Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 88 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #1701 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Multumesc LucKos, pot sa comand linistit

  2. #1702 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Exclus poștă acum, că înainte așa îmi veneau. La AC Unity chiar am folosit opțiunea mai scumpă (aveau două variante) în ideea că vine prin curier și tot prin poștă a venit. Evident, îndoit, că nici cu Ubi nu mi-e rușine la capitolul ambalare/protecție.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  3. #1703 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Frumos ce a reusit sa stranga



    Am impresia ca este unul dintre colegii nostri

  4. #1704 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Kinezu parca era "la zi" cu PS-urile.

  5. #1705 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Si eu tot la el m-am gandit. Asteptam confirmarea

  6. #1706 SP
    Member kinezu's Avatar
    Confirm

  7. #1707 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by kinezu View Post
    Confirm
    Felicitari pentru colectie Insa eu cred ca acea consola 10 million anniversary este mai de pret decat cea de 500 de milioane, pur si simplu prin faptul ca fiecare regiune/continent a primit doar 100 de bucati.

  8. #1708 SP
    Member kinezu's Avatar
    Corect, e Holy Grail acea consola pentru mine si pentru multi altii. Din trio (consola, controller si memory card) eu am doar memory card-ul pana acum. Am avut o sansa sa prind consola respectiva la 1500€ in Italia dar trebuia sa o ridic personal din Torino si nu am putut in perioada aia iar alta la o licitatie in Japonia la Yahoo!Auctions unde s-a terminat la aproximativ 1900€ dar era foarte greu sa o trimit in tara . In fine, o caut de cel putin trei ani in fiecare zi pe mai toate canalele obisnuite si sper ca intr-o buna zi sa imi completeze colectia.

  9. #1709 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Mult succes in continuare. Si sper sa vedem un video mai lung daca este posibil facut de tine

  10. #1710 SP
    Junior Member Crixus's Avatar
    Felicitari pentru colectie si pentru prezentare, pentru un incepator ca mine este o buna inspiratie sa vezi ce departe se poate ajunge cu pasiune si perseverenta


    Imi poate recomanda cineva un corp de biblioteca asemanator cu Billy/Oxberg de la Ikea (usi de sticla, polite reglabile) dar cu o adancime considerabil mai mare? Billy are cam 30cm adancime iar mie imi trebuie minimum 55cm, preferabil 60cm. Planul meu este sa pot expune editiile de colectie gen Assassin's Creed cu figurina scoasa in fata cutiei. Cea mai adanca vitrina pe care am gasit-o la ei e Malsjo, dar are prea multe dezavantaje fata de ce as vrea eu (usi glisante, polite fixe, scunda, insuficient de adanca).

  11. #1711 SP
    Member Hazer's Avatar
    Name checks out! Felicitari!

  12. #1712 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    kinezu merita ... sunt curios daca astia de la playstation Romania au facut si ei ceva " special " sau doar propaganda

    Felicitari din toata inima, cand am vazut cine e in clipuri m-am bucurat ca un copil mai ales ca este reprezentata o colectie cu adevarat interesanta, cel putin comparata cu alte colectii care au participat, reprezentand o particica din istoria SONY Playstation, un video plin de chestii cool imi creste inima sa vad asa ceva in Romania.

    de 10 ori felicitari.

  13. #1713 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Inca un hard cover collectors edition guide, de data asta la rdr2. Interesant e ca a ajuns inaintea jocului, 99% din timp am jocul pe jumatate terminat pana ce vine ghidul...

    rd1.jpgrd2.jpg

  14. #1714 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Merry Christmas and Happy New Year !!!

    2018 update
    Attached Images Attached Images img_2014-edited-.jpg img_2003.jpg img_2007-edited-.jpg img_2005-edited-.jpg img_2001.jpg img_2033.jpg img_1999.jpg img_2030-edited-.jpg img_2028.jpg img_2002.jpg img_2006-edited-.jpg img_1998.jpg img_2031-edited-.jpg img_2008.jpg img_2009.jpg img_2010.jpg img_2011.jpg img_2012.jpg img_2013.jpg img_2015.jpg

  15. #1715 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    part 2
    Attached Images Attached Images img_2036.jpg img_2035.jpg img_2034.jpg img_2032-edited-.jpg img_2037.jpg

  16. #1716 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Frumos! Hai ca si-a revenit colectia. E clar ca nu mai pleci din US... La cat mai multe!

  17. #1717 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sa animam un pic sectiunea pentru ca nu vrea lumea sa mai posteze nimic

    Raspunsuri in caz ca se intreaba lumea chestii:
    Da vreau sa fac full-set de PSvita
    Nu nu este complet - imi lipsesc 151 titluri
    Probabil ca imi va lua inca 2-3 ani (considerand ca unele titluri care imi lipsesc costa 2-300 $ acum)
    Nu ma intereseaza regiunea - atata vreme cat am cel putin una dintre variante (ex: ver US sau Eu)
    Nu ... nu m-au costat o mana si un picior, cred ca cel mai scump joc a costat 40-50$ (deci cat un joc normal de PS4 etc)
    Nu .. nu le voi vinde sa-mi iau cine stie bazaconie
    Da PSVita este in top 5 console preferate (chiar m-as hazarda in a spune Top 3)
    Nu .. poza nu contine toate jocurile pe care le detin, ci doar cele la care am access in momentul de fata
    Da am si jocuri lansate doar in JP insa doar cele in engleza (la momentul asta nu doresc sa cumpar jocuri in alte limbi)
    Da exista jocuri al caror pret este >500 $
    Da am cateva dubluri ... (insa nu foarte multe)
    Da prefer editia limitata sau de colectie, editiei simple
    Attached Images Attached Images img_2513.jpeg

  18. #1718 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Update colectie jocuri


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1719 SP
    Junior Member CezarBacau's Avatar
    img_6732.jpg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1720 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Aproximativ 70% din jocurile pe care le am. Mai am unele de PS2/Xbox/PSP/NDS care sunt fara carcase sau zgariate. Plus ~20 de jocuri cumparate digital.
    Am reinceput sa imi construiesc camera pentru gaming, sper sa o termin in acest an.
    Attached Images Attached Images dsc07955.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 88 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts