Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 74 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1361 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum poti sa spui lucru asta? Cred ca a fost unul din cei mai buni ani pentru gaming, pentru toate gusturile.

    Iar studiourile au inceput, cumva, sa faca jocuri mai bune dpdv calitativ, iar asta reiese din tonele de note de 10 luate in ultimii ani, de mai mult de 1 joc per an.

  2. #1362 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Dragon Quest XI, Spiderman, Detroit, God of War, RDR2 sunt doar o mica lista din jocurile bune de anul asta și culmea, vin de pe PS4. Să nu mai enumăr și titlurile interesante de pe PC. Deci chiar a fost un an bun.

  3. #1363 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Dragon Quest XI, Spiderman, Detroit, God of War, RDR2 sunt doar o mica lista din jocurile bune de anul asta și culmea, vin de pe PS4.
    Eu am RDR2 pentru Xbox One, iar versiunea de Xbox One X este net superioara ca si graphics/performance, deci RDR2 nu vine doar 'de pe PS4'.

    @DigitalFoundry:
    'Playing the game on an Xbox One X connected to a high-quality 4K display is a stunning experience, and one that can’t really be replicated by any other game or console available right now.'

    In rest, de acord cu tine.

  4. #1364 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Toata lumea stie ca esti fanboy Xbox si pe ce platforma joci, te-a mancat in palma, repede trebuia sa precizezi ca pe one x ruleaza un pic mai bine jocul, ce oameni

  5. #1365 SP
    Banned heroes3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cum poti sa spui lucru asta? Cred ca a fost unul din cei mai buni ani pentru gaming, pentru toate gusturile.

    Iar studiourile au inceput, cumva, sa faca jocuri mai bune dpdv calitativ, iar asta reiese din tonele de note de 10 luate in ultimii ani, de mai mult de 1 joc per an.

    Pentru ca redactiile care acorda note de 10 sunt mituite cu editii gratuite de jocuri de catre publisheri ca sa faca in schimb recenzii laudative?
    Sau ca majoritatea redactiilor au ajuns niste clickbaituri de toata jena?

    Iar din perspectiva mea, 2018 a fost un an mai prost.
    Majoritatea companiilor mari ca EA, Activision, Ubisoft, Microsoft, Blizzard, Bandai, Warner Bros, Square Enix, Telltale, Bethesda au clacat cu jocuri proaste calitativ, fie mediocre, ultra-reciclate dupa titlurile vechi.


    Singurele care s-au descurcat decent au fost Sony si Rockstar.

    Se observa intr-adevar un progres al jocurilor indie de la an la an.

  6. #1366 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Generalizezi, dar e parerea ta si o respect.

    Din punctul meu de vedere, a fost un an excelent, un an in care am avut atat de multe jocuri foarte bune, incat cel putin intr-un top 3 pesonal, God of War (un joc foarte bun de altfel) nu are loc.

    Iar asta spune foarte multe despre calitatea jocurilor din ultima vreme.

    Revenind la RDR2, chiar joaca cineva RD Online? Eu efectiv am renuntat la el dupa cateva ore. Daca nu am cu cine sa joc partea de story (singura care merita jucata), dau numai de cretini cand imi alege jocul coechipieri.

    Iar in freeroam la fel. Efectiv e nejucabil. Imi e dor de GTA V unde-mi puteam face server privat. Ar fi super aici, ca sa poti "farma" in felul tau. Eu as vrea sa am timp sa vanez animale sau sa caut comori, fara sa fiu intrerupt de toti idiotii care vor sa ma omoare fara niciun sens.

  7. #1367 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Toata lumea stie ca esti fanboy Xbox si pe ce platforma joci, te-a mancat in palma, repede trebuia sa precizezi ca pe one x ruleaza un pic mai bine jocul, ce oameni
    Nu neaparat dar sa fim 100% corecti nu? Cine nu stia si citea postul lui ar fi spus ca RDR2 e PS4 exclusive.

  8. #1368 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by heroes3 View Post
    Pentru ca redactiile care acorda note de 10 sunt mituite cu editii gratuite de jocuri de catre publisheri ca sa faca in schimb recenzii laudative?
    Sau ca majoritatea redactiilor au ajuns niste clickbaituri de toata jena?

    Iar din perspectiva mea, 2018 a fost un an mai prost.
    Majoritatea companiilor mari ca EA, Activision, Ubisoft, Microsoft, Blizzard, Bandai, Warner Bros, Square Enix, Telltale, Bethesda au clacat cu jocuri proaste calitativ, fie mediocre, ultra-reciclate dupa titlurile vechi.


    Singurele care s-au descurcat decent au fost Sony si Rockstar.

    Se observa intr-adevar un progres al jocurilor indie de la an la an.
    Daca tu crezi ca impresionezi o redactie mare cu un joc moka, te inseli. Toate redactiile, mici si mari, primesc jocuri moka
    Don't get me wrong, nici eu nu prea mai pup review-uri de la alde IGN sau Gamespot, but still... nu ala e motivul.

  9. #1369 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Generalizezi, dar e parerea ta si o respect.

    Din punctul meu de vedere, a fost un an excelent, un an in care am avut atat de multe jocuri foarte bune, incat cel putin intr-un top 3 pesonal, God of War (un joc foarte bun de altfel) nu are loc.

    Iar asta spune foarte multe despre calitatea jocurilor din ultima vreme.

    Revenind la RDR2, chiar joaca cineva RD Online? Eu efectiv am renuntat la el dupa cateva ore. Daca nu am cu cine sa joc partea de story (singura care merita jucata), dau numai de cretini cand imi alege jocul coechipieri.

    Iar in freeroam la fel. Efectiv e nejucabil. Imi e dor de GTA V unde-mi puteam face server privat. Ar fi super aici, ca sa poti "farma" in felul tau. Eu as vrea sa am timp sa vanez animale sau sa caut comori, fara sa fiu intrerupt de toti idiotii care vor sa ma omoare fara niciun sens.
    Eu mai joc de când în când,dar mă supără calul..este un cal free,l am luat am pus șaua și costă 5 aur sa pun la când moare calul revine imediat dar de unde 5 aur..după care mă duc la un TM și când ies in free room chem calul și vine primul cal ăla slab,că zice sus că calul meu nu poate veni..eu aștept un patch sau să iasă din beta "Red Dead Online".

    Trimis de pe al meu ASUS_X00QD folosind Tapatalk

  10. #1370 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca o sa iasa prea curand din Beta. Parerea mea, desi sper sa ma insel, este ca-l vor tine in beta minim juma' de an.

    Cat de patch-uri, au zis ca au dezvoltat jocul in asa fel incat sa le permita sa scoata patch-uri cu o foarte mare usurinta, deci sa ne asteptam la un patch la 1-2 sapt.

    Primul o sa vina chiar la sfarsitul saptamanii in curs.

  11. #1371 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu mai joc... sunt level 25 si abia am deblocat dual-wielding pentru revolvere/pistoale. Majoritatea timpului il petrec la vanat sau la farmat XP, hideouts si vanatul de comori. Ca sa eviti pe cat posibil griefers trebuie sa ai un posse consistent... Atunci cand mergeti cate 3-4 la vanat nu prea se mai incumeta domnu O'Griefcol sa te omoare point-blank. (si chiar daca o face il masacrati tu si coechipierii tai pana iese din joc)

    Metoda de farmat XP:

    Pentru cat mai multe puncte recomand sa folositi arcul + deadeye cat mai mult + headshot. Cand ramaneti fara sageti puteti schimba la repeater si folositi tactica arma + hip-fire (desi cam imprecis de multe ori) + headshot pt maximul de puncte... acelasi lucru cand terminati munitia la repeater, treceti la revolver...

  12. #1372 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    RED DEAD ONLINE BETA – WEEK 1 UPDATE


    We want to thank the Red Dead community for playing and sending us tons of valuable feedback during the first full week of the Red Dead Online Beta’s availability. This feedback is crucial to help shape the game as we move forward.

    Today we are starting to implement the first set of adjustments to the game including changes specifically geared towards creating a more balanced, fun and rewarding overall experience, across all modes and missions. These include:
    • Increasing the cash and gold payments across a number of different activities including Free Roam Missions, Free Roam Events, replays of A Land of Opportunities Missions, Showdown Series modes and more.
    • Reducing the prices of most weapons in the Wheeler, Rawson & Co Catalogue and Gunsmiths. For players that have already purchased weapons at the previous prices, we will automatically deposit the difference to player balances starting today - please look for an alert message the next time you log in to the Red Dead Online Beta to notify you of this change, refunds may take up until December 10th to reach all players.
    • Balancing the values of select pelts, skins and fish as well as horse reviver and pamphlets.

    Of course our efforts to improve and balance the Red Dead Online Beta will continue. We are conscious of and still evaluating an assortment of further adjustments based on feedback from the community. We are currently working on fixes for some persistent bugs that are causing some players to be kicked from sessions, and we aim to have fixes for these live next week. We will also continue to review all the feedback and suggestions so please keep them coming to reddeadonline.com/feedback.

    As an added thank you for playing and helping us through the beta period, we're also awarding everyone that joined in to play the Red Dead Online Beta at any point through midnight PST today with a gift of RDO$250 and 15 Gold Bars. Gifts should start arriving today and will hit all eligible players by Friday, December 14th.

    Once again, we want to thank everyone for playing the Red Dead Online Beta and sharing their experiences so far with us. There’s still lots more to come so please stay tuned!

  13. #1373 SP
    Member clovnusor's Avatar

  14. #1374 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  15. #1375 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #1376 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mi-am dorit foarte tare sa joc RDR2 si am amanat pana acum, nu am vrut sa il joc pe PS4pro, ci am asteptat sa imi cumpar Xbox One X pentru cea mai buna calitate vizuala.

    Acum am inceput sa il joc insa parca este ceva in neregula cu imaginea. Am un TV HDR LED care in mod normal nu are brightness foarte mare, am incercat diferite setari ale HDR-ului de la 100 la 500. Tot este ceva in neregula. Citisem acum ceva timp despre anumiti utilizatori cu aceasta problema insa am crezut ca s-a rezolvat problema, m-am si ferit sa intru pe thread pentru a nu lua vreun spoiler.

    Nici nu stiu daca impresia asta negativa este din cauza primului stagiu sau asa se va vedea tot jocul, am impresia ca luminozitatea este mica si imaginea stearsa.

    A gasit cineva o rezolvare care sa si functioneze pentru problema cu imaginea?

  17. #1377 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Dezactivează HDR-ul si joaca-l asa. RDR2 nu are HDR de fapt, au încercat sa faca o mizerie prin care sa păcălească tv-urile ca ar avea, dar e fake. E documentata problema pe YouTube cu clipuri de la calibrator profesioniști de tv-uri.

  18. #1378 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Speram totusi ca intr-un update ulterior lansarii sa se fi corectat acest lucru, toate acele articole sunt de cand a aparut jocul.

    Am testat aseara jocul iar din punct de vedere al negrului si al atmosferei, as merge pe HDR.

    Ca sa scap de acel efect blurry si sa fie totul sharp, am ales HDR dezactivat insa parca imaginea este prea sharp si jocul nu mai are acea atmosfera. Nuantele de negru sunt zdrobite si detaliile din umbre nu se mai disting.

    Este dezamagitor acest lucru, R* stie foarte bine de problema dar nu-i pasa sa o remedieze.

  19. #1379 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu au cum sa rezolve HDR-ul prin updates. Daca nu s-a inceput dezvoltarea jocului cu HDR in minte si cu siguranta asta s-a intamplat acum, e prea tardiv sa implementeze asa in engine-ul grafic si sa scoata update cu engine-ul refacut.

    Si mie mi s-a parut dubios la inceput. Eram totul cam in ceata, o tenta de gri la tot ecranul. Initial m-am obisnuit, dupa care am zis sa dezactivez HDR din consola, poate e mai bine, iar diferenta nu a fost colosala, odata ce ma obisnuisem, asa ca am pus inapoi pe HDR si asa l-am terminat.

    La cum arata jocul asta (inca-l consider cel mai aratos joc de pana acum) cu siguranta HDR-ul ar fi fost un plus, dar lipsa lui nu-l consider un minus.

  20. #1380 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am ajuns pe la jumătatea jocului însă am impresia ca din cauza unui bug nu pot termina un anumit set de misiuni.
    Este vorba despre un set de misiuni de la Stranger's, nu este spoiler însă îl voi pune sub forma de spoiler în caz ca cineva se ferește și de mici acțiuni care se petrec în acest tip de misiuni.


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 74 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts