Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 227

Thread: Ce muzica ascultati?

  1. #1 SP
    Member I-Ray's Avatar

    Question Ce muzica ascultati?

    M-am gandit sa deschid un thread de genul asta sa vedem ce muzica asculta consolistii din ziua de azi.
    Va rog sa precizati genuri de muzica preferate//artisti preferati. eventual si niste imagini.
    me first : eu ascult in principal reggae/ragga si putin hip-hop. artisti preferatii: Bob Marley, Damian Marley, Stephen Marley, Ziggy Marley, Gentleman, Sizzla, Capleton, Buju Banton, Pacha Man, Zale, C.T.C.
    Attached Images Attached Images bob_marley_wallpaper_picture_image_free_music_reggae_desktop_wallpaper_1024.jpg bob-marley-print-c12152715.jpeg getty_marley405x291y.jpg bmmarsasaasley121.jpg 1184131880_1.jpg 0faeeyd6sr.jpg 270px-ctc_trupa.jpg sizzlathejourneycddvd.jpg reggaeartist_capleton_1024.jpg gentleman_presse_07_09_bg_1.jpg bob_marley_tribute.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Stau pe genul Heavy Metal. Trupe preferate : Judas Priest, Iron Maiden, Black Sabbath, Withsnake, Motorhead etc...

  3. #3 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    techno , trance , dance, hip si hop , r&b , rock :
    Metallica , dar dupa ce ascultam ma durea capu vro 2 zile
    ,
    o mai ard si pe dance , electronic si house

  4. #4 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Stau pe genul Heavy Metal. Trupe preferate : Judas Priest, Iron Maiden, Black Sabbath, Withsnake, Motorhead
    WOW! Vad ca ai vana in tine. Eu m-am retras catre Jean Michel Jarre, Vangelis, Rolling Stones, Baladele Scorpions. Mai am si scapari. Am ascultat de curand niste piese de-ale lui Jimi Hendrix. Cu Vodka si Cola. Orgasm mental.

    Mai imi plac concertele lui Andre Rieu. Sa le vad si sa le ascult.

    Si mai imi place muzica lautareasca, adica aia tiganeasca, veche, cand tiganul canta de necaz, saracie si puscarie. Nu ca manelele din ziua de azi cand tiganul care canta este frumos destept si cu bani, iar restul este prosti si dusmani.

  5. #5 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Cam de toate. Ascult mereu ce imi pica in winamp. Depinde de starea mea de spirit in momentul respectiv.

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Rap de prin 90. Nu underground ****... e overrated. In special ramura G-funk care era in principal sustinuta de Dr. Dre, Warren G, Nate Dogg, Kurupt etc. si preferatul meu, desi era doar un instrumentalist, mi se pare genial si imi impune buna dispozitie: Roger Troutman.
    Bob Marley - Could it be love sau UB40 mai trec prin winamp-ul meu des, in rest... imi trece mult rock prin cap din cauza anturajului (gen Children of Bodom, Killswitch - really sick stuff )

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu ascult genul "random". Rulez. Si daca nu e in the mood, mai am un gen bestial, numit "next"
    Serios acum, ca muzica de suflet ramane rock-ul. Dupa care punem niste hip-hop si house. In rest, di tati \

    P.S. Daca ar fi sa enumar cateva nume, ar fi Nirvana, Metallica, Parazitii...

  8. #8 SP
    Member N3O2005's Avatar
    uhm ... manele ... si in cazuri exceptionale muzica lautareasca *must have bani/femei/valoare in ... altfel nu merge*

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by N3O2005 View Post
    uhm ... manele ... si in cazuri exceptionale muzica lautareasca *must have bani/femei/valoare in ... altfel nu merge*
    Zi'le neo, fara numar fara numar..

    Eu.. jazz si drum and bass frumoasa combinatie, nu?

  10. #10 SP
    Member sepet's Avatar
    Korn,Deftones,Disturbed,Incubus,Aerosmith,Faith no more,Soundgarden,Rage against the machines,36 crazyfists,Oasis,Filter,Taproot,Staind,Snot,Nirvan a,Foo fighters,Guns n roses,Alice in chains,In flames,Elbow,R.E.M,Crash test dummies,Semisonic,Red hot chilli pepers,James,Jimmy eat world,Muse,Hellogoodbye,Sugar ray,The cardigans,Goran Brecovic,Dire straits,Chris Rea,Morcheeba,Air,Zero 7,Primitive radio gods,Katie Melua,Mattafix,Patrice,Damien Marley,Bob Marley,Ziggy,Gentleman,Capleton,Jedi mind tricks,Cypress hill,Organized konfusions,Nas,2 Pac,Meth Man,Busta,Public enemy,Hellogoodbye,Axwell,Faithless,Cassius,Timpur i noi,Pasarea colibri,C.T.C,Zale,Parazitii,Veritasaga,V-vex.Cam asta ascult eu si vecinii mei bineinteles

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    cyber-Goth ("Hellektro") music:

    Asphyxia, God Module, IWR, Psyclon Nine, Violent Entity, Tactical Sekt, Vigilante, FGFC820, Supreme Court, Dawn Of Ashes, Tyske Ludder, Life Cried, Servo Hatred, Aslan Faction...

    (sample) -














    *�ncă de mic, ascult muzică pentru a mă auto-deprima! - I'm anemic when I'm happy...

    (avem și comunitate) - fără reclame!

  12. #12 SP
    Junior Member maanary's Avatar
    Ascult muzica din aproape toate genurile muzicale, dar prefer in mod special muzica trupei Iris si muzica anilor '80 - '90.

  13. #13 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Most of the time, ascult rock. AC/DC, Metallica, Nirvana, Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, Children of Bodom, Deep Purple, Guns 'n' Roses, Slipknot, Amon Amarth, Disturbed... chestii din astea. Cateodata o mai dau si pe un Pendulum, un Tenacious D, un soundtrack. Depinde.

    Ce NU ascult niciodata sunt manelele ( decat atunci cand sunt fortat - in microbuz, cand merg pe strada si un manelist da drumul la telefon sa se auda pe trei strazi de "banii lui, dolarii lui", dar de cele mai multe ori se rezolva prin bagarea castilor de la mp4 sau telefon in urechi ). Alt gen de care nu prea ma ating asa des e genul rap. Eh. Unele sunt practic "manele americane". Banii, masinile, femeile, valoarea, alea alea.

  14. #14 SP
    Member Arslany's Avatar
    Eu ascult Helloween, Iron Maiden, Luca Turilli, Stratovarius si mai rar Bon Jovi.

  15. #15 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Hard Rock/ Heavy Metal. Cel mai mult ascult Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, Led Zeppelin, Guns 'N Roses si Aerosmith.

  16. #16 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    eu sunt cu Sasha, Paul Oakenfold, Carl Cox, Tiesto, Paul van Dyk, Paul van Dyk, Bad Boy Bill, Icey, Danny Tenaglia, Diesel Boy...


    ...ce de rock pe aici

  17. #17 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    raggae, drum'n'bass, hip-hop(early 90's ), din cand in cand rock(cat mai soft)

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Red Hot Chili Peppers mostly, si multe alte trupe rock, dar RHCP sunt de baza .

  19. #19 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Am ascultat de curand niste piese de-ale lui Jimi Hendrix. Cu Vodka si Cola. Orgasm mental.
    You made me frickin' curious! I'll give it a try, really.

    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    eu sunt cu Sasha, Paul Oakenfold, Carl Cox, Tiesto, Paul van Dyk, Paul van Dyk, Bad Boy Bill, Icey, Danny Tenaglia, Diesel Boy...
    same here mate!

    House, trance, techno, progressive si tot ce tine de ramura asta! Insa mai sunt si exceptii, imi place muzica veche, monstrii sacri precum Queen, Scorpions etc.

  20. #20 SP
    Member I-Ray's Avatar
    vad sunt multi consolisti fani rock.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Muzica Cyberpunk By Alex Khan in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 0 Last Post: 02-12-2020, 05:21
  2. Muzica compusa pe Nintendo DS By deepjinx in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 1 Last Post: 07-05-2020, 01:21
  3. Ce muzica ascultati in timp ce va jucati ? By blooder in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 8 Last Post: 31-10-2014, 23:37
  4. Muzica... altfel By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 76 Last Post: 03-01-2014, 21:47
  5. Muzica ambientala By eagle-eye in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1 Last Post: 25-07-2012, 14:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts