Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 77 of 77

Thread: A Plague Tale: Requiem

  1. #61 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Depinde foarte mult de gusturi. Și eu pun accent pe detalii și ma uit la fetele personajelor, la lip-sync și chiar m-am uitat de multe ori când prin voce transmiteau o emoție iar fetele erau oarecum neschimbate. Dar asta nu ma făcut sa nu iubesc jocul și să-l joc cu placere. Evident nu e perfect nici pe departe, dar din punctul meu de vedere au reușit sa livreze ce și-au propus. Eu m-am atașat de personaje încă din primul și al doilea nu ma dezamăgit. Abia așteptăm să termin cu munca și sa prind câteva ore libere să-l joc. Am jucat în reprize de câte 5-6 ore fără oprire și as mai fi continuat cu placere . Pentru mine a fost unul din cele mai bune jocuri de anul asta cu un story foarte frumos chiar dacă a fost liniar și nu a dat posibilitatea explorării după bunul plac (personal fiind satul de toate rpg-urile de pe piața cu misiuni de umplutura și obligativitatea de a creste în level). A fost ca o gura de aer proaspăt. Dar cum am zis, depinde foarte mult de gustul fiecăruia. Eu personal aștept sa treacă puțin timp și apoi îl voi relua cu un New Game + pentru o platina

  2. #62 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Interesant, mie mi s-au parut ok expresiile faciale. Probabil un factor foarte important e ca am jucat cyberpunk inainte

  3. #63 SP
    Member alexxx02's Avatar
    În unele momente erau ok, spre final când transmitea o anumita emoție, se schimba și expresia fetei, dar doar în unele momente...dar chiar și asa, asta nu reprezinta un factor care să-l facă un joc rău. Eu personal ma bucur ca am ocazia sa joc asemenea jocuri, chiar și imperfecte asa cum sunt ele. Cred ca am devenit oarecum mult prea perfecționiști în materie de gaming și în loc sa ne bucuram de ceea ce ne oferă ele, stam și le găsim și cele mai mici defecte. Jocuri sunt ptr toată lumea, pentru toate gusturile. Poate ceva ce lui X i se pare perfect, pe mine ma dezamăgește și invers

  4. #64 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu m-am apucat recent de ele, am zis ca merita sa le joc acum pentru ca Inocence il aveam de ceva timp pe PS Plus iar Requiem l-au adaugat pe GamePass.
    Marti l-am terminat pe primul si ieri m-am apucat de al doilea. Imi place povestea, personajele, atomosfera plus ca aveam nevoie de o pauza de la AC Odyssey unde sunt pe la level 41 si am vreo 50 de ore. E imensa harta in Odyssey
    Parca imi plac mai mult jocurile astea care nu sunt open world si le poti termina intr-un timp rezonabil 10-20 de ore.

  5. #65 SP
    Member smits's Avatar
    L-am incercat putin datorita la gamepass, da nu ma atrage deloc. Nu e rau facut, deloc dar nu ma atrage stealth etc.

    Astept sa apara god of war.

  6. #66 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Tocmai ce l-am terminat si am simtit nevoia de a posta asta:

  7. #67 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    L-am incercat putin datorita la gamepass, da nu ma atrage deloc. Nu e rau facut, deloc dar nu ma atrage stealth etc.

    Astept sa apara god of war.
    L-am luat si eu pe primul datorita la o oferta, 50 lei ps store. Am jucat 2-3 ore, si mort, plictisitor. Da, voice acting-ul este tare, dar in rest a fost fad. Apoi am vazut trailer-e cu Requiem, grafica poate putin mai buna, dar tot plictisitor pare, ceea ce, poate cand o fi 50 lei il iau si pe asta, sa fie acolo, la colectie.
    In rest asteptam data de 09.11 sa vina gow

  8. #68 SP
    Member Halo's Avatar
    Gusturile in materie de jocuri sunt la fel ca cele din muzica, unurora le plac unele jocuri, altora mai putin. Asta nu inseamna ca este hate, de exemplu mie nu-mi place Fortnite sau Overwatch, pur si simplu nu sunt genul meu insa pentru altcineva inseamna cu totul altceva. Cum a spus si
    razvanrazy per total jocul nu e extraordinar cel putin din punct de vedere calitativ. Mie personal mi-a placut mai mult primul, Requiem pare ca a fost facut in graba, lip sync nu vezi decat in cut scene, m-a disperat incuiatul usilor dupa fiecare zona prin care treci. Sincer ma asteptam la ceva mult mai bun fata de primul joc.

  9. #69 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    Tocmai ce l-am terminat si am simtit nevoia de a posta asta:
    Lol

  10. #70 SP
    Member ExocrathX5's Avatar

    A Plague Tale: Requiem

    Quote Originally Posted by bastardpig View Post
    Lol
    Lol dude, you missed my point. Nu aveam nevoie de o lecție de istorie. Ce am scris eu e strict legat de contextul jocului.


  11. #71 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie mi-a placut mult sfarsitul. De altfel nici nu ma asteptam la altul, erau destule hinturi in a 2-a jumatate a jocului.

  12. #72 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    L-am terminat și eu, mi-a plăcut, au fost ceva răsturnări de situații la care nu ma așteptăm.

    As fi vrut un final mai fericit m-am atasat de multe personaje. E buna povestea, atmosfera, grafica, pe partea de interpretare a personajelor și coloana sonora e excelent.

  13. #73 SP
    Manager paul's Avatar
    Performance mode cu 60fps disponibil acum pe PS5, XSX:
    Out now on Xbox Series X|S, PlayStation 5, PC and coming next week to the Cloud Version on Nintendo Switch, the game’s new patch brings a Performance Mode that includes the 60 frames per second option for PlayStation 5 and Xbox Series X, as well as additional options to optimize the graphical performance on PC.

  14. #74 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Deci se poate. Adica nah, sa vedem cum e prima dată, poate prinde 60 numa cand te uiți la cer...

  15. #75 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu am obiceiul de a reinvia threaduri vechi, dar am luat jocul asta de curand si nu pot sa nu ma exprim dupa o asemenea experienta. Sunt uimit cum un joc care nu exceleaza la nici un capitol tehnic individual daca il compari cu alte titluri, poate sa imi transmita o asemenea stare.
    Sunt profund impresionat de poveste si de cum arata jocul, aveam nevoie de atmosfera aia medievala expusa intr-o poveste buna, cu niste caractere de care chiar sa imi pese. Efectiv ador personajele si lumea creeata in acest joc, motiv pentru care astazi l-am comandat si pe primul.

    Daca stau sa il compar dpdv tehnic cu Avatar, I've seen better, dar efectiv felul in care este facut level design-ul in acel context, cu sunetul ala, mi se pare mind-blowing. Ca si gameplay este efectiv ce trebuia sa fie un astfel de joc, cu niste puzzles light dar totusi interesante si cu o abordare relaxata a elementului de stealth. Nu aveam nevoie sa joc Thief, dar faptul ca o pot face si am totusi alternative, mi se pare foarte tare.

    Chiar daca unii nu sunt de acord si ar ridica piatra, pentru mine Amicia & Hugo sunt cam la fel de aproape de sufletul meu ca si Kratos & Atreus.
    Bun, foarte bun joc, aveam nevoie de asa ceva, consider ca A Plague Tale: Requiem si cu siguranta si A Plague Tale: Innocence sunt doua jocuri foarte bune si o gura de oxigen necesara intr-o lume intoxicata de open worlds aka SFX fara suflet si fara nici un fel de emotie.
    Attached Images Attached Images ptr.jpg

  16. #76 SP
    Member Rukax's Avatar
    ^M-ai convins. Îl voi lua și eu.

  17. #77 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mi-am făcut si eu abonament pe o luna la PS Plus Vanilla ca să-l joc, mi-a plăcut foarte mult, mai bun ca si primul din cat:e imi aduc aminte, game art foarte fain, grafica buna. Ultima scenă interesantă!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Cumpar The Last of Us 2 / Plague: A Tale of Innocence - Timisoara By Phi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 19-07-2020, 12:22
  2. Vand joc A Plague Tale Innocence Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 06-08-2019, 19:44
  3. Replies: 11 Last Post: 20-09-2011, 14:08
  4. Arcania: A Gothic Tale By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 82 Last Post: 22-04-2011, 14:27
  5. Witch Tale Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 15-04-2009, 22:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts