Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Stray

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Stray

    Quote Originally Posted by BlueTwelve Studio
    UNTANGLE AN ANCIENT MYSTERY TO ESCAPE A LONG-FORGOTTEN CITY.

    Stray is a third-person cat adventure game set amidst the detailed neon-lit alleys of a decaying cybercity and the murky environments of its seedy underbelly. Roam surroundings high and low, defend against unforeseen threats and solve the mysteries of this unwelcoming place inhabited by nothing but unassuming droids and dangerous creatures.

    See the world through the eyes of a stray and interact with the environment in playful ways. Be stealthy, nimble, silly, and sometimes as annoying as possible with the strange inhabitants of this foreign world.

    Along the way, the cat befriends a small flying drone, known only as B12. With the help of this newfound companion, the duo try to find a way out.

    Stray is developed by BlueTwelve Studio, a small team from south of France mostly made of cats and a handful of humans.
    Quote Originally Posted by PlayStation
    Stray is coming to PS5 in 2021. http://stray.game

    Lost, alone, and separated from family, a stray cat must untangle an ancient mystery to escape a long-forgotten cybercity and find the way home.

    PS4, PS5, PC.
    Attached Images Attached Images stray-game_71319_1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un joc care era in lucru din 2015 (cel putin de atunci stiam de el si atunci ziceau devii ca-l lanseaza in ~2 ani).

    Ma bucur sa vad ca au investit Sony in ei si reusesc sa-si lanseze jocul si astept cu interes ceva gameplay real (gen cum interactionezi cu lumea, ce presupune o misiune, samd)

  3. #3 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Yup, conceptul te face curios, dar trebuie sa vedem si cum este jocul in sine.

  4. #4 SP
    Member geo971986's Avatar
    dap, conceptul jocului e de prin 2015 (HK project) dar arata interesant...




  5. #5 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Imi place cyber world-ul ala, vreau gameplay! Vreau sa fiu o pisica lool, pare ceva inedit!

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Early 2022.
    Gameplay walkthrough:

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta arata a joc de dat gratis la PS+.
    Nu prea are ce super gameplay sa aibe. Pe animatii nu straluceste. Nici pe sunet nu mi s-a parut prea ok.

  8. #8 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Poată sa fie ceva bun, când vezi jocuri gen Inside sau Little Nightmares poți zice la fel cum că nu prea ar avea cine stie ce gameplay dar se dovedesc a fi jocuri bune până la urmă. De acord ca nu arată a titlu de pret full dar poate a fi ceva de el, mie mi se pare ceva nou, stray cat in a strange world.

  9. #9 SP
    Member morphine's Avatar
    Pisicarii apreciaza jocul.

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si eu sunt "pisicar" (adica traiesc in apartament unde clar nu are ce cauta un caine, pentru ca l-as chinui, asa ca am pisici de la 12 ani), dar jocul asta doar arata bine, dar nu prea au ce gameplay sa aibe la cate chestii poate face o pisica.
    D-aia au introdus si robotelul ala, ca sa poti face mai multe lucruri, dar usor usor devine biomutant si sigur nu se indreapta in partea aia.

    Asa, pare doar o cochilie si sigur d-aia nu arata mai mult/nu intra in detalii - pentru ca nu au ce.

    Iar comparatia cu Inside sau Little Nigthmares nu prea-si are rostul, pentru ca acolo controlezi oameni care pot face tot ce pot face oamenii normali.

    Pisicile ce pot face? Merg, dorm, dau cu labuta, se spala la fund, beau apa, mananca si...sar. Ah, se mai joaca si cu bilute de hartie

    Din ce au aratat ei acolo, pare monoton si plictisitor, mai ales ca n-au aratat sa alerge, iar cataratul pare rudimentar.

  11. #11 SP
    Member morphine's Avatar
    Pai probabil ca avand posibilitati reduse, nu au vrut sa arate tot jocul.

  12. #12 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Dacă puneau pisica să se plimbe prin Sectorul 1 din București ăsta ar fi fost jocul anului.

  13. #13 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Din ce au aratat ei acolo, pare monoton si plictisitor, mai ales ca n-au aratat sa alerge, iar cataratul pare rudimentar.
    Desi la prima vedere cam asa vad si eu lucrurile, pana nu vad macar un review nu ma grabesc in a-l eticheta deja ca boring. Nu uita ca tu ai la activ niste fail-uri de toata frumusetea, ultimul pe lista fiind Returnal.

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Iar comparatia cu Inside sau Little Nigthmares nu prea-si are rostul, pentru ca acolo controlezi oameni care pot face tot ce pot face oamenii normali.

    Pisicile ce pot face? Merg, dorm, dau cu labuta, se spala la fund, beau apa, mananca si...sar. Ah, se mai joaca si cu bilute de hartie
    Pai în viața de zi cu zi asta fac si oamenii dar ăsta este un joc si nu pare a fi simulator de pisică să stai doar si sa incerci a toarce toată ziua. Lumea aia cyber poate oferii tot felul, sper sa aibe jocul si un art work fain si dacă creează si ceva puzzle-uri si platforming bun poate ieșii ceva.
    In Inside si in Little Nightmares sunt oameni dar in Unravel este o sârmă si ceva ghemotoc de lână, poate se ridică si pisica in două picioare si apoi a putea face combat in human style : ))
    Ai adus aminte si de sunet dar nu stiu cum iti faci deja o părere când l-ai auzit stereo si sunetul jocului era in fundalul ăluia care comenta. Eu sper sa fie bun, mi se pare ceva diferit si de multe ori iubesc jocurile astea ce ies din tiparul de duzină. Is destul de sătul de open world-uri, looting, etc. Am aici AC Valhalla și numa nu-mi vine să mă apuc de el!

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Din ce au aratat ei acolo, pare monoton si plictisitor, mai ales ca n-au aratat sa alerge, iar cataratul pare rudimentar.
    Nu că ar fi ceva foarte important dar au arătat pisica alergând cand era urmărită de creaturile alea mici.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Lansare 19 Iulie 2022 si day 1 inclus in abonamentele higher tier, Playstation+ Premium si Deluxe.


    Personal tot nu inteleg ce fel de joc este si ce vei face efectiv in joc, pe langa de platforming.

  16. #16 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    IGN Preview:


    Pare sa fie un joc destul de chill, potrivit si pentru incepatori.
    Exploration, puzzles, chase sequences si light combat/platforming sunt actiunile principale.
    Cred ca era greu sa implementeze combat si platforming mai complexe fara sa strice animatiile.

  17. #17 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Ma enerveaza un pic noul price model/tier system... da parca-s destul de curios in jocul asta cat sa imi iau o luna More of a dog person, dar nah.. asta e

  18. #18 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Leaked Review de la Checkpoint Gaming:

    A lusciously dense world of natural beauty colliding with cyber-future grimness is ready to be explored from a uniquely tiny perspective. Stray tells a surprisingly emotional tale that instantly grips during its opening moments and doesn’t relent until its closing scene. A standout release so far this year, Stray proves to be so much deeper than just a cat adventure game.


    ---------- Post added 18-07-2022 at 13:03 ----------

    O saptamana gratis de PS Plus Extra ar trebui sa fie de-ajuns pentru a termina jocul: https://www.videogameschronicle.com/...d-ps-plus-sub/ .

  19. #19 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    O saptamana gratis de PS Plus Extra ar trebui sa fie de-ajuns pentru a termina jocul: https://www.videogameschronicle.com/...d-ps-plus-sub/ .
    Pe Romania vad ca nu e free trial 1 sapt.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam dubios de pozitiva nota aia de 9, pentru un joc care tine embargo date pana cu cateva ore inainte de lansare.

    De regula astia care procedeaza asa, au ceva de ascuns si se bazeaza pe oameni care cumpara fara sa astepte reviews.

    Deci jocul ori este ceva genial, dar nu vor sa scape detalii cheie despre poveste, care ar putea strica jocul, ori o sa fie un mega flop si vor sa vanda cat mai mult inainte de reviews.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Europa va primi Catherine Stray Sheep Edition By Tudoran in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 03-12-2011, 16:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts