Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 53 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #961 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Nu,nu e platita..daca era fifa sau cod era livrata cu 2 zile inainte

  2. #962 SP
    Member kinezu's Avatar
    Si eu sunt la fel cu Judgement. A aparut de trei zile si mai doar sunt trei produse in stoc. Precomanda din Ianuarie.

  3. #963 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Daca e pe stoc si refuza sa o livreze se poate apela la protectia consumatorului. Daca e la furnizor nu depinde de ei si nu au ce sa faca. Poti incerca sa cumperi de la alt magazin mai ales ca nu ai platit inca nimic.

  4. #964 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Multumesc frumos pentru sfaturi,am si un voucher de 50 de lei bagat in precomanda,am sa astept si mai vedem.

  5. #965 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Se stie ceva informatie legat de precomenzile la jocul Death Stranding? Se pare ca versiunile Special Edition si Collector's Edition inca nu sunt valabile pe site-ul eMAG. Un ETA cand ar trebui sa fim cu ochii in patru? Multumesc!

  6. #966 SP
    Member jon209's Avatar
    Cei care au comandat anul trecut Champion Edition la Fifa ati primit produsul pe 24 Septembrie?

  7. #967 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Aaaaa aveți idee cit costa tv-ul la preț întreg daca telecomanda are prețul din poza . EMAG EMAG BOGABONTILOR.
    Attached Images Attached Images screenshot_2019-09-03-18-58-54-095_ro.emag.android.png

  8. #968 SP
    Member tudort's Avatar

  9. #969 SP
    Junior Member mamurom's Avatar

  10. #970 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eMag vad ca nu misca cu precomenzile la Death Stranding, cel putin la editia normala. Penibil, mai ales ca jocul este in stoc de azi dimineata si daca dadeam comanda atunci, il puteam ridica tot azi de la un easy box, iar precomanda mea din Mai...

    O faza "tare" azi:

    Am sunat la ei pe la 9 dimineata, cand am vazut ca este in stoc si am intrebat de precomanda, nu stia nimeni, nimic, desigur, dar dupa apel, am primis sms cum ca a plecat spre showroom, iar pe la 12:30 s-a schimbat status comanda "in drum spre showroom".

    Am mai verificat de cateva ori pe parcursul zilei, asteptand sa se schimbe status si sa merg sa-l iau, iar pe la 4:30 am avut "placerea" sa vad ca status comanda a redevenit "comanda plasata".

    I-am sunat si in timp ce eram la telefon, s-a schimbat iar in "in drum spre showroom" si am intrebat ce inseamna asta si mi-a zis duduia aia ca acum pleaca de la ei si ca o sa ajunga in showroom "imediat".

    3h mai tarziu, status tot "in drum spre showroom", asa ca o sa-i zic pas si merg sa-l iau din alta parte

  11. #971 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si inca nimic nou la emag. Bine ca am luat de la JRC

    Sunt curios totusi de unde vine, daca-i plecat de vineri dimineata...
    Attached Images Attached Images screenshot-2019-11-10-17.17.32.png

  12. #972 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    eMag vad ca nu misca cu precomenzile la Death Stranding, cel putin la editia normala. Penibil, mai ales ca jocul este in stoc de azi dimineata si daca dadeam comanda atunci, il puteam ridica tot azi de la un easy box, iar precomanda mea din Mai...

    O faza "tare" azi:

    Am sunat la ei pe la 9 dimineata, cand am vazut ca este in stoc si am intrebat de precomanda, nu stia nimeni, nimic, desigur, dar dupa apel, am primis sms cum ca a plecat spre showroom, iar pe la 12:30 s-a schimbat status comanda "in drum spre showroom".

    Am mai verificat de cateva ori pe parcursul zilei, asteptand sa se schimbe status si sa merg sa-l iau, iar pe la 4:30 am avut "placerea" sa vad ca status comanda a redevenit "comanda plasata".

    I-am sunat si in timp ce eram la telefon, s-a schimbat iar in "in drum spre showroom" si am intrebat ce inseamna asta si mi-a zis duduia aia ca acum pleaca de la ei si ca o sa ajunga in showroom "imediat".

    3h mai tarziu, status tot "in drum spre showroom", asa ca o sa-i zic pas si merg sa-l iau din alta parte
    La fel am patit si eu, Vineri dimineata scria ca a plecat spre showroom la 4:36 dimineata, peste 5 ore mai tarziu a revenit la comanda plasata, apoi iar in drum spre showroom la 9:45 dimineata. Sunt si eu foarte curios cum se procedeaza in cazul precomenzilor. Credeam ca este un fel de primul venit, primul servit, adica daca dai precomanda in Mai, primesti produsul mai repede fata de unul care da cu 2 zile inainte de aparitie. Totodata, credeam ca indiferent de cost sau marime, produsele sunt tratate la fel, adica daca apare pe data de xy, atunci la data aia sa o ai in mana. In realitate se pare ca totusi este o diferenta, deoarece eu in Cluj nu am primit produsul vineri dar am vazut ca alti colegi au primit collector's edition vineri. Sunt un om caruia ii plac mult colectiile fizice si de abia am jocuri cumparate digital, dar tind sa ma conving din ce in ce mai mult ca retaileri astia nu merita banii mei deloc si mai bine imi cumpar de pe store.

  13. #973 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cu toate discutiile despre precomenzi, tocmai mi-am amintit ca am si eu o precomanda pentru Death Stranding din 24 mai 2019 pe care inca o astept. Nu stiu de ce va plangeti voi pentru o zi cu TLOU.

  14. #974 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi-au zis ca a ajuns in showroom la 7 zile dupa lansare, precomanda aia de la Death Stranding. Deci sa inteleg ca eram un caz fericit

  15. #975 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Întrebare de baraj Gamesline care vinde prin emag este aceeași firmă cu gamesline.ro? Întreb deoarece pe emag sunt jocuri vândute de ei care nu se regasesc pe site.Ex am comandat de la ei prin emag Dark Pictures Little Hope Vol. 1 deoarece pe site jocul nu apărea.
    Ps între timp după 7 zile mi-a venit comanda dată la C&A prin emag. Doamne ăștia se mișcă cu viteza melcului obosit.

  16. #976 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Smecherie maxima cu eMag-ul asta. Le ia bani marketplacerilor pentru vanzare in magazinul lor online (chiar si 25%), le ia bani si pentru depozitare (per m3)... si le mai ia bani si pentru livrare (ca doar de-aia si-au tras propria firma de curierat). Ah, si mai nou daca vor (exact ca amazon), le ia bani si pentru reclama (impins produse in fata altor marketplaceri). Masina de facut bani, nu altceva. Si cu toate astea, ei ies mereu in "pierdere"...

  17. #977 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Are cineva informatii legate de livrarea ps5? Ne face emag o bucurie saptamana asta sau prioritizeaza comenzile de BF?

  18. #978 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ma indoiesc ca BF va fi o problema. Aseara am dat 2 comenzi si amandoua au ajuns azi. Problema cu emag e ca nu au livrat niciodata precomenzile la timp, nu ca a fost black friday recent.

  19. #979 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Smecherie maxima cu eMag-ul asta. Le ia bani marketplacerilor pentru vanzare in magazinul lor online (chiar si 25%), le ia bani si pentru depozitare (per m3)... si le mai ia bani si pentru livrare (ca doar de-aia si-au tras propria firma de curierat). Ah, si mai nou daca vor (exact ca amazon), le ia bani si pentru reclama (impins produse in fata altor marketplaceri). Masina de facut bani, nu altceva. Si cu toate astea, ei ies mereu in "pierdere"...
    Da, dar ai expunere acolo, in marketplace


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #980 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ma indoiesc ca BF va fi o problema. Aseara am dat 2 comenzi si amandoua au ajuns azi. Problema cu emag e ca nu au livrat niciodata precomenzile la timp, nu ca a fost black friday recent.
    Am comandat si eu ceva de BF si nici macar nu a fost predat curierului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 53 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 546 Last Post: 04-04-2024, 20:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts