Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Fortnite

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Fortnite

    Epic Games unleashes their next project in this trailer from the 2011 Spike Video Game Awards!
    http://www.gametrailers.com/video/vg...ortnite/724807
    Attached Images Attached Images fortnite-wallpaper-01-1920-x-1080.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...just another tower defence game.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ni la DOC ahahaha.

    Nu ma joc insa clipul e super fain

  4. #4 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu te joci ca e impotriva religiei tale PUBG sau...?

  5. #5 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Violence Speed Momentum

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La cat de haos este cu jocul asta, mi se pare incredibil cand vad cate postari exista pe forum...

    Am incercat si eu sa-l joc atat pe PS4 si Xbox One, cat si pe Switch, dar efectiv nu este de mine. Este mult prea silly si colorat.

    In schimb, mi s-a parut ca au procedat foarte interesant, dpdv marketing, cu acea gaura neagra si acest Chapter 2. Efectiv au avut reclama gratuita prin faptul ca au intrerupt tot pentru cateva ore

  8. #8 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mda, l-am incercat si eu, dupa 10 minute imi venea sa borasc, nu e pentru mine jocul asta.

  9. #9 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si eu l-am incercat cand era zarva mai mare cu el, acum a mai pierdut din avant. Nu ma atrage, dar am inteles de ce oamenii il joaca. Updateuri constante, content nou, il mentin mereu interesant. (plus multa reclama, platit diferiti streameri/Youtuberi pentru a atrage, etc.) Cand a aparut Apex cu acel ping sistem, hop si ei. E closca lor cu pui de aur, e normal sa il tot bibleasca, dar oricum e de apreciat.

    Nu am inteles niciodata de ce oamenii se leaga de culorile din acest joc si il catalogheaza ca fiind "de copii". Pe acelasi sistem, Paladins, Realm Royale, Bordelands, etc...toate sunt de copii. Departe de adevar. Intr-adevar, il joaca multi copii, dar asta nu inseamna ca este de copii. Multi il joaca pentru ca este moca, de aici si playerbase-ul mare. Si probabil cireasa de pe tort pentru multi este faptul ca nu este un shooter conventional, avand acel sistem de building. Daca nu stii sa faci asta, este foarte greu sa faci fata (nici nu mai zic sa castigi vreo runda). Necesita foarte mult antrenament sa faci asta cum trebuie, cam cum si aim-ul mecanic necesita antrenament. Lucru pe care multi nu vor sa il inteleaga sau nu au rabdarea sa il dobandeasca.

    Oamenii oricum il joaca, e loc pentru toti pe piata, nu trebuie sa te impiedici de el. Nu fac referire la voi, Poison sau Razvan, e doar curentul asta de pe internet care este impotriva a tot ce este popular.

  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca e primul joc unde efectiv nu pot sa trec de skill cap. L-am incercat de mai multe ori, nu ma deranjeaza tema jocului sau culorile, whatever, in schimb pur si simplu nu pot frate sa construiesc cum o fac restul, zici ca e a 2-a natura a lor . Nu pot sa cred ca zic asta, dar Fortnite, pentru mine, e cel mai dificil joc pe care l-am incercat.

    In schimb, holy sh*t, echipa lor de developeri si de marketing este incredibila, update peste update, content peste content, simti ca are viata jocul. Sa nu mai zic de toate shenanigans-urile cu concertul lui Marshmello sau asta cu gaura neagra. Radeti voi, dar astia inoveaza aici.

  12. #12 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Da, dar sa nu uitam ca toate astea nu se pot face fara crunch times, si oamenii aia sunt foarte abuzati sa scoata la timp asa de mult content in timp asa de putin.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Crunch time e la toate studio-urile, am auzit niste povesti horror de la Rockstar sau CDPR. Dar asa ies jocurile bune, csf. Ca piramidele, fara sclavi nu faceau nimic

  14. #14 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    In schimb, holy sh*t, echipa lor de developeri si de marketing este incredibila, update peste update, content peste content, simti ca are viata jocul. Sa nu mai zic de toate shenanigans-urile cu concertul lui Marshmello sau asta cu gaura neagra. Radeti voi, dar astia inoveaza aici.
    Asta voiam sa spun si eu. Am jucat vreo 20 de ore si in mod cert nu este pentru mine, dar au atat de multe event-uri (vezi chestiile cu Thanos, Batman, mai era ceva dar nu mai tin minte acum), content nou, la fiecare season schimba ceva...Playerbase-ul activ al jocului se bucura mereu de ceva fresh. Chiar nu stiu un alt joc online atat de bine intretinut.

    Si da, e ca dracu' de greu daca nu ai inceput sa il joci la scurt timp dupa ce a iesit.

  15. #15 SP
    Member cosmins's Avatar
    Eu sunt in aceiasi oala cu eagle-eye, am zis ca e fun ca ma relaxez, eu nu sunt genul care sa ma enervez la jocuri ca ma omoara nu stiu cine de 1000 de ori, dar cu Fortnite mai multi draci mi-am facut, nu pot sa construiesc nimic, sau daca construiam ceva mai mult ma incurcam.
    Si jocul este peste tot. Am luat un telefon nou si avea Fortnite Instaler preinstalat.

  16. #16 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Peste tot oamenii cu #Ripfortnite si #fixfortnite, iar baietii se tin de alta treaba:

    More than 12 million people attended Travis Scott’s Fortnite concert

    Travis Scott’s first virtual performance wasn’t just spectacular — it also broke a record. This evening developer Epic Games revealed that the concert, which took place inside of Fortnite, saw 12.3 million concurrent players participate. The developer says this is “an all-time record” for the battle royale game. The previous record holder was last year’s Marshmello concert, which topped 10.7 million virtual attendees.
    While that’s a big number, many more people saw the concert outside of the game as well, thanks to streamers broadcasting it on platforms like Twitch and YouTube. And the total viewership will only grow over the coming days. For those who missed tonight’s show, there’s good news, as Scott’s performance is a mini world tour of sorts, with a handful of dates through the rest of the week. Check our how-to guide to find out how and when to catch the later performances.
    https://www.theverge.com/2020/4/23/2...g-player-count

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, chiar ma uitasem mai devreme la concert. Nu stiu cine-i Travis Scott, nici nu ma intereseaza mumble rap-u asta (nu suna rau bitu in schimb), dar e interesanta ideea si desi nu e originala, pare ca a iesit chiar misto. Daca era si in VR jocu era si mai tare experienta


  18. #18 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Este un rapper destul de foarte cunoscut in mainstream, mai ales in ultimii (vreo) 4 ani. Are un appeal mare, poate si d-asta s-au gandit sa faca acest eveniment, dovada clara fiind numerele. Sa apari in joc cu tot cu merch-ul tau (Nike collaboration si altele) cred ca a costat ceva si toata lumea a beneficiat, chiar si jucatorii. Daca o sa te uiti pe YouTube sa vezi niste video-uri de pe la concertele lui, mai ales astea de la ultimul album (Astroworld), o sa vezi ca macar de show e bun de vazut, efecte speciale, psychedelic stuff, plus ca el este destul de energizat uneori.

    Foarte puternic pe auto-tune si ceva mumble, si-a luat multe influente de pe la unii si altii. Are cateva melodii bune, desi nu sunt fan. VR ar fi fost cu adevarat o idee buna, dar din pacate nu toti ar fi putut sa se bucure.

    Am postat mai mult pentru cum reusesc oamenii astia sa tina jocul in viata si sa aiba in continuare un numar mare de jucatori, desi sunt cam penalizati in ultima perioada, multe probleme si nemultumiri din partea oamenilor care il joaca.

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa e. Mare lucru sa aduci mereu ceva nou in joc. Eu chiar ma oftic, desi am incercat de cateva ori, ca nu m-a prins jocu si ar fi foarte tare daca ar putea replica lucrurile de genu asta si in alte jocuri de gen, in PUBG sau Warzone.

  20. #20 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Alea se vor prea serioase pentru chestii de genul

    Plus ca ei nu au imprimantele de bani ale celor de la Epic sa investeasca asa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-07-2012, 14:42
  2. Replies: 0 Last Post: 14-12-2011, 09:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts