Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 64

Thread: Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

  1. #41 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Ca la fiecare iteratie de Call of Duty, nu pot sa rezist, ma spurc pe canalul lui theRadBrad si ma uit la campanie

    Jesus cum arata anumite zone, orasul Amsterdam... iar tranzitia aia dintre cutscene si gameplay face toti banii.
    Simt ca pe partea de campanie avem cel mai bun Call of Duty sau unul dintre cele mai bune care se bate acolo sus cu MW2019 sau MW original.

    @IsNotMe, are Photo Mode?
    Nu are ! ma astepam sa fie 3rd person mode-ul ala macar dar...nu . Ar fi iesit ceva misto . Nu mai zic ce un campaign co-op ! vise !

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Neavand pic de interes pentru joc, m-am uitat de curiozitate la video asta, dupa ce am vazut ca a explodat tot internetul de cat de bine arata joculetul asta:


    Ok, pare mai realist dpdv iluminare si AO-ul pare bine implementat, iar texturile sunt high quality, dar restu de ce pare din era PS4 sau chiar mai vechi?
    Si aici ma refer la animatii, screen space reflections (unde ma asteptam sa fie full RTX macar pe PC), faptul ca personajul tau nu are umbra (?!?!), facial expressions sau chiar lip sync inexistent. + ca totul este pre-baked si static.
    Ok, conteaza doar pac pac, dar atunci de ce mai introduci poveste si momente tensionate, daca tot nu esti capabil sa le reproduci?

  3. #43 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sfatul meu este sa il joci si dupa aceea sa discutam pe tema graficii.
    Eu l-am jucat pe PC cu totul HIGH - Ultra in rezolutie 2k si DLSS pe quality si nivelul arata foarte foarte bine - am zis „Ce naiba... chiar arata ca Amsterdam ” . Nu am avut timp sa stau sa analizez fiecare frunza pentru ca e un joc de actiune. Dar nivelul e facut foarte bine, mi-a atras atentia. Mie mi-au placut toate misiunile din punct de vedere grafic si sunet. E o campanie reusita care m-a tinut in fata monitorului. Ca mentiune, de la MWI nu am mai fost asa captivat. La restul, dupa primele 5 minute ma plictiseam

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am de ce sa joc asa ceva pentru ca nu ma intereseaza deloc poveste sau ce ar putea sa aibe el unde sa exceleze. Eu vorbeam strict pe baza a ce am vazut in video ala.

    Ok, arata bine pe partea de iluminare si stil artistic ales, iar AO ii da realismul de care are nevoie si overall, lumea si mediul inconjurator sunt foarte misto, dar restul elementelor sunt praf.

    Again, vorbesc strict de grafica, dar asta inseamna si personaje, animatii, expresii faciale samd. Nu vorbim despre un joc MP only, facut sa ruleze in 120fps pe majoritatea mid level hardware.

  5. #45 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Call of Duty 20 : Modern Warfare 2 (2) | videogamedunkey

  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In unele cadre arata mai bine (spectaculos) in joc decat in real life

  7. #47 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Voi nu mai stiti sa va bucurati de jocuri ! n-are d-aia , n-are d-ailalta ! Jocul este 5 in 1 si faceti scandal ! N-au altele 16 ore (AC:Valhalla) cat are asta
    Attached Images Attached Images 2022-10-25.jpg

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai este un forum de discutie, nu doar de postati clipuri...

    Also, nu stiu ce inseamna 5 in 1 si de ce ar conta asta...

  9. #49 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Daca iti spun ce inseamna 5 in 1 o sa te iei si mai mult de el . Lasa-l asa ! Vb dupa ce-l joaca si ceilalti !

  10. #50 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Call of Duty nu a fost niciodata menit sa impresioneze prin grafica, tactica si nici pentru realism.
    Trebuie sa fii fan Call of Duty din 2003 incoace si sa ai ani investiti in MP ca sa intelegi spiritul francizei. E un shooter-arcade pentru mase cum era odata Counter Strike, si asa trebuie sa ramana, cu grafica cat sa-l joace oricine, chiar si daca are un PC mid-end cu GTX sau o consola din generatia a opta.
    Pentru grafica exista Battlefield (sau era daca ma uit la BF2042), pentru tactica exista ARMA, pentru realism puteti sa incercati aplicatia asta.

    Apoi, cand sunt vremurile astea si vezi ca milioane de oameni joaca Fortnite care e cartoonish, trebuie sa te bucuri de orice.


    Eu zic ca MW 2022 arata bine, cu ceva elemente in plus fata de MW 2019

  11. #51 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Am jucat campania pe ultimul nivel disponibil (ultimul era blocat). Am murit de 1 miliard de ori, dar a fost fun.

    Scena de final a fost prea… seaca. In rest, i’ve had a good time. Astept cu nerabdare MP-ul, sper sa fie cel putin la nivelul 2019 si daca da, 500 RON well spent


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #52 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pe langa campanie, eu abia astept Special Ops, pentru mine modul asta de co-op aduce foarte multa valoare intregului pachet.

    Also, ma bucur foarte mult ca nu exista achievements de Multiplayer, deci old style Call of Duty completion pentru mine, Campanie + Special Ops achievements only!
    Mi se pare super ok asa, sa lasi lumea sa joace Multiplayer daca vrea doar pentru placere si competitivitate, nu sa ma forteze sa joc 50 de ore de Multiplayer ca sa iau ultimul achievement din joc cu 'Achieve Prestige X'...

    Modern Warfare 2's Spec Ops mode is a 2-player co-op experience. Activision says it will initially feature three missions at launch, meaning more missions could potentially arrive at a later date. These will be large-scale missions taking place in Al Mazrah, the new map location for Warzone 2.0.

  13. #53 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    “To prevent …bloodshed” Valeria !
    Attached Images Attached Images 956f9f35-3ce9-4f41-8549-ec24d9d53fdf.jpeg fbe87142-95e8-488e-a31c-7d0eac05019b.jpeg

  14. #54 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Luat in sfarsit jocul.
    Inceput campania. Am luat crash prima oara, dupa aia am stat cam 10 minute sa se incarce Shader-ul, in conditile in care am RTX 3060....
    M-am dus pe Steam sa citesc si nu sunt singurul care are probleme.
    Din 21.000 de recenzii, vreo 8000 sunt negative, majoritatea plangandu-se ca MP e nejucabil pe PC de la crash-uri. Sper sa rezolve repede Activisionul. Nu e nici atat de rau cum a fost petarda de Vanguard, dar nici epic pe cat era MW2 din 2009.
    https://store.steampowered.com/app/1...p_reviews_hash

    Intre timp am reusit sa intru in campanie. E la fel de captivant ca MW2019 la capitolul poveste.

    Pe consolele voastre cum se prezinta?

    btw:
    Happy Halloween!

  15. #55 SP
    Member Halo's Avatar
    Au facut si ei o caricatura de campanie, nu-mi amintesc in ultimul timp sa fi jucat una care sa-mi fi placut.Cred ca ultima cea mai decenta a fost cea de la Black Ops 2.Majoritatea celor care-l cumpara sunt copiii, doar pentru multiplayer.

  16. #56 SP
    Junior Member bastardpig's Avatar
    Quote Originally Posted by Halo View Post
    Au facut si ei o caricatura de campanie, nu-mi amintesc in ultimul timp sa fi jucat una care sa-mi fi placut.Cred ca ultima cea mai decenta a fost cea de la Black Ops 2.Majoritatea celor care-l cumpara sunt copiii, doar pentru multiplayer.
    E la moda acum sa-ti aduci aminte de jocurile vechi , pana intri sa le rejoci si vezi din nou acele momente de "facepalm".

    CoD4, CoD WaW, BO1 au fost poate cele mai bune, dar MW2, MW3 si BO2 au fost epice, dar cam prea ....fanteziste pe alocuri, chiar si pentru niste jocuri, parca un fel de Red Alert marca Michael Bay.

    Mie de exemplu, in 2022, nu-mi mai vine sa rejoc campaniile din MW2 din 2009 si MW3 si sa vad cum Rusia invadeaza America si Europa cu o super-armata cand stiu ca in realitate se impiedica de Ucraina si are o armata foarte inapoiata si varza in fata unor Javelin-uri si HIMARS-uri livrate de NATO.

    Directia spre care se indreapta franciza din perspectiva povestii/campaniei SP din 2017 (de la CoD WW2 incoace) mi se pare una buna.
    De la CoD MW19 au schimbat motorul grafic si ofera o experienta mult mai realista.
    Scenariul parca e scris de Tom Clancy fiindca pare mult mai matur. Si are si niste cutscene-uri superb de bine realizate. E clar dedicat jucatorilor care au crescut odata cu seria, care acum 10 ani erau liceeni si acum au devenit adulti.

    La capitolul MP da, CoD e tot mai varza din cauza ca a devenit mai comercial. Intru ocazional pe acolo de plictiseala, dar parca tot prefer COD-urile mai vechi.

  17. #57 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    COD a fost tot timpul comercial , cel putin pe partea de multiplayer , facut ptr copii cu ADHD , run and gun , camping , foarte putina strategie .

  18. #58 SP
    Member morphine's Avatar
    Mai intampina cineva freezuri pe ps4pro? Mi se blocheaza de tot jocul, insa meniul din consola functioneaza, pot sa inchid jocul si sa-l redeschid doar ca nu reusesc nici sa joc un meci cap-coada. Stiu ca trebuie schimbata pasta de la procesor, e posibil sa fie o supraincalzire cauza? Ma gandesc daca era asta, ar fi trebuit sa se blocheze de tot consola, nu doar in jocul asta. In alte jocuri nu am probleme. Am reinstalat jocul. Any advices?!

  19. #59 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Este plin de buguri momentan. Atat pe PC, cat si pe PS4. Optimizare cu curu’, chiar si pe PS5, sunt freeze-uri in meniu in momentul in care se cauta lobby.

    Asteptam lansarea S01 pe 16 Noiembrie, poate mai rezolva din probleme.

    Hilar, preturile cresc cu nesimtire (100£ m-a costat) si calitatea scade. Dar nu ei sunt de vina. Noi suntem, pentru ca giram practicile astea.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #60 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    In meniu într-adevăr mai este cate un bug, dar in game nu am dat de nimic, si deja am vreo 30 de ore jucate. Si până la urmă aia contează, sa fie ok gameplay-ul.
    BTW, doar mie nu imi mai apare la sfârșit de meci ecranul cum creste xp-ul la armă? Si în plus, uneori ma scoate înapoi in lobby cand intru la weapons si trebuie sa încerc de mai multe ori sa intru la gunsmith.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: Modern Warfare (2019) By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 126 Last Post: 11-04-2021, 19:01
  2. Vând Call of duty:Modern Warfare By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2020, 22:49
  3. Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 644 Last Post: 31-05-2013, 20:33
  4. Replies: 6 Last Post: 16-08-2011, 01:39
  5. Call of Duty Modern Warfare: Reflex By erik95 in forum Nintendo Wii
    Replies: 15 Last Post: 20-06-2010, 02:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts