Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Hyper Scape

  1. #1 SP
    Member lukecelmare's Avatar

    Hyper Scape

    Ubisoft urmeaza sa lanseze un free2play battle royale fps

    Ubisoft is reportedly set to tease a brand new free-to-play first-person shooter battle royale called Hyper Scape .

    Esports-focused reporter Rod "Slasher" Breslau took to Twitter to say Hyper Scape is in the works at Ubisoft Montreal (the home of Rainbow Six and Assassin's Creed), and is due out on PC and consoles. The game goes into closed beta next week on PC, with an open beta planned for 12th July. The console launch is set for later in 2020, with crossplay planned.
    https://prismadimensions.com/en-gb/?...us=noLoginData

    https://www.eurogamer.net/articles/2...ed-hyper-scape
    Attached Images Attached Images 8kbrowsenew_feature.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, lumea are nevoie de inca un joc BR.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca e bine facut, de ce nu? Din pacate, daca e tot ceva gen Fortnite si nu ceva mai realist gen PUBG, atunci pentru mine = 0 interes.
    Dar cat timp fortnite continua sa produca miliarde, e normal sa vrea orice studio o felie de acolo.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eh, stii cum e la Ubi, se foloseste internet explorer ca sa zic asa

  5. #5 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai tocmai, ca daca e un Fortnite clone e sortit esecului, nu are rost sa incerci o astfel de piata pentru ca Epic are totul in lockdown pe nisa aia, mai bine bagi banii in ceva cu sanse mai mari de reusita. Chiar si in zona mai "realista", e foarte greu sa vii cu ceva care sa atraga asa mult inca sa zici ca merita sa iti bati capul cu un nou BR. Cred ca si piata asta a ajuns la o suprasaturatie. Apex e acolo, WarZone, modul BR din BF pe care nu il joaca nimeni (), PUBG, H1Z1 plus altele care sunt PC only gen Islands of Nyne sau Ring of Elysium.

    Unde mai pui ca sunt si d-alea mai caraghioase, cum sunt Cuisine Royale sau Totally Accurate Battlegrounds. Nu stiu, poate mi se pare mie ca nu e loc, ca ai super multe optiuni si nu e usor sa rupi gura targului. Apex a facut asta intr-o masura pentru ca adusese niste chestii noi ca jumpmaster, ping system, etc, lucruri care au fost in mare parte copiate instant de celelalte jocuri.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Singurul mod in care Apex a "rupt gura targului" a fost prin marketing agresiv si ffffffffffffffff bine platit. Jocul a fost si este in continuare o gluma buna.

    Momentan pe piata BR sunt doar 2 jocuri care merita mentionate - Fortnite si mai noul Warzone de la CoD. In rest, cu totii sunt undeva departe de ei. Am jucat sute de ore de PUBG, dar nu m-as mai putea intoarce in jocul ala. Este mult prea slow si limitat, dar si greoi dpdv loot si combat. In schimb, in Warzone parca este mult prea rapid totul si prea alert, asa ca nu ai momente de respiro decat daca stai ascuns la marginea hartii.
    Tensiunea aia e buna, dar dupa sute de meciuri, devine obositor si personal am ajuns efectiv sa nu-mi mai doresc sa intru in joc, pentru ca dupa 2-3h de joaca, sunt irascibil, nervos, obosit, adica exact opusul unei sesiuni de joaca ce ar trebui sa te linisteasca.

    In schimb fortnite este placut, este childish, este fun to play, chiar daca e si acolo o oarecare tensiune. Si din ce inteleg, ei asta incearca sa faca, ceva mai silly si care sa atraga lumea.
    Cat timp este free to play, nu are ce sa fie rau pentru noi, care-l putem incerca si sa ne facem singuri o parere despre cum este. Asa ca mai bine asteptam sa iasa, macar acel open beta si vedem dupa aia

  7. #7 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Absolut, optiuni pentru toata lumea, nu ne obliga nimeni sa downloadam sau cumparam ceva. Sunt de acord cu idea ca Fortnite si Warzone sunt cele care merita mentionate pentru ca sunt cele mai jucate acum, cu o mentiune speciala la Apex, care si el se descurca destul de ok cand vine vorba de numere.

    Nu sunt de acord cu ideea de marketing agresiv la acel joc, mai ales ca a fost anuntat si lansat fara vreo campanie de PR, fara trailere si alte nebunii. Nu stiu daca au dat bani streamerilor, cum a facut Valorant, mai recent, ca sa fie in top views. (bine, acolo era si faza cu Beta key care era conditionat de a urmari streamuri). A venit ca din senin si a avut un impact masiv. Toata lumea il juca, in prima saptamana au ajuns la 2.5 milioane de jucatori unici. Deci, eu consider ca a rupt gura targului, mai ales ca nu s-au fortat cu publicitate absolut deloc. Ca si-a mai pierdut din avant, aia e alta discutie. Dar cum spuneam, lucrurile bune facute de Apex au fost recunoscute de Epic si adaptate imediat in jocul lor. Un impact tot au avut. Fara Apex nu exista ping system, sau poate trebuia sa mai asteptam un alt BR sa vina cu ideea.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Acum na, nu stiu cat de adevarate sunt sumele si toate aceste articole, desi sunt convins ca unii au fost platiti. Ce vreau sa spun este ca ei nu au avut in marketing conventional. Nu erau articole, teasere, trailere etc. Au bagat bani pe alte cai. De asta zic ca nu mi se pare marketing agresiv. Il vedeai doar daca intrai pe Twitch, nu era in your face, pe alte canale.

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Singurul mod in care Apex a "rupt gura targului" a fost prin marketing agresiv si ffffffffffffffff bine platit. Jocul a fost si este in continuare o gluma buna.
    Eu vad altfel lucrurile. Pt mine si pt tine e un joc prost. Dar la fel sunt si manelele. Sau emisiuni TV de toata jena. Sau youtuberi. Si multe altele. Dar, din pacate, noi suntem minoritatea, majoritatea oamenilor sunt prosti, cu educatie lacunara. Si are succes ce vrea majoritatea, asa a fost tot timpul, nu degeaba se dadea "circ si paine" in antichitate.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Hyper Scape

    Ideea e ca la o luna-doua dupa ce au expirat astea sponsorizate, popularitatea Apex s-a prabusit. Iar sumele nu se stiu, singura facuta publica a fost cea pt Ninja (care a fost leak-uita de site-urile mari).

    Dar da, clar. Jocurile nu sunt pentru toata lumea, doar ca aici s-a demonstrat ca nu este joc bun si a fost doar boom-ul initla cat au curs banii.

  12. #12 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Apex e in randul doi ca popularitate, cu PUBG. In primul sunt Fortnite si Warzone. Desi nu m sunt la varf, Apex si PUBG nu stau rau deloc. Cam astea 4 ar fi dupa mine. Restul sunt la periferie. Tb sa fii big studio sa intri pe piata si sa scoti cifre bune, si nu e garantat. Si kid friendly, adica sa joace toata lumea. Toti copchii joaca Fortnite si Call of Duty.

    Eu am jucat PUBG, si l-am lasat ca m-am luat cu alte jocuri multiplayer. As vrea sa il m joc dar sunt impartit intre prea multe jocuri, ptr mine.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Apex e la ani lumina ca si joc BR si mecanici fata de Warzone. Da, nu e deloc atat de popular pentru ca aia de la Respawn nu sunt in stare sa-i faca un live support ca lumea. Also shootingul din CoD e top-notch, gunplay-ul e mai bun ca in Apex. Dar in rest, Warzone itself e destul de lazy, iar unele lucruri (gen sistemul de ping) sunt niste gume turbo. Eu sunt jucator de CoD, am sute de ore in multiplayer, dar daca m-ai pune sa-ti joc un BR as juca Apex, clar.

    Also, numai marketing agresiv nu a avut Apex, anuntandu-se si lansandu-se in aceeasi zi. Gen "hey guys, am lansat un BR f2P uhm... chiar acum". Ce-a fost agresiv aici? Ca au dat bani la streameri sa joace? Asta se intampla cu orice joc multiplayer de genul asta, tre' sa fii fraier sa nu platesti streameri sa joace.

    Mi-ar placea sa joc Fortnite dar din pacate nu mai am rabdarea necesara sa invat mecanica aia de building, it f*cks me up

  14. #14 SP
    Manager paul's Avatar
    Hyper Scape - Twitch

  15. #15 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mda, hai sa copiam si noi ce au facut Riot, ca de ce nu.

    Am dat adineauri o raita pe Twitch sa vad ce e de el. Nu am inteles nimic in alea 10 minute cat am rezistat. Grafic vorbind, arata ca un Valorant/Apex si gameplay-ul mi se pare ca ia din Overwatch/Paladins (health bar care scade in timp ce tragi, zboara numere pe acolo ca adversarii sunt bullet sponge). Nu stiu care era treaba, asta care juca se tot teleporta, facea un fel de bara cu care se tot ridica inspre cer, si de acolo...nimic. Bine, poate era el mai special si nu stia ce sa faca in joc.

    Anyway, pass.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, a venit si trailerul oficial:


  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar


  19. #19 SP
    Member ymess's Avatar
    Jocul asta e ceva de genul, daca Fortnite cu Overwatch si Valorant ar avea un copil, cam asa ar arata.
    Nu pare un joc rau, atat timp cat aduce mecanici cat de cat noi, e bine venit.
    E competitie uriasa in zona asta de battle royale, sunt curios cum o sa prinda, ori la bal ori la spital.

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    Official cinematic trailer:

    Open beta gameplay trailer:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Hyper Light Drifter By deepjinx in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 09-05-2017, 09:52
  2. Replies: 0 Last Post: 19-07-2011, 23:13
  3. Replies: 14 Last Post: 15-03-2009, 21:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts