Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 283 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 247 ... LastLast
Results 4,721 to 4,740 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4721 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Multumesc frumos!
    Daca ai ocazia sa vezi fizic o cutie de Far Cry 6, poti confirma te rog daca este cea cu Xbox One sau cea de Series X/S cu 'Xbox'?
    Voi urmari si sectiunea de 'Ce ne-am cumparat azi', poate posteaza vreun coleg intre timp.

  2. #4722 SP
    Member felixxx's Avatar
    Din pacate se pare ca NSW Oled desi a plecat de la voi ieri se va livra (in Bucuresti) luni. Cel putin asa apare pe site-ul firmei de curierat. Bine, impropriu zis curierat cand nu esti in stare sa livreze in acelasi oras in 24 de ore macar...

  3. #4723 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Multumesc frumos!
    Daca ai ocazia sa vezi fizic o cutie de Far Cry 6, poti confirma te rog daca este cea cu Xbox One sau cea de Series X/S cu 'Xbox'?
    Voi urmari si sectiunea de 'Ce ne-am cumparat azi', poate posteaza vreun coleg intre timp.
    Este varianta cu Xbox Series X si Xbox One. Am cerut o poza la un magazin:


    ---------- Post added 08-10-2021 at 16:17 ----------

    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    Din pacate se pare ca NSW Oled desi a plecat de la voi ieri se va livra (in Bucuresti) luni. Cel putin asa apare pe site-ul firmei de curierat. Bine, impropriu zis curierat cand nu esti in stare sa livreze in acelasi oras in 24 de ore macar...
    Din pacate, am primit marfa tarziu de la furnizorul oficial Nintendo si a durat ceva pana a fost introdusa in stoc, confirmat precomenzile si dupa predat la curieri.

  4. #4724 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cu jocul o rezolv dar cumpara consola din alta parte daca poti ! Ce naspa cand n-ai de unde alege? Vad ca ultima comanda data de mine pe site-ul lor dateaza din 19.11.2020 ! Stiti care a fost ? Consola PS5 !!! Anulata bineinteles , motiv tombola. Despre Cargus …omg !

  5. #4725 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Este varianta cu Xbox Series X si Xbox One. Am cerut o poza la un magazin:
    Multumesc extrem de mult!

  6. #4726 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Mai stie cineva ceva de Horizon Forbidden West? Oare am ramas doar noi fara jocu la precomanda? , din data de 2 pana acum aparent nu avem niicunde, inca sper sa fie la Altex.

  7. #4727 SP
    goe
    Junior Member goe's Avatar
    Un feedback negativ referitor la livrarea prin UrgentCargus.

    Am facut o comanda Vineri pe site-ul Altex ce nu a fost livrata nici pana in ziua de astazi. Problema este ca am fost notificat si ieri si astazi ca se va face livrarea. Insa de fiecare data cand sun curierul pe la ora 6-7 seara (dupa ce stau toata ziua sa il astept) imi spune senin ca astazi nu a avut timp, poate maine. Ca a avut prea multe comenzi si acum nu mai are timp.

    O alta problema este ca pe site-ul lor statusul apare ca si cum eu am solicitat amanarea livrarii si din cauza asta nu s-a putut face livrarea.

    ATX-MG faceti ceva cu Urgent Cargus, pierdeti clienti in stilul asta.

  8. #4728 SP
    Member smits's Avatar
    In ce oras?

    Depinde si in ce oras esti...

  9. #4729 SP
    goe
    Junior Member goe's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    In ce oras?

    Depinde si in ce oras esti...
    Bucuresti, Sector 3. Am verificat acum statusul (actualizat la 20:10) si pe site-ul lor si in contul Altex la detalii comanda: Incercare de livrare: Destinatarul solicita a doua incercare

    Same bull**** as yesterday.

  10. #4730 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Probabil e un șmecheraș de șofer de dubă care n-are chef de muncă și încearcă să se tragă pe cur. Afla cum îl cheamă și depune o plângere la Altex și la Cargus ca să îl zboare înapoi la KFC. Simultan și plângere la ANPC ca să știe băieții că ești pus pe treabă. Aici pe forum nu te va ajuta nimeni.

  11. #4731 SP
    Member smits's Avatar
    damn.. that's bs

  12. #4732 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by goe View Post
    Un feedback negativ referitor la livrarea prin UrgentCargus.

    Am facut o comanda Vineri pe site-ul Altex ce nu a fost livrata nici pana in ziua de astazi. Problema este ca am fost notificat si ieri si astazi ca se va face livrarea. Insa de fiecare data cand sun curierul pe la ora 6-7 seara (dupa ce stau toata ziua sa il astept) imi spune senin ca astazi nu a avut timp, poate maine. Ca a avut prea multe comenzi si acum nu mai are timp.

    O alta problema este ca pe site-ul lor statusul apare ca si cum eu am solicitat amanarea livrarii si din cauza asta nu s-a putut face livrarea.

    ATX-MG faceti ceva cu Urgent Cargus, pierdeti clienti in stilul asta.
    E nasol ce zici da decat sa fi asteptat 2 zile dupa el, nu mai bine il sunai si te intalneai cu el?

    Adica daca vrei cu adevarat produsul ala, gasesti solutii.

    Sa nu se inteleaga ca ii caut scuze curierului, patit si eu din astea cu diferiti curieri si nu e ok deloc.

  13. #4733 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    @codpin, intrebarea ta e pe bune? Adica tu cand cumperi un produs cu livrare prin curier la adresa, transport pe care tot tu il platesti, te deplasezi pe timpul si banii tai ca sa iei acel produs?
    M-as simti ca si cum as cumpara produsul din magazin, dar sunt fortat sa platesc si transportul prin curier doar pentru ca le e lene sa-si mustreze angajatul

  14. #4734 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^Probabil e un șmecheraș de șofer de dubă care n-are chef de muncă și încearcă să se tragă pe cur. Afla cum îl cheamă și depune o plângere la Altex și la Cargus ca să îl zboare înapoi la KFC. Simultan și plângere la ANPC ca să știe băieții că ești pus pe treabă. Aici pe forum nu te va ajuta nimeni.
    Asta trebuie facut. Curierul si-o merita cu varf si indesat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #4735 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    N-are nicio treaba orasul sau nu ar trebui. Eu locuiesc la 30 de km de Timisoara si cand am de primit ceva cu cargus/fan/dhl/tnt si care mi-au mai colindat poarta, se misca normal, cum ar trebui. In schimb, ups baga exact aceiasi placa: destinatarul nu a putut fi gasit, livrare reprogramata - ceea ce e bull**** ca eu sunt toata ziua acasa.

    E tipul de golan ala care e pe zona ta, si daca n-are chef, nu ti-l aduce. Mai pateam faze de astea cu nemo (si cred ca tot altex lucra cu ei mai de mult) si unde locuiam inainte, in oras, eram la 2km de sediul lor si nu puteau sa imi aduca ce asteptam. Vai viata lor.

  16. #4736 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by opincarul View Post
    @codpin, intrebarea ta e pe bune? Adica tu cand cumperi un produs cu livrare prin curier la adresa, transport pe care tot tu il platesti, te deplasezi pe timpul si banii tai ca sa iei acel produs?
    M-as simti ca si cum as cumpara produsul din magazin, dar sunt fortat sa platesc si transportul prin curier doar pentru ca le e lene sa-si mustreze angajatul
    Da e pe bune. Daca preferi sa stai 2-3 zile sa astepti dupa curier in loc sa te deplasezi 2-3 strazi sa iti iei coletul, mi se pare ridicol. Si repet, zic in cazuri exceptionale, nu de fiecare data. Si cred ca se subintelege ca pentru chestii mici, nu frigidere si televizoare.

    Mie nu-mi place sa astept dupa colete. De aia am toate numerele de tel in agenda de la curierii din zona mea. Primesc mesaj ca vine Fan, il sun pe baiat, ne stim, imi zice cand ajunge in zona si rezolvam. Si da, ii si omenesc din cand in cand si in felul asta scap de orice problema de genul asta. Am dat si peste magari, de aia zic ca uneori ma duceam eu dupa colet decat sa ma trezesc cu mesaj ca am fost cautat si nu m-a gasit, eu fiind acasa. Dar astora le-am batut obrazul, nimic exagerat si pana la urma ne-am inteles. Acum nu mi se mai intampla sa ratez vreun colet, ma stiu cu toti din zona mea si rezolvam intr-un fel sau altul.

    Long story short, daca vrei coletul ala se gasesc solutii. Degeaba plangi pe forum ca-s de *** sau stai cu principiile tale si nu te deplasezi, asteptand 2-3-4 zile dupa curier. Just saying.

  17. #4737 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa usor. Am patit si eu la fel in urma cu cativa ani si dupa ce m-a dus curierul cu zaharelu de luni pana vineri seara, am renuntat efectiv sa mai cumpar de la Altex vreo 2 ani.
    Intre timp, s-a schimbat ceva si comenzile vin cu prioritate prin curier Altex sau extern, asa ca daca inainte ajungeau doar dupa ora 17, acum vin pe la ora 10-11 dimineata.

    Si da, tot in Bucuresti, tot in Sector 3. Iar ce face tipu ala trebuie reclamat, atat la ei pe site, cu sesizare si numarul lui de telefon (ca doar il ai pe mesaj) + cele 2 PIN-uri primite cand nu s-a respectat livrarea, cat si sesizare la firma de curierat.
    E atat de mare omor pe pozitii acum, cand sunt o gramada de oameni fara loc de munca, incat cel mai probabil o sa zboare si o sa fie inlocuit rapid.

    Dar nu, e exclus sa mergi tu sa iei coletu de la el si nu ar trebui sa aibe voie sa faca asa ceva, chiar daca ai mama si tata PIN-ului. Coletul trebuie livrat la adresa. Altfel risca sa-l dea altcuiva. Din punctul meu de vedere, daca un curier ar accepta sa-mi dea coletu la alta adresa, l-as reclama.

  18. #4738 SP
    goe
    Junior Member goe's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    E nasol ce zici da decat sa fi asteptat 2 zile dupa el, nu mai bine il sunai si te intalneai cu el?

    Adica daca vrei cu adevarat produsul ala, gasesti solutii.

    Sa nu se inteleaga ca ii caut scuze curierului, patit si eu din astea cu diferiti curieri si nu e ok deloc.
    Produsul comandat de mine este un scaun de masina pt copil de aproape 10kg cu o valoare de peste 1000 lei. As prefera totusi sa imi fie livrat la usa.

  19. #4739 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Nu vad de ce esti tu obligat, ca si end client, sa mergi sa iti iei coletul, sa il cauti pe la sediu, sa stai la coada, sa astepti pana ti-l gasesc aia prin depozit sau mai stiu eu unde. Iar daca te duci la sediu, iar pachetul e la ala in masina, de unde ti-l da?

    Atunci la ce mai platesti 20 de lei taxa de transport? Hai sa fie 5 sau 10 ca platesti 20 pentru drumul depozit altex-casa ta, nu depozit altex-depozit cargus de unde trebuie sa te deplasezi din timpul tau, banii tai (masina personala, taxi, transport in comun) ca sa faci pick-up.

    Incearca sa faci o reclamatie, poate rezolvi ceva, capeti un voucher sau mai stiu eu ce. Cum pomeneam si mai sus, cand locuiam la oras, nemo era dezastru. Si cred ca au primit reclamatii multiple, iar pe zona respectiva, daca nu pe intreaga localitate, nu mai colaborau cu altex si nu am mai auzit de ei.

  20. #4740 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by goe View Post
    Un feedback negativ referitor la livrarea prin UrgentCargus.

    Am facut o comanda Vineri pe site-ul Altex ce nu a fost livrata nici pana in ziua de astazi. Problema este ca am fost notificat si ieri si astazi ca se va face livrarea. Insa de fiecare data cand sun curierul pe la ora 6-7 seara (dupa ce stau toata ziua sa il astept) imi spune senin ca astazi nu a avut timp, poate maine. Ca a avut prea multe comenzi si acum nu mai are timp.

    O alta problema este ca pe site-ul lor statusul apare ca si cum eu am solicitat amanarea livrarii si din cauza asta nu s-a putut face livrarea.

    ATX-MG faceti ceva cu Urgent Cargus, pierdeti clienti in stilul asta.

    Salut! Trimite-mi te rog numarul comenzii printr-un PM si voi da cazul mai departe colegilor de la logistica.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 237 of 283 FirstFirst ... 137 187 227 235 236 237 238 239 247 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts