic battles you loved the first time around – now with remastered graphics optimized for a new generation of hardware.

    Suit up: Your Nanosuit’s speed, strength, armor, and cloaking allow creative solutions for every kind of fight.

    Adapt: In an ever-changing environment, adapt your tactics to dominate on battlefields ranging from frozen jungle to alien environments.

    Customize: A huge arsenal of modular weaponry provides unprecedented control over play style, with options ranging from the experimental to the alien.

    Conquer: Life-like enemy AI require a strategic and flexible playstyle, as new challenges – including a zero-g battlefield– require players to take the offensive and be proactive.

    Explore: Choose your own path through the open world of Crysis, destroying obstacles, driving vehicles, and using the environment itself against your enemies.

    Release date
    23/07/2020

    Approximate size
    7.01 GB
    Buy Crysis Remastered - Microsoft Store en-GB



  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Atata tam-tam pentru asta? Alea sunt screens din remaster?
    Oare ce este remaster la el? Faptul ca a fost portat pe consolele actuale?

  18. #38 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  19. #39 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    A fost unul din jocurile mele preferate dar daca nu citeam aici pe forum de el, nici nu stiam ca vor sa-l remasterizeze ! Nu vad nici un motiv pt care ai remasteriza un joc ce beneficiaza inca din 2007 de volumetric clouds , postprocessing , parallax occlusion etc. dar sper sa ma insel si sa fie ceva super ! Mai degraba eu cred ca un remaster i s-ar fi potrivit lui FarCry 1 !

  20. #40 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si eu sunt dezamagit ca nu va fi un nou Crysis insa am cateva motive sa ma bucur si de acest remaster.
    In primul rand la momentul aparitiei lui nu aveam bani de o racheta de PC pe care sa il rulez la maxim asa ca prima mea experienta cu el a fost so and so.
    Apoi, la vremea aceea nu era posibil dpdv tehnic sa ai un display de calitate cum avem acum deci banuiesc ca va fi ceva frumos pe televizor si nu in ultimul rand, jocul chiar mi-a placut si are si achievements

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia Trilogy By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 29-12-2020, 15:35
  2. Crysis Remastered se lansează luna viitoare By Dant3 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-08-2020, 17:58
  3. Replies: 10 Last Post: 08-12-2014, 13:12
  4. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 12:02
  5. Replies: 12 Last Post: 03-09-2010, 13:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts