Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 77

Thread: A Plague Tale: Requiem

  1. #41 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar

  2. #42 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan47xD View Post
    Ce reprezinta?

  3. #43 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Gold inseamna ca acea versiune pleaca la multiplicat, aceea este versiunea finala a jocului care a trecut de submisiile Sony/Microsoft si care este urcata pe Store/discuri.

    Ca urmeaza apoi (aproape fara exceptie) day one patch este alta poveste.

  4. #44 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    A Plague Tale: Requiem Hands On Preview


  5. #45 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Story trailer:


  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A Plague Tale: Requiem Reportedly Skipping 60FPS Mode On PS5 & Xbox Series X|S

    "Frumos" mod de a spune ca jocul va fi doar 30fps. Nu inteleg de ce, totusi.
    Este un joc doar SP - de coridor, cum se zice - iar grafic nu exceleaza - ca sa zici ca se apropie de TLOU, care oricum ruleaza in 60fps.

    Singura "scuza" ar fi ca e facut de un studio mai mic, cu buget mai mic si nu si-au permis sa piarda timpul cu optimizari pentru console...

  7. #47 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    A Plague Tale: Requiem Reportedly Skipping 60FPS Mode On PS5 & Xbox Series X|S

    "Frumos" mod de a spune ca jocul va fi doar 30fps. Nu inteleg de ce, totusi.
    Este un joc doar SP - de coridor, cum se zice - iar grafic nu exceleaza - ca sa zici ca se apropie de TLOU, care oricum ruleaza in 60fps.

    Singura "scuza" ar fi ca e facut de un studio mai mic, cu buget mai mic si nu si-au permis sa piarda timpul cu optimizari pentru console...
    Și care nu costă 80euro )

  8. #48 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cititi si primul alineat din articol. Acel Update. Jocul nu e 30fps.

  9. #49 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu vad reviews pe PS5 si XSX in 60fps, dar din pacate nu am acces la console deci nu pot testa.

    Care este adevarul deci?

    Btw, nice reviews, abia astept sa il joc.

  10. #50 SP
    Member tudort's Avatar
    Probabil e precum multiplele titluri updatate de Sony - 30 Hz Locked 4k sau Cand bagi 120Hz mode si ai Tv care suporta VRR ai optiunea aia de unlocked framerate si forteaza maxim cat poate deci un 40hz - rezolutia probabil tot 4k sau dynamic 4k nu ma pricep exact. Au pus asta si la Uncharted si la Tlou1 remake si Ratchet etc...

  11. #51 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Eu am jucat aseară vreo 6 ore. Sunt fan de când a apărut primul, deci pentru mine e superb. Pe alocuri se cunoaște noul motor grafic folosit, sunt momente în care jocul strălucește. Am ajuns la un moment dat pe ploaie, e absolut fantastic momentul (cel puțin pentru mine) și cum sar picăturile de ploaie de pe balustrada :X. Nu știu în câte fps-uri rulează, îl joc pe un Samsung 4k de 60Hz, dar merge foarte cursiv. Pe ici pe colo mai sunt scăderi de frame-uri. Cea mai mare scădere am simțit-o când eram înconjurat de flăcări și șobolani. Probabil ca se vor remedia pe parcurs prin uptade-uri. Per total din punctul meu de vedere, merita fiecare bănuț

  12. #52 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Voice actingul e top notch frate, mai ales cand isi soptesc unul altuia. Vis!

  13. #53 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Și relația dintre Hugo și Amicia e la superlativ. Te atașezi imediat de ei și de dragostea ce și-o poarta unul altuia. Pentru mine e unul din cele mai bune jocuri de anul asta. Are mici scăpări pe ici pe colo, dar merg trecute cu vederea

  14. #54 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Are ceva RTX pe consolele actuale?

  15. #55 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacrtitic:
    - 83 - PS5
    - 86 - XSX
    - xx - Switch (cloud)
    - 82 - PC
    OpenCritic:
    - 84
    Recenzii video:
    IGN:

    GameSpot:

    Easy Allies:

    Skill Up:

    ACG:

    GamingBolt:

  16. #56 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    L-am terminat si eu aseara, chiar foarte bun, mi-a placut mult. Ragaie pe alocuri pe la performanta, controalele nu sunt cele mai de succes (de multe ori mi s-a intamplat sa ma incurc in inventory si in ce vreau sa folosesc in momente de panica) si ce m-a deranjat cel mai mult e ca, asemenea lui GoW, are side paths pe care sa le explorezi sa gasesti extra resurse/collectibles, dar e imposibil sa-ti dai seama care e side path-ul si care e main path-ul si te trezesti ca ai luat-o pe ala principal si se incuie usa in spatele tau, adio resurse. Also are un moment in narativa care e super inconsecvent cu tot ce au facut pana atunci personajele, se simte artificial, dar n-o sa-l spoilez.

    In rest - magie

  17. #57 SP
    Member mladin86's Avatar
    Cat de lung e?

  18. #58 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Rezoluție de 1440p? Nici ăsta nu ruleaza 4K? Nici RTX, nimic! Jur că imi pare rău că mi-am luat PS5, am jucat Ratchet si Horizon 2 si de atunci sta consola neatinsă ca nu este ce sa joci! Probabil Requiem o să-l joc rulândul de pe laptop ca oricum am laptopul cuplat si la OLED, cred că cu GTX 1650 scot acei 30/40fps cu care ruleaza si pe PS5. Parcă jocul este simpe PC Gamepass, la o liră cat e acum prima lună joc si asta si Scorn. Dezamageala generatia asta de console, in doi ani de la apariție doar cateva jocuri, bine ca vine GOW că aș vinde naibii consola pui pește!

  19. #59 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Cat de lung e?
    Vreo 15h, pana in 20h daca te mai plimbi/holbezi la peisaje.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O sa spuneti ca sunt cel mai hater, dar pe mine ma plictiseste groaznic jocu asta si mi se pare foarte slab overall.

    Ok, lumea arata foarte bine dar atat. Iar asta nu este suficient ca sa trecem peste cum merge pe console. Un 1440p cu 30fps intr-un joc SP only si ne open world, este destul de penibil. Optimizarea mi se pare oribila.

    Inteleg, not a AAA game, deci au alocat bugetul in alte parti, dar sa nu fi in stare sa transmiti o emotie cu personajele principale, fiind un joc atat de "personal", este o problema mare. Fetele lor sunt default mereu, nu au nicio expresie. Lip sync catastrofal, animatii robotice si generice, gameplay penibil de repetitiv si mult prea greu pe alocuri, mai ales cand nu stii ce trebuie sa faci sau pe unde sa o iei si nici nu poti sa mergi de capul tau, pentru ca se strica jocul si mori. Iar jocul e mult prea slow paced desi ar trebui sa te lase sa explorezi in ritmul tau.

    Gasesti mereu loot in aceleasi locuri, aceleasi cufare sunt peste tot, bete mereu langa foc, toate arata la fel si sunt facute sa functioneze la fel mereu. Interactiunea dintre personaje si apasarile de butoane sunt super clunky si frustrante.

    Am tras de mine sa joc vreo 3h in 3 zile si aseara efectiv m-a luat somnul la el asa ca l-am inchis si nu cred ca-l mai deschid.

    Primul a fost decent, desi nici ala nu a excelat la nimic, dar parca acum s-au focusat prea mult pe lume - desi nu este un demo tehnologic si ar trebui ca focusul sa fie pe joc overall, nu doar pe o parte din el, si mult prea putin pe actual gameplay.

    Ah da, voice acting foarte bun, dar degeaba daca ei transmit emotia prin voce, dar cand te uiti la personaj, zici ca priveste un perete alb.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Cumpar The Last of Us 2 / Plague: A Tale of Innocence - Timisoara By Phi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 19-07-2020, 12:22
  2. Vand joc A Plague Tale Innocence Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 06-08-2019, 19:44
  3. Replies: 11 Last Post: 20-09-2011, 14:08
  4. Arcania: A Gothic Tale By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 82 Last Post: 22-04-2011, 14:27
  5. Witch Tale Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 15-04-2009, 22:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts