Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Ce se întâmplă cu Ubishop?!?

  1. #1 SP
    Senior Member LucKos's Avatar

    Ce se întâmplă cu Ubishop?!?

    O lovitură grea pentru colecționari (ca mine) și nu numai: Ubisoft și shop-ul lor nu mai trimit ediții fizice în România.

    Nici măcar jocuri normale. Ciudată decizia lor. Și mai ciudat că nu au vrut să-mi comunice care sunt țările în care încă mai trimit ediții fizice. Știu sigur că în UK încă merg...

    Trist, aveam în coș Watchdogs Legion CE. Păcat că unele ediții sunt exclusive ubishop.

    Aveți cumva idei de forwarding din UK sau alte țări?
    Mai deschideți și voi tichete la ei pe aceeași temă, poate primiți un răspuns concret unde mai livrează.

    Weeekend fain,
    Luc

  2. #2 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    O sa se bazeze pe retaileri in unele regiuni. Marele dezavantaz e ca nu o sa gasesti tot, mai ales la noi, si nu o sa se respecte bonsurile de precomanda. Ma refer aici la play early.

  3. #3 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    O sa se bazeze pe retaileri in unele regiuni. Marele dezavantaz e ca nu o sa gasesti tot, mai ales la noi, si nu o sa se respecte bonsurile de precomanda. Ma refer aici la play early.
    Dar ce te faci cu edițiile de colecție care sunt exclusive ubishop? Nu vor mai fi exclusive?

  4. #4 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Ba da

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pfoai ce mizerie...

    Am luat o gramada de chestii de la ei iar cand aveau reduceri, erau cam imbatabili

    Nu prea inteleg care-i faza. Tepe nu prea aveai cum sa dai, pentru ca se achita in avans. Si mai au si mega studio in tara asta de cacao.

    Oare se "pierdeau" colete?

  6. #6 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si mai au si mega studio in tara asta de cacao
    Sa nu exageram, totusi. E un studio de suport pentru Ubisoft, nu lead developer.


    Din cate stiu are cam 200 de angajati in Bucuresti, in comparatie cu peste 3000 in Montreal.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De acord. Dar comparand cu alte tari unde cu siguranta inca se livreaza si 100% nu au nici macar studio de test, eu zic ca s-a luat o decizie complet aiurea.

    Si sunt foarte curios care e motivul.

  8. #8 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Motivul probabil e unul de ordin logistic. Sau țepe cu coletele, retururi după ce își folosesc DLC Code sau Season Pass, etc.

    Inițial am crezut că e de la Brexit. Dar nu s-a întâmplat încă.

    De asemenea ei zic că phisical items are not anymore available in your REGION. Deci posibil să fie afectate mai multe țări.

    Cel mai ciudat însă, este refuzul lor de a mă ajuta cu lista țărilor unde mai livrează...

  9. #9 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^A refuzat sa vorbeasca orice cu tine. Pare ceva maimuta corporate cu IQ-ul sub 100. Nici macar nu ti-a spus de ce nu mai livreaza. Doar copy-pasta.


    Asta e, votam cu portofelul de acum.

  10. #10 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Sa nu exageram, totusi. E un studio de suport pentru Ubisoft, nu lead developer.


    Din cate stiu are cam 200 de angajati in Bucuresti, in comparatie cu peste 3000 in Montreal.
    Mai pune linistit un 0 langa 200, ca nu gresesti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. NTA type By kickass in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 06-12-2011, 15:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts