Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 283 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 209 259 ... LastLast
Results 3,161 to 3,180 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3161 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îți las aici imaginea, nu pot prin PM
    screenshot_2018-10-26-11-36-02-292.jpeg

  2. #3162 SP
    Member madskills's Avatar
    Pe bune, voi chiar mai aveti rabdare cu mizeria asta de companie? Eu sincer nu aveam de gand sa iau jocul azi, ca am ce sa ma joc, dar am citit topicul asta si cum aveam un card de cumparaturi pe care mai aveam ceva bani, am plasat comanda la Emag. Pe ceas, in doua minute, comanda confirmata, livrare azi peste cateva ore, cu acea taxa de 9 lei pentru transport. In total 279.98 de lei, "la botul calului". Ma costa mai mult benzina sa ma duc sa-l iau din magazin, plus bataia de cap din trafic Voi, astia care v-ati agitat cu precomenzi si alte prostii, desi sunteti cumparatori de buna credinta, riscati sa primiti jocul dupa ce-l primesc eu care culmea, repet, nici nu eram asa disperat dupa el, ca maine oricum ma duc la munca si nu am timp sa ma joc

    Cam asta e diferenta intre Emag si Altex/MediaGalaxy. Eu sunt uimit cum de mai face compania asta asa profit..Imi pare sincer rau de oamenii care doreau sa-l joace in ziua lansarii si nu pot, din cauza eternelor scuze. Ba cu platforma, ba cu logistica, ma curierul, ba vantul si ploaia..

  3. #3163 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    in conditia in care eMag a livrat inca de ieri. Ce competitie e asta, daca voi iesiti mereu pe locul 2?
    Nu au trimis nici Emag ieri. Am precomanda la ei, am dat telefon, imi zice tipa ca dureaza 3 zile. Emag sunt la fel de lesinati. De ce crezi ca-si permit Altex sa faca ce vor? Pentru ca au concurenti la fel de tepari si neseriosi.

    Frate, daca nici un joc de asemenea calibru nu esti in stare sa trimiti la timp...pentru mine nu te numesti retailer, ci mai degraba un bisnitar penibil camuflat bine sa nu se simta mirosul de rahat.

  4. #3164 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Imi pare rau de tine, dar eu am ridicat precomanda la Ultimate de Xbox ieri la ora 17:30 din showroom eMag. Si sunt foarte multi in aceiasi situatie.

  5. #3165 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Nu am showroom la mine in oras. Nu toata lumea locuieste in Bucuresti, Iasi, Cluj sau Timisoara.

  6. #3166 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Wow. La fel am si eu... Nici nu observasem intial cand am vazut mail-ul, dar noroc cu discutia de aici. wtf!?! Ati zbarcit-o rau.



  7. #3167 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Nu am showroom la mine in oras. Nu toata lumea locuieste in Bucuresti, Iasi, Cluj sau Timisoara.
    Emag nu cred ca are nici macar un sfert din magazinele fizice pe care le are Altex. Deci e de inteles de ce in alte orase e un pic mai greu. Dar comparand cu Bucurestiul, unde Altex are o GRAMADA de magazine, situatia e hilara. In Bucuresti e stoc suficient daca vrei sa te duci in showroom la Emag. Eee, la Altex, daca vrei asta, NU POTI, pentru ca nu exista jocul ) Poti sa-l iei din magazin doar din....Dambovita. ATAT !

  8. #3168 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Emag nu cred ca are nici macar un sfert din magazinele fizice pe care le are Altex. Deci e de inteles de ce in alte orase e un pic mai greu. Dar comparand cu Bucurestiul, unde Altex are o GRAMADA de magazine, situatia e hilara. In Bucuresti e stoc suficient daca vrei sa te duci in showroom la Emag. Eee, la Altex, daca vrei asta, NU POTI, pentru ca nu exista jocul ) Poti sa-l iei din magazin doar din....Dambovita. ATAT !
    Salut! Dureaza un pic sa se introduca marfa pe stoc in magazine. Momentan a ajuns in Altex Bucuresti Colentina si in Altex Targoviste.

  9. #3169 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Wow. La fel am si eu... Nici nu observasem intial cand am vazut mail-ul, dar noroc cu discutia de aici. wtf!?! Ati zbarcit-o rau.


    Tu nu vezi că se așteaptă încă nu știu ce confirmări? Când curierul de fapt este obligat să ia ce scrie pe factura fiscala... Daca era de buna credință, se oferea acel voucher asap, sa îți păstrezi naiba clienții, câți or mai fi. Sunteți departe rău de Europa de Vest. Habar nu aveți sa va comportați cu un client, nici vechi dar nici nou. Păcat că nu lasă unii sa vina media markt in tara asta. Va închidea pe toți magazinul ăla. Nu mai zic de Amazon.

  10. #3170 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tu nu vezi că se așteaptă încă nu știu ce confirmarea? Când curierul de fapt este obligat să ia ce scrie pe factura fiscala... Daca era de buna credință, se oferea acel voucher asap, sa îți păstrezi naiba clienții, câți or mai fi. Sunteți departe rău de Europa de Vest. Habar nu aveți sa va comportați cu un client, nici vechi dar nici nou. Păcat că nu lasă unii sa vina media markt in tara asta. Va închidea pe toți magazinul ăla. Nu mai zic de Amazon.
    Un mic update. Am discutat mai departe si am cerut generarea voucherelor. Revin cu ele cand le am.

  11. #3171 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Salut! Dureaza un pic sa se introduca marfa pe stoc in magazine. Momentan a ajuns in Altex Bucuresti Colentina si in Altex Targoviste.
    Eu chiar apreciez ca tu ai rabdare sa explici. Dar cu o floare nu se face primavara in compania aia. Pana se introduce marfa pe stoc, eu am deja jocul acasa de la concurenta, fara sa misc un deget Despre asta e vorba. Nu o fi piata de gaming asa mare la noi dar pe langa jocuri, majoritatea mai cumparam si altceva. Si cand o sa vrem un tv sau un pc, ne ducem la altii. Pentru ca Altex de la an la an e mai jos fata de Emag, in loc sa incerce sa-i intreaca

  12. #3172 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mda, urât din partea voastră. Am sa refuz politicos coletul și cumpăr din alta parte. Comandat cu voucher, factura finala pe 270. Degeaba se face precomanda la voi, 1 decembrie 2017. Sa vina jocul mâine, la o zi după lansare. Bine că mai există și alții, pe mine m-ați pierdut, definitiv. Dar ce contează, sunt alții.
    Attachment 284084Attachment 284085
    mda, fix aceeasi problema si aici, incredibil...

  13. #3173 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Sper sa nu fie vouchere pe care le poti folosi numai in magazinul fizic, ca n-am chef sa ma mai duc sa umblu prin magazine dupa joc. Si ar fi fost frumos sa se ofere voucher mai mare decat am folosit initial, pentru a scuza greseala, mai ales ca suntem nevoiti sa facem alta comamda de la voi sa il putem folosi, deci bagam mai multi bani in fundul Altex/MG.
    Apropo, mai sunt si alti oameni care au facut precomanda la RDR2 cu acel voucher, in decembrie anul trecut, iar acestia nu au cont aici pe forum. Ar fi frumos sa va auto-sesizati si pt ei. Unul din colegii mei de birou sunt in aceasta situatie.

  14. #3174 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am nimic cu omul de aici, eu am cu sistemul lor infect. Băiatul ăsta e de apreciat, ăștia ar trebui să conducă firma aia infectă. A mai fost unul bun pe divizia de gaming, din păcate nu știu de ce nu mai e.

  15. #3175 SP
    Member westy9009's Avatar
    Mmda ..confirm eu ...in altex promenada nu au

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  16. #3176 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da, ar fi stupid sa avem ceva cu userul MediaGalaxy, ca nu e vina lui. Dar e bine sa ne exprimam nemultumirile privind situatia si dorintele. Colegul meu deja a zis ca face plangere la OPC din nou. A mai patit o data ceva asemanator cu ei.

  17. #3177 SP
    Member madskills's Avatar
    De aia am si zis, cu o floare nu se face primavara. E chiar de apreciat ce face el dar sunt sigur ca nimeni nu-l asculta din firma aia. Oricum nu ii intereseaza, cainii latra, ursul trece, s-a mai discutat cu cateva pagini in urma, sunt destui oameni care prefera sa fie amanati, pacaliti si care o sa cumpere masini de spalat, televizoare, etc. Nu stau ei in comunitatea de gaming desi ar fi putut sa exploateze piata asta. Atata timp cat foarte putini fac plangere, pe principiul "eh, asta e, nu mai comand in viitor", compania nu pateste nimic. Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat in Franta sau Germania, ca de SUA nu mai vorbesc, abia asteapta aia ocazii sa te arda.

  18. #3178 SP
    Member adin33's Avatar
    Abia azi am primit mail de la altex si doar azi il ridica curierul. Ce pot sa zic , o firma de c*****. Am precomanda din 2016. De acum am sa fac precomenzi doar la shopto. Chiar daca vin din Anglia, ajung la timp.

  19. #3179 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Abia azi am primit mail de la altex si doar azi il ridica curierul. Ce pot sa zic , o firma de c*****. Am precomanda din 2016. De acum am sa fac precomenzi doar la shopto. Chiar daca vin din Anglia, ajung la timp.
    Inca suntem ani multi in urma fata de alte tari ... Crezi ca Anglia, US , Germania .... etc nu au avut problemele de acest gen ?. BA DA ACUM 20 de ani . In UK Royal MAIL este la putere , in Romania - Posta Romana este in faliment . In UK Royal mail involuntar impune un standard firmelor de curierat de tip 3'rd party ; in Romania cam ce standard s-ar putea impune ?

  20. #3180 SP
    Member adin33's Avatar
    Am avut precomanda pe shopto la Red Dead Redemption ps3 si l-am primit cu o zi inainte de lansare, doar in Romania vine dupa o saptamana. Trist dar adevarat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts