Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 15 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 LastLast
Results 261 to 280 of 290

Thread: Dead Space / Remake

  1. #261 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Parca tot mai bine arata dupa dezamagirea de Callisto Protocol.

  2. #262 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mie unu mi se pare ca de arătat, arată mai rău decât Callisto. Si Callisto Protocol e exact ce a arătat, dar lumea si-a făcut iluzii ca de obicei.

  3. #263 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu ma refeream doar la grafica, ci mai mult la gameplay si animatii.
    Mi-a fost dor de dezmembrarea tactica din jocurile astea .

  4. #264 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    18 min gameplay !



    Intamplarea face ca m-am reapucat de Dead Space 1 (2008) cu o zi inainte sa iasa acest gameplay video, asa ca am foarte proaspat in minte originalul.
    E al doilea playthrough pe care il fac din 2008 si pana acum, PC 4K60 cu FOV patch si alte community fixes.
    Originalul se tine foarte bine si acum, dar jucat ca mai sus, si nu versiunea de PS3/X360.
    Evident ca timpul si-a lasat amprenta, dar sunetul este in continuare de top, la fel si directia artistica. Dpmdv, doar animatiile si physics/ragdoll il trag foarte mult in jos.

    Analizand cele 18 minute de Dead Space Remake gameplay vs OG:

    + arata foarte bine pe engine-ul Frostbite, vizual s-a lucrat foarte mult, dar nowhere near Callisto Protocol
    imi pare early PS4 era graphics
    + Isaac Clarke acum vorbeste (in OG nu avea voce, ci doar in DS2 si DS3).
    + Am retinut anterior ca unele niveluri au fost extinse, au adaugat zone noi de explorare, sper sa fie asa

    - level design-ul prezentat in gameplay este identic cu OG (totusi n-o sa-l punctez cu minus daca se adevereste ce am zis mai sus)
    - animatiile mi se par foarte slab calitative, in special cele ale inamicilor, nu prea s-a lucrat aici

    Parerea mea este ca acest remake depinde foarte de mult daca ai mai jucat vreodata Dead Space OG sau cat de proaspat il ai in memorie.
    Daca l-ai rejucat recent, e acelasi joc in haine noi.
    Daca esti nou venit sau l-ai uitat, il vezi cu alti ochi, dar la 50% off.

    Eu cred ca Dead Space 1,2,3 puteau fi jucate bine mersi pe PC 4K60 cu orice configuratie din ultimii 10 ani.
    Ar fi fost mult mai ofertant macar daca scoteau din start toata trilogia remade, cu tot cu DLC-ul de DS2 care n-a ajuns niciodata pe PC, de exemplu. Dar se pare ca planul e sa mulga 70€ de 3 ori la rand.
    As fi directionat efortul remake-ului catre un joc nou Dead Space, dar bineinteles ca asta inseamna un efort financiar si de timp mult mai mare, asa ca de ce sa nu scoti profit maxim imbracand in joc existent in haine noi? Cred ca ne asteapta un deceniu al remake-urilor.

  5. #265 SP
    Manager paul's Avatar
    Comparatie original - remake:

  6. #266 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Intamplarea face ca m-am reapucat de Dead Space 1...
    Foarte buna postarea Pentru postari de genu asta sunt mandru ca fac parte din comunitatea asta

  7. #267 SP
    Manager paul's Avatar
    How a Single Scene Was Created:

  8. #268 SP
    Manager paul's Avatar
    Lista de trofee: Dead Space Trophies.
    Se pare ca este un alternate ending:
    Reunion
    See the alternative ending on any difficulty mode.

  9. #269 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - 89 - PS5
    - 88 - XSX
    - 87 - PC

    OpenCritic:
    - 90

    Recenzii video:
    IGN:

    GamingBolt:

    ACG:

    Push Square:

    PC Gamer:

    GamesRadar:

    Comparison:

  10. #270 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Dead Space is a superb remake and undoubtedly the definitive way to experience one of the best survival horror shooters that Capcom never made. - IGN

    Ma tem ca este un sambure de adevar aici

  11. #271 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pt. cei care jucati Dead Space pe Impossible mode un mic #ProTip din partea mea (sau LB pt. Xbox Controller / L pt. Switch Controller) si musai Sprint Toggle Mode OFF (indiferent de platforma)
    Attached Images Attached Images img_1310.jpg img_1311.jpg

  12. #272 SP
    Member Cristache07's Avatar
    The Bridge/ etajul 3/ Break room - 2 noduri gratis urmand sectiunea din video-ul de mai jos:

  13. #273 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Cateva impresii din partea mea dupa 20 de ore de joc, mentionez ca l-am jucat si in 2008 pe PC:

    - Initial am dat peste niste bug-uri in remake: uneori usile se deschid sacadat, in reluare iar cand le dai stomp la necromorfi, itemele sar peste tot uneori intrand in ziduri si nu le poti lua. Patch-ul de azi rezolva pe cea cu usile, poate si altele?
    - Atmosferic vorbind te captiveaza, pentru inceput fiecare intalnire cu necromorfii e palpitanta, uneori cand esti incoltit de ei ( pe coridoare in fata si in spate, cam asta e tactica) te duc in pragul disperarii.
    - Povestea o gasesc excelenta, pacat ca nu pot vedea acum si desenul cat am amintirile proaspete cu jocul.
    - Cand faci selectia de NG+ dupa ce l-ai jucat pe mediu nu poti alege impossible, doar hard. Pentru platina eu am gandit ca trebuie jucat de 3 ori. 1 run de acomodare in care cauti si deschizi tot, al doilea doar cu plasma cutter ca weapon pentru trophy si al 3 lea impossible mode. Problema este la impossible ca ai perma-death, ai o viata daca ai pierdut-o, o iei de la capat si jocul nu e scurt. Salvari se pot face insa din moment ce ai murit jocul te muta pe hard. Nu vreau sa-mi fac nervi nu-i de mine platina asta. Pana in actul 5 a fost relativ simplu pe mediu insa ulterior te prind la inghesuiala si am murit de cateva ori.
    - Concluzie: Remake-ul arata bine, gameplay-ul e bun (l-am jucat in performance mode) si la ce arsenal de arme are Isaac zici ca-i chirurg nu inginer. Dupa ce inveti mecanica jocului e o placere, te misti relativ bine chiar daca quick turn-ul ( Leon Kennedy in RE4 se intoarce imediat) aici nu exista. Insa poti alerga si cand mergi inapoi ceea ce uneori e util.
    Eu il consider cel mai bun action-survival-horror in momentul de fata insa RE4 Remake se va lansa curand, vom vedea ce ofera.

  14. #274 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu poți fenta sistemul cu backup la save-uri și in caz ca mori pe Imposible doar dai restore la ultimul save din cloud?

  15. #275 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Nu stiu, e de testat, poate merge asa.

  16. #276 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Cam câte ore are pana termini story?

  17. #277 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Mi-a luat 20 de ore sa-l termin insa nu m-am grabit, am revenit in anumite locuri de mai multe ori pentru loot.

  18. #278 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cum este grafica, i-au facut remake ok, are ceva RTX? Refacand unele lucruri au stricat cumva ceva fata de original?

  19. #279 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Cei de la EA au raspuns cu :
    "In addition to visual, audio, and gameplay improvements, Dead Space 2023 supports ray tracing, an advanced rendering technique that can enhance the game's titular jump-scare scenes." Eu consider ca n-au stricat nimic, ba chiar adaugat chestii ici colo, feeling-ul general este mai bun ca inainte.

  20. #280 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Inca un review nebun de la Ranton:

    Mai putine besini decat review-ul Polygon pentru Hogwarts Legacy .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 15 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 LastLast

Similar Threads

  1. Dead Space 3 By darkpaul13 in forum Console Club
    Replies: 179 Last Post: 13-11-2013, 00:10
  2. Dead Space 2 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 360 Last Post: 24-03-2013, 12:55
  3. Dead Space 3 By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 04-10-2011, 14:32
  4. Dead Space 3 By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 27-09-2011, 18:24
  5. Dead Space Videos By Mika in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 18-10-2008, 16:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts