Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 19 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 LastLast
Results 341 to 360 of 364

Thread: Alan Wake / Remastered

  1. #341 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Astia anunta un joc si peste o luna il lanseaza? Dafaq?

  2. #342 SP
    Manager paul's Avatar
    Comparison Trailer:

  3. #343 SP
    Manager paul's Avatar
    7 Minutes of Gameplay (4K):

  4. #344 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Voi il luati digital? Pretul e bun, problema e ca l-as vrea fizic, pentru colectie. Doar ca nu l-am vazut pe nicaieri la precomanda.

  5. #345 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Momentan gen amazon.de >> https://www.amazon.de/-/en/gp/produc...KR8XB7XF&psc=1

    Desigur placeholder la 30 euro (plus vreo 5 transport) cu data de lansare Octombrie 5 (data de livrare poate fi diferita).
    Insa ma astept sa apara si la noi.

  6. #346 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Va salut. Am observat pe PS Store ca am de ales intre 2 variante pentru Alan Wake Remastered. Ambele au acelasi pret si aceleasi specificatii. Stie cineva diferenta dintre ele? Sau e doar o eroare din Store?

  7. #347 SP
    Manager paul's Avatar
    Asta e de PS4, asta e de PS5. Nu conteaza pe care o iei, pentru ca o primesti pe cealalta pe gratis.

  8. #348 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Alan Wake Remastered vs Original | Graphics Comparison



    Alan Wake Remastered review | PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One, PC


  9. #349 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - 81 - PS5
    - xx - XONE
    - 84 - XS
    - xx - PC
    OpenCritic:
    - 81
    Recenzii video:
    IGN:

    ACG:

    Push Square:

  10. #350 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa ce am vazut cateva reviews mi s-a confirmat frica initiala - mecanicile de joc sunt invechite, chiar daca au schimbat texturile si numarul de poligoane uneori

    Alan Wake Remastered Graphics Comparison & FPS
    Attached Images Attached Images screenshot-2021-10-05-10.29.57.png

  11. #351 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Fata de One X nu mi se pare ca arată mai bine, avantajul pe XSX e ca ai 60 de FPS și timpi mai mici de încărcare datorită ssd-ului.

  12. #352 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Un joc excelent, l-am rejucat chiar anul trecut. Dar tot nu inteleg ce rost are o remasterizare la peste un deceniu distanță de la data lansării.

  13. #353 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    L-am cumparat digital pana la urma, fizic nu a aparut pe nicaieri. L-am luat din nostalgie, fiind unul dintre primele jocuri pe care le-am jucat pe consola.

    Total de acord cu ce zice colegul mai sus, daca tot s-au apucat de treaba, ar fi fost ideal sa vina cu un remake. Mai ales ca aveau la indemana engine-ul din Control.

  14. #354 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce naiba s-a intamplat cu modelul lui Alan? Zici ca are maselele umflate si e complet desfigurat

    Foarte ciudata alegere au facut. Au reconstruit imaginea sa arate la fel ca ala original, desi e clar ca au marit rezolutia texturilor.
    Draw distance e acelasi, se vede ff clar ca nu e niciun munte sau copac in plus in orice cadru si totul este destul de asemanator, desi cel mai probabil au mai multe poligoane, iar asta poti vedea doar daca dai zoom si te uiti cu atentie.

    In rest, cred ca directia pentru remaster a fost "sa il facem sa arate exact la fel ca ala vechi".
    Ok, au bagat ambient occlusion si foliage mai des, dar sincer, nu prea ave nevoie de o remasterizare, cel putin versiunea de PC.


  15. #355 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Are haptic sau am eu probleme? In afara de o mica vibratie cand aterizeaza la o saritura, altceva nu am simtit.

  16. #356 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Are, dar foarte puțin. La L2 când folosești lanternă opune puțina rezistenta iar la R2 dacă apeși puțin pregătește arma și fixează țintă iar apoi când tragi opune rezistenta

  17. #357 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cam saracie, intr-adevar. Ma asteptam la mai multe senzatii.
    Dupa ce am scris aici, am cautat un pic pe google si la lanterna se pare ca daca "rupi" L2 se consuma mai repede - ceea ce e un pic ciudat ca, normal, daca esti in miezul problemei nu prea mai tii cont de asta si ii dai "talpa"

  18. #358 SP
    Member adin33's Avatar
    A jucat careva varianta de ps5? Merită 100 lei?

  19. #359 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu l-am jucat pe PS5. Din puctul meu de vedere - NU. Daca l-ai jucat inainte poti sari direct peste el.
    50 de lei ar merita. Dupa ce l-ai terminat nu mai are rejucabilitate. Doar daca vrei platina.
    Mie unul nu mi-a placut. O data nu m-am speriat

  20. #360 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e genul de joc care produce jump scares. Nu a fost de la inceput - poate doar pentru cei super slabi de inger - ci este mai degraba un thriller psihologic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 19 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 LastLast

Similar Threads

  1. Alan Wake 2 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 149 Last Post: 13-03-2024, 07:18
  2. Licitatie: Alan Wake xbox360 By nops66 in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 15-01-2014, 01:42
  3. Alan Wake vine si pe PC By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 10-02-2012, 15:55
  4. User Review: Alan Wake By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 4 Last Post: 03-02-2011, 18:06
  5. Alan Wake Videos By Khan in forum Videos
    Replies: 19 Last Post: 25-09-2010, 10:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts