Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: It Takes Two

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am idee, sincer, dar si daca merge, e aiurea. Pt ca trebuie comunicare si cred ca e recomandat sa joci doar cu o persoana cap-coada.

  2. #22 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    După pocnitorile de jocuri care au luat GOTY în ultimii 5-6 ani, chiar nu mai am nici o așteptare de la premiul ăsta care nu prea mai înseamnă nimic. E ca-n cinematografie, nu se mai premiază de mult calitatea in sine. Bine, in cazul meu cel puțin, știu clar că orice joc care ia GOTY merită ocolit întotdeauna.

    Dar e „bine" totuși ca ia GOTY un joc care nu poate fi jucat single, și lasă pe-afară multi jucatori care, altfel, poate s-ar fi bucurat de el. Ceea ce se cam bate cap în cap cu incluziunea woke-istă care a căpușat premiile in ultima perioadă.

    N-ai cum să te plictisești cu ăștia.

  3. #23 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu-mi vine să cred ca am citit ce scrie mai sus. Adica nu e bine ca joculețul asta fenomenal a luat GOTY pt ca e doar coop? Intr-o lume in care un joc facut cu coop in cap e din ce in ce mai rar, cand apare unu bun dam cu rahat in el, asa, degeaba? Zici ca nu aveti zeci/sute de jocuri pe care sa le jucați singurei non stop daca nu aveți cu cine juca coop. Lăsați-ne si pe noi ăștia care avem cu cine sa le jucam sa ne bucurăm de ele si sa fie cat mai multe făcute din start cu asta in cap. M-am saturat sa joc jocuri singleplayer care au si coop doar ca sa bifeze asta pe un checklist, fara nici un pic de efort depus sa te faca sa colaborezi, sa te sincronizezi cu partenerul.

  4. #24 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    E perfect. Pentru că nici mie nu-mi vine să cred ceea ce citesc mai sus.

    Învață să respecți (și) părerile altora prietene, probabil te vei simți mai bine. Pentru că ghici ce... nu toată lumea se învârte în jurul universului tău.

    Ce uiți să spui în mica ta expunere egoistă, e că jocurile alea single player de care vorbești (cu co-op făcut doar ca să „bifeze") nu lasă pe nimeni pe dinafară așa cum face jocul ăsta. Sper că pricepi nuanța.

  5. #25 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Iar mie imi lipseste degetul mare de la mana dreapta si nu pot juca decat jocuri care au camera fixa. Asadar toate jocurile care au camera pe right stick nu merita GOTY pentru ca ma lasa pe dinafara.

  6. #26 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    ^^
    Condoleanțe pentru degetul pierdut în luptă. Bine, în cazul tău e ceva mai simplu. Judecând după părerile pe care le exprimi aici, mai mult ca sigur nu e singura dizabilitate de care suferi.

  7. #27 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Acum nici mie nu mi se pare ok sa ia GOTY ceva ce nu poate fi jucat de multa lume. Sau care ma obliga sa il joc intr-un anume fel. Sa gasesti un partener de joc cap-coada e mai greu decat pare pentru multi. Comparatia cu degetul nu e f potrivita pentru ca marea majoritate a oamenilor au 10 degete. Acum nu stiu daca jumate din populatia de gameri are cu cine sa se joace It takes 2. Eu nu am cu cine.

  8. #28 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu nu inteleg ce legatura are cum il joci cu faptul ca a luat GOTY.

    Daca e sa mergem pe premiza asta, atunci GOTY ar trebui sa ia doar jocurile pe care le poate juca toata lumea, gen Snake sau X si O.

    Pe bune? De la Kurt nu am mari asteptari, pare ca iar a uitat sa-si ia pastilele, dar vad ca sunt mai multe pareri de genul asta.

    Din punctul meu de vedere GOTY poate sa ia orice joc, chiar daca e single player, coop only, multiplayer sau MMO. E vorba de ce aduce acel joc in plus, ce inoveaza si cat de fun e.

    Si daca la alte jocuri AAA puteai sa zici ca au pompat bani in organizatorii galei respective, de astia chiar nu poti spune asa ceva.

    Si eu nici macar nu am jucat jocul asta...

  9. #29 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Na, poate e doar o asteptare nerealista de-a mea. Sa fiu capabil sa joc ,,cel mai bun joc al anului 2021,,. Asa poate cineva sa faca un simulator de chirurgie supercomplex pe care doar medicii sa il poata juca, iar ala sa ia GOTY.

  10. #30 SP
    Member lucicleric's Avatar
    A ocolit cineva TLOU 2 sau GOW pentru ca au luat GOTY?������������������������

  11. #31 SP
    Member morphine's Avatar
    Daca eu am jocul si fac gamesharing cu un prieten, acel prieten poate juca co-op cu 2 controllere in splitscreen?
    Am inteles ca friend pass e nevoie cand vrei sa joci tu cu un prieten care nu are jocul dar ideea era ca prietenul meu sa poate juca cu cine vrea el in splitscreen acasa la el avand jocul de la mine.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Acel friend pass care e gratuit in store ii permite ori sa joace in couch co-op un demo, ori sa intre cu cineva care are jocul, in normal co-op la full game.

    Daca acel prieten are Xbox, jocul este in game pass deci poate de acolo.

  13. #33 SP
    Member morphine's Avatar
    Si daca il ia el si nu are ps plus poate juca co-op in spliscreen cu 2 controllere?

  14. #34 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Normal ca poate juca, nu are legătură coop-ul offline cu Plusul.

    PS: doar asa informativ, ca sa nu cautati ca nebunii dupa setarea de dezactivare cum am făcut eu. Jocul tot split screen rulează indiferent ca joci coop offline pe aceeași consolă sau online cu altcineva. Asa e gândit, sa vezi mereu ce face si celălalt.

  15. #35 SP
    Member iionut's Avatar
    Pe butonul R3 îți arată unde ți-e partenerul, de ce au mai pus asta daca oricum poți vedea tot timpul unde e? ������

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru ca poti vedea ce vede celalalt, nu neaparat unde este fata de tine. Este o optiune foarte folositoare.

  17. #37 SP
    Member morphine's Avatar
    Terminat jocul astazi cu un prieten. Foarte tare! El nu e mare consolist de felul lui si nu prea se joaca dar de asta chiar a fost incantat. E un joc user friendly.

    Poate de acum se mai dezvolta si nisa asta de jocuri co op. Anyway, il recomand cu toata increderea!

  18. #38 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am prins si eu jocul in EA Play, la 3.99£/3 luni.
    Merita 110% toate premiile primite, nu am mai vazut atata creativitate la un loc de ani buni. L-am terminat cu prietena si a fost un roller-coaster ride/couple therapy pe LSD. Trebuie jucat neaparat.

  19. #39 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Am prins si eu jocul in EA Play, la 3.99£/3 luni.
    Merita 110% toate premiile primite, nu am mai vazut atata creativitate la un loc de ani buni. L-am terminat cu prietena si a fost un roller-coaster ride/couple therapy pe LSD. Trebuie jucat neaparat.
    Credeam ca-s singurul care se mai joaca pe psihedelice, termina asa Psyhonauts 2, e mindblowing.

  20. #40 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Ziceam ca arata ca un joc pe psihedelice. As vreau eu pshihedelice, dar de unde...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-01-2013, 22:25
  2. Two Worlds 2 By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 10-09-2012, 10:23
  3. Replies: 0 Last Post: 25-10-2011, 13:30
  4. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 17:39
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 09:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts