Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Sfat achizitie: PC vs PS3

  1. #1 SP
    Junior Member namehere44's Avatar

    Smile Sfat achizitie: PC vs PS3

    Buna tuturor, eu sunt Alexis, si chiar nu stiu daca acest topic este potrivit acestui forum. (Ma scuzati, e primul meu post ) In orice caz, as dori sa stiu daca merita sa imi dau PC-ul pe o consola. Si daca da, pe ce consola anume?

    Treaba e ca eu mai am un laptop, si pentru un CS:GO sau un Black Ops 2 merge laptop-ul. Deci cele 2-3 jocuri pe care as dori sa le joc pe PC merg pe laptop, deci n-as avea probleme. Eu vreau sa ma mut la consola avand in vedere ca deja tot gaming-ul se transfera pe consola. Toate jocurile apar intai pe consola, toate DLC-urile apar intai pe consola, etc. Ma gandesc ca e mai rezonabil asa. Voi ce-mi recomandati?

    P.S.: M-as duce pe PS3 avand in vedere ca e mai usor de folosit si nu trebuie sa platesti pentru a juca online.

    Multumesc!

  2. #2 SP
    Member Florix09's Avatar
    Ti ai dat raspunsul singur.. PS3 !

  3. #3 SP
    Junior Member namehere44's Avatar
    Ok, dar eu intrebam daca merita...

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da. Mai ales pwntru ps+

  5. #5 SP
    Junior Member namehere44's Avatar
    PS+?

  6. #6 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    PS3 SS de 500 GB + Abonament pe un an la PS+.
    Daca nu sti ce este PS+ :
    PlayStation Plus

  7. #7 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Da merita , ia PS3 .

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Iti recomand super slim de 12GB deocamdata, ramanandu-ti bani sa te poti bucura de exclusivele pe care le-ai ratat cu PC-ul pana acum. Poti lua un HDD mai mare oricand, there's no need to rush on it.

  9. #9 SP
    Junior Member namehere44's Avatar
    Singurul lucru care ma deranjeaza este ca apare PS4....

  10. #10 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Si care e problema ? Vrei sa ratezi toate jocurile exclusive de la PS3 pentru o consola noua pe piata care o sa aiba cateva jocuri la inceput si o sa fie de x3 mai scumpa ?

  11. #11 SP
    Junior Member namehere44's Avatar
    Ai dreptate Trefla, dar merita? Nu mai bine astept? Daca s-au putut juca de pe PS3 jocurile de pe PS2, nu se poate si de pe PS4 cele de pe PS3? Sau are ceva "engine" nou sau stiu eu? :\

  12. #12 SP
    Member Buyk's Avatar
    Va merge sa joci jocuri de PS3 pe PS4 prin serviciul GAikai care va fi lansat in 2014 in America pentru inceput , apoi la restul ! parerea mea este ca merita un PS4 cu psn + , nu mai este mult pana in noiembrie poti sa astepti daca tot vrei as faci o investitie , iar daca tot dai bani pe o consola de next gen , dai pentru urmatorii 6 ani ! Sunt multi care inca au Ps3 Phat (2006) si joaca si in ziua de azi pe ea ! O zi buna Make your choice !

  13. #13 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu as astepta sa apara PS4 si atunci poate vei gasi oferte si mai bune pentru PS3/Xbox 360. Daca nu ai rabdare insa, poti sa iti faci o lista cu ce te atrage pe consola si nu iti merge/nu exista pe PC, iar apoi sa iei decizia de achizitie.

  14. #14 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by namehere44 View Post
    Buna tuturor, eu sunt Alexis, si chiar nu stiu daca acest topic este potrivit acestui forum. (Ma scuzati, e primul meu post ) In orice caz, as dori sa stiu daca merita sa imi dau PC-ul pe o consola. Si daca da, pe ce consola anume?

    Treaba e ca eu mai am un laptop, si pentru un CS:GO sau un Black Ops 2 merge laptop-ul. Deci cele 2-3 jocuri pe care as dori sa le joc pe PC merg pe laptop, deci n-as avea probleme. Eu vreau sa ma mut la consola avand in vedere ca deja tot gaming-ul se transfera pe consola. Toate jocurile apar intai pe consola, toate DLC-urile apar intai pe consola, etc. Ma gandesc ca e mai rezonabil asa. Voi ce-mi recomandati?

    P.S.: M-as duce pe PS3 avand in vedere ca e mai usor de folosit si nu trebuie sa platesti pentru a juca online.

    Multumesc!
    Nici jucatul online pe PC nu e cu bani.

    Eu as alege o consola in detrimentul PC-ului deoarece cand apar jocuri noi, la PC trebuie sa-l upgradezi din cand in cand. Poate iti trebuie o placa video, dar observi ca acea placa video merge numai pe o anumita placa de baza, care placa de baza nu e compatibila decat cu nu stiu ce tip de procesor s.a.m.d.

    Daca iti iei o consola trebuie sa stii ca, la lansarea jocurilor, jocurile de PS3 sunt mai scumpe decat jocurile de PC cu aprox. 30% sau chiar mai scumpe.

  15. #15 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Depinde cati bani vrei sa investesti. Daca ai destui bani si vrei calitate maxima alege pc-ul, altfel ia ps3.

  16. #16 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Calitate maxima fara The Last of Us, sigur ca da.

  17. #17 SP
    Member Mariush's Avatar
    Quote Originally Posted by saller123 View Post
    ^Calitate maxima fara The Last of Us, sigur ca da.
    Semintee baietiii!

  18. #18 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Nu stiu ce sa zic in legatura cu intrebarea ta namehere44. Eu zic sa alegi ce ti se pare tie mai ok. Personal, as astepta pana in Iarna sa fie lansat PlayStation 4. Daca as nimeri un pret foarte bun la PlayStation 4 l-as lua, iar daca nu, PlayStation 3 pentru ca ai foarte multe jocuri din care sa alegi. De asemenea ai putea lua in considerare si varianta cu Xbox 360. Si Microsoft au cateva exclusivitati foarte bune, dar au subscriptia de Gold platita. Desigur, in momentul in care ai cumparat Gold, automat ai calitate foarte mare pe Xbox Live fata de PlayStation Network. Serverele nu pica foarte des, iar cand se intampla sunt offline un timp scurt, ai sistemul de achievements si de prieteni foarte bine conceput si datele iti sunt in siguranta.

    P.S.: Nu sariti pe mine pentru ca as fi fanboy sau ceva. I-am dat cateva informatii despre XBL din experienta avuta online. Din moment ce nu am PlayStation 3 nu am de unde sti prea bine cum se comporta online, dar din ce am auzit si vazut pe internet, PSN nu este foarte ok.

  19. #19 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Singurul avantaj la ps3 sunt exclusivitatile stiu asta fiindca pentru asta l-am cumparat si eu. Calitate maxima la pc m-am referit in cazul in care ai un i5 si un gtx660/hd7870 sau mai mult se vad diferentele clar intre console si pc, singurul dezavantaj e cu exclusivitatile care nu prea mai raman exclusive pe pc.

  20. #20 SP
    Member Mariush's Avatar
    Guys, it's simple...

    Ai bani multi? Iti place gaming-ul cu soarecele-n mana? Esti pregatit sa schimbi cate ceva la el anual (approx.) to be aligned with trends? Buuun > atunci ia-ti un PC puternic, si joaca-te pe el

    Ai bani suficienti? Iti place gaming-ul tinand controller-ul in mana si stand conforabil pe canapea (intins, labartat, drept, cocosat s.a.m.d) vrei sa dai ceva sute de lei si sa ai o cutie sa o foloseti ani la randul fara sa schimbi probabil nimic? Vrei sa ai parte de jocuri exclusive cu adevarat extraordinare? Atunci mergi frate pe consola, fie ea PS sau XboX, depinde ce-ti place. Personal eu as merge pe PS, dar asta-i o alta discutie care nu-si are locul aici.

    Ceea ce eu nu inteleg este cum s-a ajuns la PS4 vs PS3 avand in vedere titlul threadului, but here it goes...
    PS4 va aparea probabil catre sfarsitul anului, insa probabil abia pe la mid 2014 vom avea suficiente titluri AAA cat sa merite achizitia (mai ales daca nu esti fanboy si vrei neaparat consola noua, ori vrei neparat sa ai tot ce-i nou primul). Si chiar si asa, PS3 are atatea titluri AAA, sa-ti spun doar cateva: God of War (freakin' epic), Infamous, Killzone, The Last of Us etc., jocuri ce ofera experiente cu adevarat unice... Daca mai punem la socoteala si alte titluri disponibile doar pe console (o voce imi sopteste John Marston pe o muzica de fundal western teribila), cred ca alegerea ta e simpla

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Sfat achizitie ps3 By bogdan10 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 09-08-2013, 19:05
  2. Sfat achizitie smart tv By momi in forum HiFi
    Replies: 9 Last Post: 25-06-2013, 19:46
  3. Sfat achizitie receiver By luciannick in forum HiFi
    Replies: 1 Last Post: 31-08-2012, 03:39
  4. Sfat Achizitie Tv pentru PS3- PLS By Emperor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 24-06-2012, 01:38
  5. Sfat achizitie TV pt ps3 By biggynr3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 30-04-2012, 11:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts