Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 88 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #1 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

    Clubul colectionarilor

    Pentru ca trebuia sa apara si asa ceva o sa incep (ca de obicei) eu pentru ca SUNT CURAJOS

    Mai jos aveti colectiile mele de SNES si N64 - o sa urmeze si celelalte - pentru ca fac poze

    later edit - se adauga colectia mea de jocuri PSP. - se adauga colecia mea de jocuri NES - (dupa ce am papat am prins forte noi) - se adauga colectiade jocuri Gamboy si Gameboy Color - se adauga colectia de jocuri Gameboy Advance (include 2 cutii de la gameboy/gameboy color - care erau ascunse printre astea - Warioland 2 si Wave Race) - se adauga colectia de Nintendo DS (datorita dimensiunilor foarte mici ale casetelor de DS nu le-am mai scos din cutii) - se adauga colectia de jocuri Playstation - adaugam colectia de jocuri PS3
    Attached Images Attached Images dsc00286.jpg dsc00288.jpg dsc00298.jpg dsc00304.jpg dsc00310.jpg dsc00316.jpg dsc00321.jpg dsc00333.jpg dsc00341.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    hopa tzopa

    LE.. mda... cum arata colectiile mele fata de ce are dark
    Attached Images Attached Images img_0156.jpg img_0157.jpg img_0158.jpg

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Arata FOARTE bine colectiile tale.

    Mai am doar 3 poze la dispozitie si mai am de pus

    1. colectia Gamecube
    2. colectia de PS2
    3. colectia de PC
    4. restul de jocuri din colectie (wii, xbox, sega saturn, sega dreamcast, neo geo pocket, wonderswan, master system, mega drive, game gear si restul pe care le mai am)

    Va rog sa votati ce poze doriti - (3 optiuni) - primele 5 pareri se iau in calcul - Va multumesc (hurry up - ca pierd lumina si nu mai pot poza cu telefonu )

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu votez sa te prindem la cotitura... si sa-ti verificam jocurile alea
    Nu-i bai, ca mai faci un post, sa mai pui colectii... dar vrem sa vedem PS2/PC/Gamecube

    P.S. Ale mele sunt cam raspandite lately, si pline de praf... dar incerc sa dau de niste poze mai oldies...

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu nene - e cu vot clar (desi feedbackul tinde catre 0 pe threadu asta) sper ca nu v-am desumflat eu.

    ATENTIE - nu cantitatea conteaza, eu sunt colectionar nebun, nu ma bagati in seama. Puneti acolo cate jocuri aveti pentru ca nu o sa rada nimeni de voi si daca o sa rada cineva - il banez eu - va promit .

  6. #6 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    mini-colectia PS3
    Attached Images Attached Images 06082008100.jpg 06082008105.jpg

  7. #7 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Frumos

  8. #8 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    iata si cateva jucarele de la mine part 1
    Attached Images Attached Images dcp_2430.jpg dcp_2432.jpg dcp_2433.jpg dcp_2434.jpg dcp_2436.jpg dcp_2437.jpg dcp_2438.jpg dcp_2441.jpg

  9. #9 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    & part 2
    Attached Images Attached Images dcp_2446.jpg dcp_2445.jpg dcp_2443.jpg dcp_2442.jpg dcp_2440.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Imi plac mult figurinele lui raf din Star Wars interesante si restu

  11. #11 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nice raf - asteptam si colectia de jocuri


    PS: (vezi ca poti sa pui 12 poze in atasament - nu trebuie sa faci 2 posturi )

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    hehe acum am vazut ca ai Testoasele Ninja de NES cu tot cu cutie

  13. #13 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    msi baieti darki are sa vina si colectia dar tre sa imi vina o camera mai performanta ca am un harb deocamdata cu care imi fac treaba, stiu ca poti pune 12 poze dar daca observi sunt 13 si am zis sa le impart in 2 cat decat ca arata mai mumos
    Si eu Vreau TurtlesNinja ala de la darKi cu cutie de cand sunt mi-l doresc complet

  14. #14 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    khan - lasa ca si-l ia tov. Level si ii iei de pe birou cand nu e atent

    raf - man eu am facut cu telefonu, atata poate - atata iese astept cu interes pozele de la tine, stiu ca am ce vedea (mai ales noutatile alea care le tii ascunse le dibuim asa printre AF uri)

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    dark, cand o sa te vedem asa si pe tine?

    Ultimate Video Game Collection. at Kontraband - Page 15

  16. #16 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    man - acolo e o intreaba istorie in materie de jocuri, poate daca strangeam si eu de 30 ani - aveam si eu in loc de 1000 jocuri - 10.000 jocuri si poate arata si la mine cum arata acolo - dupa cum i-am zis si lui _engel_ - din cate imi aduc aminte tipul din poza lucra in bransa (in media) Sa nu uitam ca pe vremea aia (acum 30 ani) nu exista internet .. tot ce se afla in materie de jocuri era pe material scris, daca erai NOROCOS si lucrai la o publicatie de succes primeai cam toate jocurile existente - pentru ca reclama din revista era FOARTE IMPORTANTA.

    - oricum, daca nu ma insel - aceelasi tip - (imi scapa numele) - a recunoscut in mod public ca nu are cea mai mare colectie de jocuri din lumea, existant unele mai stufoase

    Pentru pasionati - multe informatii le gasiti aici:

    Classic Video Games - Digital Press

  17. #17 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Mama..ce e acolo..

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    eu ma refeream strict la marime si daca asa intentionezi sa faci si tu (cu pereti plini de jocuri) si nicidecum sa-ti scot ochii cu ce a colectionat omul respectiv. adica sa fim seriosi, are un raft intreg cu jocuri de Xbox si de 360 (nu ma astept la tine la asa ceva )

    si eu visez sa-mi fac o colectie cat de cat cu unele platforme (NES, SNES, N64, Dreamcast) dar nu sa iau orice in mana ci doar ce-mi place. daca prind un joc care nu-mi place caut rapid sa scap de el... si probabil si tu faci la fel

  19. #19 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Khan - dar nici n-am zis asta, am explicat doar ce se vede in poze - ISTORIA - din pacate in Romania, istoria si traditia = zero.

    E complicat sa realizezi la noi in tara colectii complete - pe anumite platforme (in general daca sunt peste 100 jocuri - e useless) - motivele sunt simple, la noi in tara nu s-au gasit niciodata jocuri pe anumite platforme (ma refer oficial) - deci e foarte greu sa gasesti chilipirurile - acestea sunt la BAZA colectiilor complete - (sau cel putin asa am inteles eu - de la cei care au colectii complete). Daca te apuci sa cumperi de pe e-bay sau sa cumperi de pe site urile dedicate - ajungi sa platesti de ~ 10 ori (poate chiar de mai multe ori) mai scump decat plateste un american, sau un european, sau ... un cetatean al unei tari unde firmele Nintendo, Sony, Sega, Microsoft, Bandai, SNK ..etc au publicat jocuri.

  20. #20 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Camera unde e depozitata colectia e mai mare decat sufrageria mea
    In orice caz tot respectul ca a avut rabdarea si pasiunea sa stranga atatea titluri la un loc.Ma intreb daca le-a jucat pe toate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 88 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts