Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Forza Motorsport 3

  1. #1 SP
    Senior Member consol3's Avatar

    Forza Motorsport 3

    Forza Motorsport 3 va fi lansat in 2009. Nu se stie exact cand in 2009 dar diferite surse au confirmat faptul ca vom avea parte de un nou Forza Motorsport. Jocul va contine 400 de masini si 100 de trasee. Jocul va fi pe doua discuri iar vestea buna este ca vom avea si Collector's Edition care va include un disc special. Sa speram ca nu se va lansa in sfarsitul lui 2009 si sa speram ca vom avea parte de un joc peste Forza 2.

    P.S.Va fi exclusiv Xbox 360.
    Attached Images Attached Images forza_motorsport_resident_evil_5.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    2 disk-uri ? Unul pentru meniuri si altul pentru cursa ?
    Anyway, nu conteaza... copiem pe HDD... acum vad de ce Microsoft a activat treaba cu run from HDD. Poate sa dea drumul linistit la jocuri pe 9-10 DVD-uri

    Scuze pentru poza cu RE5, dar mie cam asta mi-a inspirat... 2009, cand o iesi...

    P.S. consol3, ai aici http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/ la sectiunea News. Poze in 720p if possible

  3. #3 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    2 disk-uri ? Unul pentru meniuri si altul pentru cursa ?
    Anyway, nu conteaza... copiem pe HDD... acum vad de ce Microsoft a activat treaba cu run from HDD. Poate sa dea drumul linistit la jocuri pe 9-10 DVD-uri
    Pt. tine e bine, la elite merg copiate si jocuri de "9-10 DVD`uri", dar unu` care are hdd de 20?! Cred ca o sa vedem din ce in ce mai multe jocuri pe 2 DvD`uri... dar foarte putine mai mari.

    ontopic : sa fie macar la fel de bun ca Forza 2 si e bine

  4. #4 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Forza Motorsport 3 va fi lansat in 2009. Nu se stie exact cand in 2009 dar diferite surse au confirmat faptul ca vom avea parte de un nou Forza Motorsport. Jocul va contine 400 de masini si 100 de trasee. Jocul va fi pe doua discuri iar vestea buna este ca vom avea si Collector's Edition care va include un disc special. Sa speram ca nu se va lansa in sfarsitul lui 2009 si sa speram ca vom avea parte de un joc peste Forza 2.

    P.S.Va fi exclusiv Xbox 360.
    Sursa pls ?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Grey: eu ca sursa am folosit acest site Forza Motorsport 3 on its way - 2009 ?! OXCGN - Breathing Life Into The Xbox insa consol3 nu stiu. In sursa mea nu scria nimic de 2 disks...

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Grey: eu ca sursa am folosit acest site Forza Motorsport 3 on its way - 2009 ?! OXCGN - Breathing Life Into The Xbox insa consol3 nu stiu. In sursa mea nu scria nimic de 2 disks...
    Aham, din ce vad nu se stie nimic sigur, nu s-a anuntat nimic oficial. Este doar "specula" Este mai mult zvon decat stire.
    Sper sa se realizeze totusi.

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eh.. Vine gt5 full si ar trebui sa aiba ceva si din partea asta.. nu?
    Nu pot sa zic ca nu as fi incantat sa iasa

  8. #8 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Eh.. Vine gt5 full si ar trebui sa aiba ceva si din partea asta.. nu?
    Nu pot sa zic ca nu as fi incantat sa iasa
    nu uita de Race Pro

  9. #9 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    400 de masimi :X .

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    2 disk-uri ? Unul pentru meniuri si altul pentru cursa ?
    Nu știu dacă ai jucat Gran Turismo 2 [are vreo 8 ani] (PSX), dar și acela era pe două discuri (de capacitate mai mică evident).

    Disc - 1 -> Single player
    Disc - 2 -> Multi player

    (țin minte că vroiam să salvez și �mi cerea disc 1 pentru garage...).

    Oricum, mai era așa un joc -
    [acum 7/8 ani] (PSX / Dre@mcast) care și el trebuia să aibă un disc 2 cu mașini...care n-a mai apărut.

    Deci faza cu 2 discuri e posibilă, dar �n zilele noastre...cam rușinoasă.

    *p.s.

    Cool Resident Evil Car, dar era și mai cool un model cu R.P.D - S.T.A.R.S

  11. #11 SP
    Member leggollas11's Avatar
    de ce e rusinos sa ai un joc pe mai mult de un disc? Lost Odyssey sau The Last Remnant sau in general rpg`urile japoneze care or sa vina (banuiesc ca si FF XIII) ar trebui sa le fie rusine?

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by leggollas11 View Post
    de ce e rusinos sa ai un joc pe mai mult de un disc? Lost Odyssey sau The Last Remnant sau in general rpg`urile japoneze care or sa vina (banuiesc ca si FF XIII) ar trebui sa le fie rusine?
    ...m-am referit la Racing Games. Unde trebuie să ai acces la meniuri și submeniuri �n permanență. �ți dai seama dacă vrei să faci un setup la o masină...și primești mesajul - this part is on disc 1 (exemplu banal) ce crize de personalitate intervin...

    La RPG-uri, Adventure Games, Quest Games, etc - e chiar o adevărată placere (cel puțin mie-mi place). Automat c�nd vezi 5 disc-uri �ți dai seama că te ține �n casă langă consolă 10 ani , și plus că meniul e super simplu. Ce ai? New Game, Load Game, Options, Credits, Unlockables (cam ăsta-i meniul standard). Pe c�nd la racing games...

  13. #13 SP
    Member leggollas11's Avatar
    true... true... dar tinand cont ca o sa fie un joc imens.... 400 de masini... 100 track`uri etc.... sar putea sa merite

  14. #14 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Abea astept sa apara.x

  15. #15 SP
    Senior Member consol3's Avatar

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai stirea aia este din iunie 2008, si este un zvon.
    Deci in continuare nimic oficial

  17. #17 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    daca suntem tot la capitolul zvonuri
    Rumor: No Disc-Swapping in Forza 3
    Turn 10: Forza Developer Pushing Xbox 360
    ultimul este luat dintr-un interviu si cam recunoaste ca lucreaza la forza 3 acu faza cu disk swapping...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Forza Motorsport 5 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 94 Last Post: 01-05-2015, 10:19
  2. Forza Motorsport 4 By Nash in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 541 Last Post: 28-08-2013, 19:01
  3. Forza Motorsport 3 By Axeaxel in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1181 Last Post: 16-05-2012, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts