Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 88 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #181 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Poze cu inghesuiala de la mine si ... new + old setup
    ai cea mai tare colectie pe care am vazut-o vreodata.

  2. #182 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    @rodarkone:suntem mandrii ca esti roman .Se pot asigura?

  3. #183 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    numai jocurile de 360 sunt vre-o 7000 - 8000 de lei ...
    Inca odata sa nu exageram pretul pe care l-am platit e infinit mai mic (17-18 mil)

    PS: (offtopic - ca sa incheiem cu discutiile astea despre ce suma de bani valoreaza colectia, am vazut ca e la moda si pe bodopsx l-a intrebat cineva)

    1. Nu mai aruncati aproximari cu sume exorbitante de bani - sincer va spun ca aproximarile voastre sunt super exagerate.

    2. Principiul meu de achizitie al jocurilor este urmatorul - mi-a conevit pretul am cumparat, nu mi-a convenit nu am cumparat - asta ar trebui sa fie si principiul vostru

    3. Avand in vedere ca majoritatea jocurilor pe care le am sunt vechi preturile automat sunt mai mici decat cele "de magazin" - aproximez ca doar 20 % din tot ce se vede in poze este luat direct de pe raft, restul este luat la SH cu preturi multtt reduse.

    4. Eu colectionez de aproape 4-5 ani - nu m-am zbatut sa cumpar (cei care ma cunosc stiu ca sunt un urs in vizuina, ma deplasez greu, pur si simplu trebuie sa ai banii pregatiti la momentul oportun) - ca idee nu am bagat mai mult de 100 - 150 EU /luna (e simplu de vazut cam cati bani s-au dus in total - minim x ... maxim x+bla bla)

    5. Pentru mine colectionarea de jocuri este O PASIUNE - o fac cu placere si niciodata nu am facut estimari, calcule etc - pur si simplu nu m-am gandit la aspectul asta -

    6. S-a mai pus intrebarea si in trecut - nu am terminat toate jocurile pe care le am - nu am jucat toate jocurile pe care le am (e imposibil asa ceva - ganditi'va si voi 1100 - 1200 jocuri sa le joci in 4 ani - inseamna 1 joc pe zi ... de terminat .. nu mai zic.

    7. Am incercat in colectia mea sa includ jocuri cat mai bine cotate, desi asta e o chestie relativa, am intalnit jocuri superbe care sunt cotate prost, am foarte multe jocuri care nu sunt cotate nicaieri (sau n-am cautat eu destul de bine)

    8. Cand cumperi "la gramada" nimeresti si jocuri bune si jocuri proaste, nu faci nazuri - mai ales daca pretul este atractiv, uneori te trezesti cu dubluri, uneori te trezesti cu jocuri in limbi fantastice .. etc

    9. Cand realizezi o colectie de jocuri accepti orice joc - fie ca e cotat prost, fie ca e cotat bine, pe tine te intereseaza sa fie cat mai complet setul de jocuri - faptul ca joci doar jocurile misto, sau care iti plac (repet am intalnit jocuri cotate prost care mi-au placut enorm - atentie nu e o generalizare, sunt doar anumite jocuri)

    10. (ca uitasem) - odata cu varsta vine si puterea financiara, insa dispare timpul liber - practic eu nu am timp liber aproape deloc, de aceea si prefer consolele portabile, sesiuni scurte de joc si care sa iti ofere satisfactie - spre deosebire de MMORPG uri unde trebuie sa pierzi ANI de zile pentru a se vedea un rezultat.

  4. #184 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Foarte bine gandit,luati exemplu baieti stie ce spune

  5. #185 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Yep...good point darkone

  6. #186 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Poze cu inghesuiala de la mine si ... new + old setup
    nu te lipsesti de un mgs3:snake eater ca am vazut ca ai dublura?

  7. #187 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    @rodarkone e cel mai mare colectionar de jocuri video din Romania si are mare dreptate in cea ce a scris mai sus

  8. #188 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    nu te lipsesti de un mgs3:snake eater ca am vazut ca ai dublura?
    Salut,

    1 este in germana si 1 in engleza (l-am luat pe al 2 lea pentru ca cel in germana este limited tin case edition)

  9. #189 SP
    Junior Member aabelus's Avatar
    kz collection
    Attached Images Attached Images 180066.jpg

  10. #190 SP
    Junior Member paunionut's Avatar
    Un mic update la colectie (cu ce a mai aparut intre timp)
    Attached Images Attached Images dscf4760.jpg dscf4761.jpg dscf4762.jpg dscf4763.jpg dscf4764.jpg dscf4765.jpg

  11. #191 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    o colectie ceva mai veche dar sunt mandru de ea.ps2-ul m-a tinut 4 ani si inca ma mai tine foarte bine.din pacate de unul un joc cu naruto v-a pleca maine catre un alt user dar raman cu cealalta varianta deci e ok
    Attached Images Attached Images fotografii-0001.jpg fotografii-0002.jpg fotografii-0003.jpg fotografii-0004.jpg fotografii-0005.jpg

  12. #192 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Poze cu inghesuiala de la mine si ... new + old setup
    dark ai mai capatat un Fan o.O l o l Esti tare frate Keep it UP!

  13. #193 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Colectia mea de consle portabile.

    Lipsesc:

    - Sega Nomad
    - Nintendo Virtual Boy (desi nu e chiar portabila)
    - Nintendo Gameboy Advance SP Brighter
    - Atari Lynx
    - Atari Lynx 2
    - Game.com
    - Gizmondo
    - Tapwave Zodiac 2
    - Neo Geo pocket color
    - GP32
    - GP2x
    - Nokia Ngage

    In poze sunt:

    Poza 1:
    Gameboy (9 Bucati)
    Gameboy Play it Loud (2 Bucati)
    Gameboy Color (6 Bucati)
    Gameboy Pocket (5 Bucati)
    Gameboy Light (3 Bucati)

    Poza 2:
    Sega Game Gear (3 Bucati)
    Gameboy Advance SP (2 Bucati)
    Neo Geo Pocket
    Bandai SwanCrystal
    Bandai Wonderswan Color
    Bandai Wonderswan
    Gameboy Advance (4 Bucati)
    Tapwave Zodiac
    Palm IIIe
    Nintendo DS (phat)
    PSP (phat - 2 bucati)
    PSP 2000 (slim & lite)
    Nokia Ngage QD
    Nintendo DS Lite
    Attached Images Attached Images dscf0795_.jpg dscf0797_.jpg

  14. #194 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    omfg
    gata mai ai un fan

  15. #195 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Fan al lui este oricine de aici,daca nu ai fi inseamna ca esti invidios Darkie ne ai uimit din nou

  16. #196 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Darkie am si eu o intrebare ce faci cu atatea GameBoy ?

  17. #197 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    10x guyz -

    huber - pai s-a nimerit sa iau asa cate una cate una si pana n-am gasit unul de care sa fiu multumit 100 % ... nu m-am oprit - oricum le tin de backup (fiind platforma mea preferata nu imi permit sa raman fara materie prima)

  18. #198 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Super darky...cel mai mare colectionare de console,jocuri pe care il stiu dar este sigur primul din romania.

  19. #199 SP
    Member rappy777's Avatar
    WOOOOW dark cate console si cate jocuri mi`as dori macar o zi sa fiu in locul tau. Banuiesc ca te`a costat ceva aceasta "pasiune". Mai ai un fan !

  20. #200 SP
    Member Devergo's Avatar
    Our own Angry Video Game Nerd
    Respect!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 88 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts