Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 185 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast
Results 1,801 to 1,820 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1801 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    jucatori .
    Mai am nevoie de 50k sa il cumpar pe Lewandowski IF1 dar nu stiu ce sa fac...

    Care-i problema, daca nu-ti place il vinzi pe urma, poate chiar cu un mic profit. Sau mi-l imprumuti mie

  2. #1802 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Fifa14 pe PS4 . Un mic BUG in UT. Desi am facut doar 10 pct in div 4. M-a promovat in 3, mi-a dat banii, punctele xp si fcc. Lol
    imageuploadedbytapatalk1390599951.929736.jpg

  3. #1803 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Interesant intr.o echipa din Bundesliga, pe cine sa folosesc in dreapta ? Muller sau Farfan ?

  4. #1804 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Farfan clar, mai ales ca e si mult mai ieftin.

  5. #1805 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Ok, multumesc ! M.am apucat de curand de fifa ultimate team si nu inteleg preturile unor jucatori, in comparatie cu altii de acelasi "rang". Probabil cei scumpi pica mai greu in pachete, alta explicatie nu gasesc...

  6. #1806 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Fifa14 pe PS4 . Un mic BUG in UT. Desi am facut doar 10 pct in div 4. M-a promovat in 3, mi-a dat banii, punctele xp si fcc. Lol
    Attachment 213923
    Sigur nu ti-a iesit din joc vreun oponent si nu ti-au fost acordate puncte pentru victorie?

  7. #1807 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Ok, multumesc ! M.am apucat de curand de fifa ultimate team si nu inteleg preturile unor jucatori, in comparatie cu altii de acelasi "rang". Probabil cei scumpi pica mai greu in pachete, alta explicatie nu gasesc...
    E vorba de atributele jucatorilor, sunt cautati cei cu viteza (pace) mai mare etc.

  8. #1808 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Inteleg...am vazut la cineva ca in dreptul ovr la jucator era conturat cu argintiu...jucatorul era gold, ce insemna ? Si in legatura cu chem style, se observa anumite diferente la un moment dat ?

  9. #1809 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Inteleg...am vazut la cineva ca in dreptul ovr la jucator era conturat cu argintiu...jucatorul era gold, ce insemna ? Si in legatura cu chem style, se observa anumite diferente la un moment dat ?
    Daca era conturat cu argintiu inseamna ca avea un Attribute Card +6, adica +6 la fiecare dintre stats pentru un meci.

  10. #1810 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    Sigur nu ti-a iesit din joc vreun oponent si nu ti-au fost acordate puncte pentru victorie?
    sigur, am avut o performanta slaba pe parcursul acelui sezon

  11. #1811 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Inteleg...am vazut la cineva ca in dreptul ovr la jucator era conturat cu argintiu...jucatorul era gold, ce insemna ? Si in legatura cu chem style, se observa anumite diferente la un moment dat ?
    Cand este overalul conturat cu argintiu inseamna ca o fost aplicat un card argintiu de boost. Apare conturul in culoarea cardului de boost aplicat.
    FIFA 14 Ultimate Team Consumables Guide - Development and Training
    Attached Images Attached Images boost-cards.jpg

  12. #1812 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Am jucat un meci cu unul acum .... el stia saracul decat 4 butoane ... (Y+LB) , viteza si sut ... si de la el din careu tot cu Y+LB iesea , numai in stilu asta juca ... era foarte amuzant

  13. #1813 SP
    Member gl79lui's Avatar
    astia sunt mai usor de batut de care zici tu, mai greu cu aia care fug numai pe flancuri cross head si gol..ma dispera ...
    http://www.easports.com/fifa/footbal...ideo/183953607
    l.am batut greu tare pe asta care numai pe flancuri plimba mingea.
    Am vreo 4 reusite cu Tevez din lovituri libere

  14. #1814 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Cand este overalul conturat cu argintiu inseamna ca o fost apicat un card argintiu de boost. Apare conturul in culoarea cardului de boost aplicat.
    FIFA 14 Ultimate Team Consumables Guide - Development and Training
    Am inteles cum sta treaba, multumesc . Sunt nou intr'ale Fifa UT, am reusit si eu intr-o saptamana si ceva sa-mi fac o echipa de nemti . Cum sta treaba cu echipele mixte, adica sa-l bag pe Mario Gomez intr-o echipa de bundesliga e o afacere buna sau... ?

  15. #1815 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Stie cineva daca rata DNF-urilor afecteaza calitatea jocului, in special a paselor si suturilor? Mi-am facut doua echipe noi care mergeau super bine, pana cand, din cauza vremii de afara, am pierdut conexiunea in vreo 4 meciuri. De atunci efectiv ma chinui sa bag mingea in poarta, in conditiile in care, cu aceste echipe dadeam cel putin 3 goluri pe meci in div 2. Acum mi-am luat 3 infrangeri consecutive la scor destul de urat(div 3).

  16. #1816 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Am inteles cum sta treaba, multumesc . Sunt nou intr'ale Fifa UT, am reusit si eu intr-o saptamana si ceva sa-mi fac o echipa de nemti . Cum sta treaba cu echipele mixte, adica sa-l bag pe Mario Gomez intr-o echipa de bundesliga e o afacere buna sau... ?
    Eu zic sa nu, daca nu ai manager german. Ideea e ca fiecare jucator sa aiba 10 chemistry, asa joaca la potential maxim. Eu parca "nu ma simt bine" daca nu vad acolo 10 chemistry la fiecare.

  17. #1817 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Eu zic sa nu, daca nu ai manager german. Ideea e ca fiecare jucator sa aiba 10 chemistry, asa joaca la potential maxim. Eu parca "nu ma simt bine" daca nu vad acolo 10 chemistry la fiecare.
    Il am pe Low, pentru bundesliga pe cine sa incerc in atac ? L.am avut pe Volland, dar...imi trebuie cineva mai bun

  18. #1818 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Depinde cati coins ai. Eu as incerca Diouf, Aubameyang sau Mandzukic. Depinde si ce stil de joc ai.

  19. #1819 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Depinde cati coins ai. Eu as incerca Diouf, Aubameyang sau Mandzukic. Depinde si ce stil de joc ai.
    Da, conteaza si stilul de joc . Mie imi trebuie cineva care sa le stie pe toate, joc in functie de oponent, de ex: daca acesta face posesie, incerc sa joc contraatac, daca nu...incerc sa-mi fac jocul meu . Trebuie sa stie sa alerge binisor, dar mi-ar trebui cineva care finalizeaza bine, care stie sa suteze dar si cu capul. Mandzukic, cum spunea cineva mai sus, cred ca e bun pe final de meci . Nu dispun de cine stie ce buget si...joc 4-2-3-1(2). Niciodata nu mi-a placut un sistem cu 2 atacanti.

  20. #1820 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Stie cineva daca rata DNF-urilor afecteaza calitatea jocului, in special a paselor si suturilor? Mi-am facut doua echipe noi care mergeau super bine, pana cand, din cauza vremii de afara, am pierdut conexiunea in vreo 4 meciuri. De atunci efectiv ma chinui sa bag mingea in poarta, in conditiile in care, cu aceste echipe dadeam cel putin 3 goluri pe meci in div 2. Acum mi-am luat 3 infrangeri consecutive la scor destul de urat(div 3).
    Oficial nu afecteaza, dar pot sa-ti zic ca am observat diferente intre comportamentul echipeilor cand aveam sub 1 DNF fata de 1,25 DNF. In FIFA13 era si moralul in atributele jucatorilor, care putea fi corectat cu aplicari de carduri. Acum a disparut, dar nu sunt convins ca nu are efect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 91 of 185 FirstFirst ... 41 81 89 90 91 92 93 101 141 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts