Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 196 of 283 FirstFirst ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 246 ... LastLast
Results 3,901 to 3,920 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3901 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Văd că recent a pus si Altex o taxa de procesare a plății cu numerar in cazul comenzilor cu plata la ridicare! Am fost mirat de eMag sa văd că la unele produse trebuia sa platesc o asemenea taxă chiar si daca ridicam comanda din showroom de la ei, acuma hopa si Altex!!
    Nu mai stiu ăștia cum sa mai mulga cate un euro de la tine!!

  2. #3902 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vor doar sa te faca sa achiti in avans, cu cardul. Dar nu se gandesc la faptul ca nu sunt capabili sa onoreze comenzile la timp (nu zic de precomenzi, pentru ca efectiv nu stiu ce inseamna termenul) si ca efectiv nu ai cum sa achiti in avans in tara asta bananiera, iar daca produsul ajunge cu 2-3-5-8 zile intarziere, sau daca ajunge defect sau nu ajunge deloc, ei ti-au luat banii si trebuie sa te tiganesti cu ei ca sa-i primesti inapoi in "maxim 14 zile" samd.

  3. #3903 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cum e cu garanția la console? Daca am o problema cu controller-ul trebuie sa trimit si consola?
    Am luat un PS4 Slim in toamnă si thumbstick-ul stang incepe sa traga tot mai rau stânga. Momentan nu e foarte deranjant, da ma gândesc sa nu se agraveze.

    Unde pot face o cerere de trimitere în garantie? M-am tot uitat pe site da n-am văzut.

  4. #3904 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Salut, Altex-Media Galaxy!
    O sa mai aduceti pe site carduri PSN pentru UK?

  5. #3905 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Cum e cu garanția la console? Daca am o problema cu controller-ul trebuie sa trimit si consola?
    Am luat un PS4 Slim in toamnă si thumbstick-ul stang incepe sa traga tot mai rau stânga. Momentan nu e foarte deranjant, da ma gândesc sa nu se agraveze.

    Unde pot face o cerere de trimitere în garantie? M-am tot uitat pe site da n-am văzut.

    Salut! Da, in mod normal trebuie sa trimiti controller-ul impreuna cu consola. O cerere poti sa faci prin intermediul formularului de contact: https://altex.ro/contact/

    Quote Originally Posted by Prototype93D View Post
    Salut, Altex-Media Galaxy!
    O sa mai aduceti pe site carduri PSN pentru UK?

    Din pacate nu.

  6. #3906 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    Mai aduceti Controller Nacon SONY Playstation 4 Revolution Pro ? De anul trecut e in stoc epuizat si nici pana acuma nu a disparut dupa sit.

  7. #3907 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Salut
    Mai aduceti Controller Nacon SONY Playstation 4 Revolution Pro ? De anul trecut e in stoc epuizat si nici pana acuma nu a disparut dupa sit.
    Salut! In clipa de fata nu avem termen de aprovizionare pentru acest produs. Revin in caz ca am alte vesti.

  8. #3908 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Salut, nu este o intrebare legata de console, ci de garantie in general.
    Am cumparat o masinuta cu telecomanda pentru fiul meu care nu functioneaza; cum se procedeaza cu garantia ori reparatia in acest caz?

  9. #3909 SP
    Junior Member Trane1025's Avatar
    Salutare, ce se intampla cu acest produs? https://altex.ro/the-witcher-3-wild-...OCPS4WIT3GOTY/ tot astept cred ca de doua luni sa apara, macar la comanda online, dar degeaba. Multumesc!

  10. #3910 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca-l gasesti prin magazine 100%. Vad ca si pe site poti da sa rezervi in magazin, dar nu vad nimic din Bucuresti, desi sigur l-am vazut in urma cu cateva saptamani in Park Lake la MG.

  11. #3911 SP
    Junior Member Trane1025's Avatar
    Nu mai este...astept si un raspuns oficial daca se cunoaste cand va fi radus, ca la emag e 200...

  12. #3912 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Daca nu il vrei neaparat fizic, vezi ca este pe PS Store la pret foarte bun, respectiv 75 de lei.

  13. #3913 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Are la Gamesline cu 20 lei mai scump fata de Altex

  14. #3914 SP
    Junior Member Trane1025's Avatar
    Da am vazut si pe PS store, dar sunt genul de colectionar, jocul in sine nu mi-a placut de la inceput, ca il luam atunci, dar am vazut serialul si mi-a starnit interesul. Referitor la gamesline, am plasat o comanda si acolo dar imi este frica sa nu fie coperta in ceha sau alta limba dubioasa cum era si la gamestore unde am refuzat comanda. O sa astept sa vad. Multumesc de sfaturi oricum!!

    ---------- Post added 24-02-2020 at 12:17 ----------

    Nu am putut edita sau nu am gasit eu, revin cu update referitor la gamesline, mi-a fost anulata comanda deorece "produsul nu se afla pe stoc" cu toate ca scrie stoc disponibil si livrare in 1-2 zile, parerea mea DE EVITAT. Voi mai astepta...

  15. #3915 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dacă un produs nu mai este valabil online dar stoc mai este încă in câteva magazine fizice din țară dar nu in orasul meu este vreo modalitate să-mi poată fi trimis acel produs sau sa se faca un transfer să-l ridic dintr-o unitate din orasul meu?

  16. #3916 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Salut, nu este o intrebare legata de console, ci de garantie in general.
    Am cumparat o masinuta cu telecomanda pentru fiul meu care nu functioneaza; cum se procedeaza cu garantia ori reparatia in acest caz?

    Poti sa deschizi un ticket de garantie aici: https://altex.ro/contact/

    Quote Originally Posted by Trane1025 View Post
    Salutare, ce se intampla cu acest produs? https://altex.ro/the-witcher-3-wild-...OCPS4WIT3GOTY/ tot astept cred ca de doua luni sa apara, macar la comanda online, dar degeaba. Multumesc!
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Dacă un produs nu mai este valabil online dar stoc mai este încă in câteva magazine fizice din țară dar nu in orasul meu este vreo modalitate să-mi poată fi trimis acel produs sau sa se faca un transfer să-l ridic dintr-o unitate din orasul meu?

    Inca nu avem termen de aprovizionare pentru acel reper. Totusi, avem pachet Dark Souls III + Witcher III: https://altex.ro/dark-souls-iii-the-...PS4DRKS3WITC3/

  17. #3917 SP
    Junior Member fabuscus's Avatar
    Despre editia de colectie The Last of Us 2 sunt disponibile noi informatii?

  18. #3918 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by fabuscus View Post
    Despre editia de colectie The Last of Us 2 sunt disponibile noi informatii?

    Salut! Nimic inca. Cel mai probabil primim informatii cand se apropie lansarea.

  19. #3919 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dat fiind faptul ca magazinele noastre nu sunt capabile sa gestioneze precomenzile (mai ales alea facute cu multe luni inainte), nu cred ca este un lucru rau faptul ca-l vom avea la precomanda cu o luna inainte de aparitie, cat timp nu ramenem fara bucati alocate pe tara, pentru ca le dau in alte tari

  20. #3920 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Salutări! De Nioh 2 se aude ceva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 196 of 283 FirstFirst ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 246 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts