Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 239 of 244 FirstFirst ... 139 189 229 237 238 239 240 241 ... LastLast
Results 4,761 to 4,780 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4761 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu tot nu intelegi ca notele alea chiar sunt date din burta de fiecare, in functie de cat de mult i-a placut/displacut un film si ce nota considera persoana respectiva ca merita?

    Fix despre asta e vorba aici. D-aia e facut threadu. Nu ca sa postam niste note de pe imdb sau alte site-uri de genu.

    Te rog sa termini cu off topic-ul si cu atacurile la persoana.

  2. #4762 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Nu stiu de ce tot timpu incerci sa schimbi firu narativ. Stii foarte bine ce inseamna o nota din burta si nu a zis nimeni nimic de imdb sau alte site-uri.

    Offtopic? Nu despre filme si note e threadu? Si pana la urma tu m-ai tras in discutia asta.

    Sau... ok, am inteles. Threadu nu e unul serios, oricine poate sa scrie aberatie dupa aberatie si nu poti sa-i spui nimic.

    Se pare ca exact asa sta treaba. Cand n-ai cultura si habar n-ai despre ce vorbesti, taci din gura.

  3. #4763 SP
    Member Mishy's Avatar
    Jojo Rabbit 10/10 - Comedie, drama, filmul asta le are pe toate, nu trebuie ratat. Filmul meu favorit pe 2019.
    Zombieland 2 Double Tap 6/10 - Destul de slab fata de primul, merge vizionat la plictiseala
    Parasite 9/10 - Filmul e foarte bun, putin plictisior la inceput cand nu prea sti despre ce e vorba, dar acel twist de la mijlocul filmului te tine lipit de ecran.

  4. #4764 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    The Irishman, notat astfel incat sa nu il supar pe Sekiro

    Nota obiectiva 9/10 - cinematografia e o capodopera, actorii sunt extraordinari iar tehnologia folosita e revolutionara. Fiecare cadru pare gandit in cel mai mic detaliu, de la perspectiva la distante si lumini.

    Nota personala 4/10 - extrem de plictisitor; nu prea imi pasa de mafioti si de afacerile lor, chiar ma lasa rece, iar cele 3 ore si jumatate cat dureaza nu ajuta deloc. Spre deosebire de Parasite nici nu mi se pare ca filmul asta a vrut sa transmita vreun mesaj sau poate l-am ratat eu. Oricum nu am ramas cu nimic.

  5. #4765 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ultimul Star Wars a fost beton...

  6. #4766 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Ultimul Star Wars a fost beton, ...
    In cazul in care este un spoiler, modifica rapid te rog.

    LE: L-am modificat eu, pentru ca pana apuci tu sa modifici, in cazul in care chiar e un spoiler, poate strici povestea pentru cineva care nu l-a vazut si chiar vrea.

  7. #4767 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Vazute in ultima perioada:
    1917 - vad un viitor foarte bun pentru Dean-Charles Chapman si George MacKay, muzica si cinematografia (Roger Deakins) au fost superbe, iar ultimul act foarte emotionant. Sper sa ia oscarul pentru Best Picture
    Uncut Gems - un film foarte stresant si intens, mai ales ultimele 30 minute. Adam Sandler chiar e un actor bun.
    The Meyerowitz Stories - nu stiam la ce sa ma astept, dar dialogul a fost excelent si cu multe momente amuzante neasteptate
    Marriage Story - un film trist si realistic dar foarte frumos si bine facut
    The Lighthouse - ce atmosfera si dialog bun...m-a tinut lipit de ecran

  8. #4768 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ți-e frica sa mai pui note? Te-a speriat clona?

  9. #4769 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Nu ma intereseaza clona Doar ca nu prea imi place sa dau note. Si in general nu vreau sa pierd vremea cu filme proaste, deci pe cele pe care le vad au mereu reviewuri bune si au 8,9,10 in ochii mei

  10. #4770 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Rocketman - nu mă așteptam să-mi placă atât de mult, recomand 9/10!

    Ford vs Ferarri - alt film care mi-a plăcut mult. Păcat că Bale nu este nominalizat pentru Oscar, deși nimeni nu are șanse anul ăsta în fața lui Joaquin Phoenix 9/10

  11. #4771 SP
    Member mladin86's Avatar
    1917

    Am fost destul de dezamagit ,in afara de cinematografie, care este de 10/10 , filmul are lacune destule ,mai ales in scenariu, devine f putin credibil si e pacat pt un film de razboi atat de frumos filmat.
    1917 merita vazut , recomand, dar este departe de a fi o capodopera.

    Nota 6,5/10

  12. #4772 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Burning 2018 - 9/10

    Un film extraordinar care, asa cum deja ne-au obisnuit regizorii asiatici, nu incearca sa subestimeze inteligenta publicului. "An elusive, riveting masterpiece". Desi are 2 ore si jumatate in care majoritatea povestii este spusa vizual, cu un minim de cuvinte, nu m-am plictisit nicio secunda.
    Daca vrea cineva sa il vada mare atentie la trailer, poate contine spoilere intr-o oarecare masura. Eu l-am vazut fara sa stiu absolut nimic despre el in afara de nota de pe metacritic si nu am regretat.

  13. #4773 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Gone Girl 6/10 - Mi-a aparut pe Netflix la recomandari iar cum am vrut mai demult sa il vad, am zis de ce nu. E un film ok, bine facut, oamenii joaca bine, dar nimic special in rest.

    Midsommar 9/10 - I was not ready for this, holy sh*t... Am fost intr-o stare de soc dupa ce l-am terminat...chiar nu ma asteptam sa ma afecteze asa tare. Inceputul a fost foarte lent, dar e ok pentru ca m-am tasat de personajul principal si pe durata filmului chiar mi-a pasat de ea. Cinematografia si muzica au fost excelente, parca am luat si eu ciuperci cu personajele. Daca v-a placut Hereditary sau vreti sa vedeti un horror diferit va recomand Midsommar.

    Jojo Rabbit 8/10 - Un film foarte frumos, cu un mesaj bun si actual. Din pacate trailerul nu-i face dreptate pentru ca il face sa para o comedie proasta. Dar nu e.

  14. #4774 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asa putin ti-a placut Gone Girl? Stiu ca fusese cel mai bun film pe care l-am vazut anul ala.

  15. #4775 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Ma...da. Nu mi s-a parut nimic special.


    Pe de alta parte Prisoners, care e tot cam acelasi lucru, mi-a placut mult mai mult.

  16. #4776 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Gone Girl a fost ok numai ca a fost foarte enervant, imi venea sa intru prin ecranu televizorului sa o strang pe aia de grumaz, loool!

    Nu prea am citit thread-ul asta si nu stiu daca ati mai amintit de film dar recent am vazut Togo cu Willem Dafoe, cinematografie excelenta, superb filmat, e dupa o intaplare adevarata facut si mi-a placut mult!

    I Origins ati vazut? l-am vazut mai de mult dar eram pe IMDB si mi-a sarit in fata posterul. am zis sa-l amintesc pe aici daca cineva nu la vazut!

    Am vazut userul @calin_kalf spunand ca i-a placut Midsommar, eu unul am considerat filmul un mare imbecilism dar fiecare cu gusturile lui! Daca vreti sa fiti socati uitati-va filmul francez Martyrs an de productie 2008 facut de Pascal Laugier, am dat detalii pentru ca este un remake din 2015 facut de americani dar e pe departe de cel original!

    Mi-a mai intrat in cap acum pe moment Brimstone cu Dakota Fanning si Guy Pierce, what a movie!!

    Tot recent am vazut Doctor Sleep, e continuare la The Shining si e chiar reusit, baietii de pe aici cu ceva ani adunati precis stiu de Shining!

  17. #4777 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Tot recent am vazut Doctor Sleep, e continuare la The Shining si e chiar reusit, baietii de pe aici cu ceva ani adunati precis stiu de Shining!
    Desi mi-au placut majoritatea adaptarilor facute dupa romanele lui Stephen King, The Shining mi-a displacut total.
    Doctor Sleep nu am vazut inca, sper sa nu ma dezamageasca.

  18. #4778 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu am citit cartea deci nu stiu cat de bine a fost adaptat The Shining, chestia e ca totusi ii un film din 1980, eu l-am vazut dupa revolutie cand apareau deja si pe la noi aparate video, pentru perioada aia a fost bun. L-am vazut si mai recent si Jack Nicholson e fenomenal in rol dar filmul in sine nu te mai tine in suspans ca in anii 90.

    Doctor Sleep chiar mi-a placut si il recomand nu doar fanilor Stephen Kings si chiar il poti viziona si fara sa fi vazut The Shining dar totusi e ok sa ai si idee la ce sa intamplat in Shining.

    P.S. REDRUM

  19. #4779 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu sunt mare fan filme horror. Am vazut sute de-a lungul filmului, dar putine m-au dezamagit la fel de mult precum The Shining. Un film submediocru extrem de supraestimat (de catre oameni, ca pe metacritic are doar 66 si nici nu a castigat vreun premiu pentru cinematografie - in afara de actoria lui Scatman Crothers).


    Cel mai mult m-a intristat ca se vrea exact genul meu de film horror: unul care te face nelinistit prin atmosfera constant apasatoare si care in spatele tensiunii are si o alegorie inteligenta. In realitate insa am avut parte de hăhă am scris murder invers. Singurul motiv pentru care nu regret ca l-am vazut pe tot e ca ma pot plange justificat de cat de prost e.

  20. #4780 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Poate daca il vedeai in anii 90 era altceva, pentru anii astia e slab! Oricum filme horror pentru mine nu prea mai sunt, si eu sunt fan horror si sci-fi dar nu-mi aduc aminte de un titlu bun horror recent. Seria Annabelle? Meehh!! Poate ne mai dai tu un pont Espiritus la ceva ce nu am văzut, eu iti recomand Martyrs daca nu l-ai vazut, trebuie să-l revad si eu.

    Daca iti place si sci-fi si nu ai vazut Event Horizon baga-l, e un mix sci-fi/horror, l-am vazut de multe ori dar când l-am vazut prima oara....what a blast!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 239 of 244 FirstFirst ... 139 189 229 237 238 239 240 241 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts