Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 12 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 240

Thread: Far Cry 3

  1. #121 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Sadismek View Post
    Vaas e genial.
    Hm, not so much, ma asteptam la mai multe aparitii nebune din partea lui . Buck pe de alta parte... cred ca e un personaj mai bine conturat decat Vaas, chiar daca apare pt mai putin timp ca el.

    Oicum, jocul e bonkers!

    ---------- Post added 30-11-2012 at 07:35 PM ----------

    Aaaaand I finished it in 2 days, cu tot cu misiuni secundare

  2. #122 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Far Cry 3 - Insanity Mirror App


  3. #123 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mai are cineva probleme cu arcul? sa trageti 2 sageti normale si pe urma sa se schimbe cu cele de foc?

  4. #124 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Mai are cineva probleme cu arcul? sa trageti 2 sageti normale si pe urma sa se schimbe cu cele de foc?
    Da, eu. Dar cred ca e pt ca nu mai ai sageti normale . Cel putin asta am presupus, atunci cand faci una de foc o inlocuieste pe una normala. Cred...

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fratilor...cum vi se pare jocul ? Eu nu-l pot lasa din mana. Cred ca este jocul anului. Lumea este superba si sunt tone de lucruri de facut

  6. #126 SP
    Member theste99's Avatar
    Cum de nu vinde nimeni jocule pe aria bazar ? In fond e un joc ubisoft, si alea apar pe bazar cu vreo 2-3 zile inainte de lansare dar acum nu stiu ce dreacu se intampla.

  7. #127 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Aaaaand I finished it in 2 days, cu tot cu misiuni secundare
    Te-ai jucat zi si noapte astea 2 zile sau e scurt ?

  8. #128 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Mai are cineva probleme cu arcul? sa trageti 2 sageti normale si pe urma sa se schimbe cu cele de foc?
    Doar cand ramai fara sageti normale se schimba pe cele speciale/crafted

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Fratilor...cum vi se pare jocul ? Eu nu-l pot lasa din mana. Cred ca este jocul anului. Lumea este superba si sunt tone de lucruri de facut
    Foarte bun jocul si pe parcurs ajunge tot mai fain.

    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Te-ai jucat zi si noapte astea 2 zile sau e scurt ?
    Cred ca @Eagle glumea, jocul nu e scurt de loc, am jucat 3 nopti la rand, am 16 ore de gameplay si inca mai am destul de facut pana sa-l termin.

  9. #129 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Da, eu. Dar cred ca e pt ca nu mai ai sageti normale . Cel putin asta am presupus, atunci cand faci una de foc o inlocuieste pe una normala. Cred...
    Nu, este bug/glitch.Trebuie sa schimb arma,bag arc,bag sageata cu grenada si daca am noroc si apas X imi baga sageata normala.Vad ca deja a aparut update pentru joc, sper sa rezolve problema asta.

    Iar legat de joc, la inceput am crezut ca va fi dezamagirea anului, mi se parea ca se misca oribil, in oraselul ala de inceput se misca cel mai prost iar in rest era semi-ok. Daca treceti de la un joc fluent gen Hitman sau COD la asta vi se va parea oribil controlul si cum se misca dar dupa 1-2 ore va obisnuiti. Jocul din ce in ce mi se pare mai bun, povestea este excelenta, nu prin complexitate, ci prin cum decurg lucrurile si cum ajungi sa cunosti personajele. Misiunile sunt excelente, pana acum nu am intalnit unele care sa fie plictisitoate, sistemul de crafting este foarte bine gandit, misiunile cu vanat si cele de dominatie sunt o placere sa le faci. Nu prea imi place sistemul economic, prea iti dau ei prea multe arme pe de-a moaca iar cu banii nu prea ai ce face, preferam sa nu dea armele pe gratis si sa-ti permiti o arma mai rar, facea totul mai antrenant, tot timpu am minim 4000$. In rest jocul exceleaza, cred ca este destul de scurt, mult mai scurt decat 2-ul, am trecut deja de jumatate in cateva ore. Recomand sa se faca si misiuni secundare in paralel si dominatii.

    I se mai pare cuiva ca sunt prea putine butoane in joc? tot timpul cand vreau sa bag o injectie speciala sau o sageata trebuie sa umblu prin 4-5 meniuri...

  10. #130 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Te-ai jucat zi si noapte astea 2 zile sau e scurt ?
    Lol, cand m-am uitat pe harta, am uitat sa ma mai uit si pe insula de jos . Dar e ok, acum chiar il am terminat si acolo, nothing else to do... poate doar sa colectionez fiecare relic
    Si nu e scurt in niciun caz, dar am stat ca un sobolan si l-am devorat pana la oase, atat de epic e jocul .

  11. #131 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Gata l-am terminat si eu 21ore si 49min, toate outposturile eliberate, toate antenele radio activate, toate memory cardurile, toate pouch-urile,toate armele cumparate sau primite,catvea relic-uri si scrisori, mai am 3 skill-uri cam neinportante de activat. Bun joc!!

  12. #132 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pe ce platforma l-ati terminat/jucat ?am auzit ca ar fi niste probleme cu screen tearingul pe console..

  13. #133 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu pe xbox il joc, inceputul mi s-a parut terifiant, se misca ingrozitor dar ulterior m-am obisnuit si acum mi se pare ca se misca foarte, foarte bine pentru cum arata.La inceput sunt cateva locatii complexe si de aceea dar dupa nu se va mai intampla, remedierea asta se cauzeaza probabil si ca l-am instalat in hdd.

    Jocul este din ce in ce mai bun, serios, cel mai bun de anul asta. Mecanica de stealth exceleaza, armele superbe si variate, totul, ma rog, aproape totul exceleaza. Nu imi place deloc ca au scos ideea cu dormitul din FC2, daca introduceau un indice de oboseala ar fi fost parfum si nici de cum functioneaza harta nu-s multumit, am adorat ideea de harta din FC2, nu-mi place ca-mi arata mereu harta, voiam ceva mai realist sa fie, as cumpara daca ar fi un DLC cu excluderea HUD-ului, totala, nici tinta, nimic, mai ceva ca purist-ul din hitman.

    Pentru cei ce au terminat prima insula, nu divulgati ''abilitatea'' pe care o dobanditi ca sa-i lasam si pe ceilalti sa fie surprinsi iar pentru cei ce au terminat-o dar n-au descoperit-o:


    Am avut azi ocazia sa-l testez pe ambele console, acelasi monitor. La FC2 intre xbox360 si ps3 era o diferenta mare la draw distance dar FC3 pot spune ca arata aproape identic si se misca la fel de bine pe ambele. Am facut si un mic test, ma departam de acelasi tufis pe ambele si observam cand disparea, a fost aproape acelasi rezultat pe ambele cu un foarte mic avantaj de ~1m pentru xbox.

  14. #134 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @Teo chiar nu stiu despre ce vorbesti, se misca greu la inceput din cauza locatilor complexe? Ce locatii complexe ca inceputul e chiar lipsit de locatii complexe. Mie unu mi sa miscat minunat,si pe langa asta nici un bug/glitch.

    Ideea cu dormitul din FC2 a fost o prostie dupa parerea mea, vroiai ceva mai realist? Probabil sa ai si ore de mese, mers la baie, spalat pe dinti inainte de dormit si poate o rugaciune? Hai sa fim seriosi!! FC2 a fost o prostie mare dupa parerea mea, un joc plictisitor, umblai de colo in colo pe harta aia de iti sareau capacele, FC3 e mult mai bine gandit si realizat, nici nu se poate compara.
    Cum sa nu descoperi zisa ta ''abilitate'' cand ai o conversatie cu pilotu despre ea si esti promtat sa apesi L3.
    Inca ceva, umbla si tu putin prin optiuni, poti sa dai off la reticul (tinta) si chiar si la weapon tagging

    @Darkpaul13 Nu am bagat de seama nici un screen tearing, varianta ps3.

  15. #135 SP
    ktu
    Junior Member ktu's Avatar
    Far Cry 3 - Main Theme


  16. #136 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    @Teo chiar nu stiu despre ce vorbesti, se misca greu la inceput din cauza locatilor complexe? Ce locatii complexe ca inceputul e chiar lipsit de locatii complexe. Mie unu mi sa miscat minunat,si pe langa asta nici un bug/glitch.

    Ideea cu dormitul din FC2 a fost o prostie dupa parerea mea, vroiai ceva mai realist? Probabil sa ai si ore de mese, mers la baie, spalat pe dinti inainte de dormit si poate o rugaciune? Hai sa fim seriosi!! FC2 a fost o prostie mare dupa parerea mea, un joc plictisitor, umblai de colo in colo pe harta aia de iti sareau capacele, FC3 e mult mai bine gandit si realizat, nici nu se poate compara.
    Cum sa nu descoperi zisa ta ''abilitate'' cand ai o conversatie cu pilotu despre ea si esti promtat sa apesi L3.
    Inca ceva, umbla si tu putin prin optiuni, poti sa dai off la reticul (tinta) si chiar si la weapon tagging

    @Darkpaul13 Nu am bagat de seama nici un screen tearing, varianta ps3.
    La inceput in mini-orasul ala se misca bine deoarece era noapte dar ziua vei vedea ca fps-urile scad considerabil. La mine inceputul a avut o influenta mai mult subiectiva poate, obisnuit cu COD si Hitman, jocuri mai fluente si-a fost diferenta destul de mare. Acum FC3 mi se pare ca se misca foarte bine, din ce am jucat pana acum e GOTY.
    In legatura cu abilitatea, am avut impresia ca e doar de moment, nicidecum ca o poti folosi cand vrei si de cate ori vrei.

  17. #137 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    La inceput in mini-orasul ala se misca bine deoarece era noapte dar ziua vei vedea ca fps-urile scad considerabil. La mine inceputul a avut o influenta mai mult subiectiva poate, obisnuit cu COD si Hitman, jocuri mai fluente si-a fost diferenta destul de mare. Acum FC3 mi se pare ca se misca foarte bine, din ce am jucat pana acum e GOTY.
    In legatura cu abilitatea, am avut impresia ca e doar de moment, nicidecum ca o poti folosi cand vrei si de cate ori vrei.
    O poti folosi mereu, eu o foloseam si cand saream de pe niste cutii mai inalte )

  18. #138 SP
    Junior Member Villy's Avatar

    Re: Far Cry 3

    Se merita acest joc daca nu am jucat FC2? Am inteles ca sunt 2 versiuni , care cum si ce au diferit?

    Poate s au mai pus intrebarile dar nu stau sa caut in tot threadul. Ms anticipat

    Sent from iPhone 550 using my mind

  19. #139 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Villy View Post
    Se merita acest joc daca nu am jucat FC2? Am inteles ca sunt 2 versiuni , care cum si ce au diferit?

    Poate s au mai pus intrebarile dar nu stau sa caut in tot threadul. Ms anticipat

    Sent from iPhone 550 using my mind
    FarCry 2 a fost ok ca shooter, din pacate travel system-ul si alte chestii l-au facut un joc mediocru.

    Poti sa iei linistit, nu exista nici o legatura intre 2 si 3, in afara numelui.

    Sunt 3 versiuni de FarCry3:
    - normal;
    - lost expedition - vine cu 2 misiuni in plus si niste digital content;
    - insanity edition - lost expedition + statueta cu Hula Girl Vaas + ghid + special package.

  20. #140 SP
    Junior Member Villy's Avatar

    Re: Far Cry 3

    Quote Originally Posted by OEE View Post
    FarCry 2 a fost ok ca shooter, din pacate travel system-ul si alte chestii l-au facut un joc mediocru.

    Poti sa iei linistit, nu exista nici o legatura intre 2 si 3, in afara numelui.

    Sunt 3 versiuni de FarCry3:
    - normal;
    - lost expedition - vine cu 2 misiuni in plus si niste digital content;
    - insanity edition - lost expedition + statueta cu Hula Girl Vaas + ghid + special package.
    Ok , ms pt explicatii. Mai am 2 intrebari:

    1. Gasesc insanity edition pe la 200 ron sigilat aici pe forum?
    2.Necesita Online pass jocul?

    Sent from iPhone 550 using my mind

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 12 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-06-2011, 15:19
  2. Far Cry 2 By Mask in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 30-01-2009, 10:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts