Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze

  1. #1 SP
    Member MiniEmotion's Avatar

    Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze

    Nu se stie cand sau daca va aparea urmatoarea consola Xbox, insa deja au aparut destule zvonuri sau "scurgeri de informatii" care sa dea de banuit. Unul din zvonuri este ca noul Xbox va avea nevoie de senzorul Kinect pentru a functiona. Cei de la Kotaku au publicat un reportaj in care era scris pe langa system performance, noi informatii cum va reactiona consola cu Kinect, dar si multitasking, capacitatea de a rula mai multe jocuri sau aplicatii simultan.

    Daca nu ai Kinect, nu te poti juca, din cauza asta se poate ca Microsoft sa incorporeze senzorul astfel incat sa nu fie nevoiei sa fie cumparate separat. El va recunoaste jucatorul, si se mai spune ca va avea si comanda vocala. Tot cei de la Kotaku spun ca urmatorul senzor Kinect va fi mai performant, vor putea juca 6 persoane de-odata, si va recunoaste si cel mai mic gest, inclusiv expresiile faciale.

    Se mai spune ca urmatorul Xbox va putea instala si pastra jocurile in hard-disk, acesta fiind pentru inceput de 500 GB, si ca jocurile se pot instala in timp ce poti intra pe alte aplicatii sau jocuri. Data de lansare ramane inca necunoscuta, totusi peste o saptamana s-ar putea sa apara si PS4, deci nici xbox-ul nu ar trebui sa fie prea departe.
    Attached Images Attached Images kinect_only.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MiniEmotion View Post
    sau daca va aparea urmatoarea consola Xbox, totusi peste o saptamana s-ar putea sa apara si PS4, deci nici xbox-ul nu ar trebui sa fie prea departe
    nu se stie o data mai, cum poti sa spui ca nu se stie daca va aparea, apoi te contrazici? nu vreau sa fiu carcotas dar ar fi bine sa recitesti ce ai scris si apoi sa postezi o stire.

  3. #3 SP
    Member momi's Avatar
    Hai sa confirm eu un zvon in premiera ....noul xbox va avea nevoie de curent electric.... si sa fiu mai precis de o priza sau cum spun americanii de un "autlet" ....

    ...Acum haideti cu totii sa presupunem cum vor arata noile console ...sau cum ne dorim sa arate ...

  4. #4 SP
    Member eneea's Avatar
    ok, hai sa comentam articolul... sper sa nu fie adevarat, n-as vrea sa paltesc in plus pt kinect, inca nu am copii si nu ma vad jucand jocurile pt kinect .
    din zvonuri MS se chinuie rau de tot sa nu fie interesant pt mine

  5. #5 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Mi-e sila cand vad pozele facute de microsoft cu actori lame mimand o bucurie excesiva generata de zbenguiala fara controller in fata televizorului. Imi aduce aminte de minciunile legate de kinect, filmele fake cu milo etc

  6. #6 SP
    Junior Member sayne's Avatar
    milo este prea inteligent pentru kinect 1 il asteapta pe 2 sau poate 3

  7. #7 SP
    Junior Member TwiXXXie's Avatar
    La cat am eu camera mea trebuie sa sparg un perete ca sa am loc suficient pentru jucat

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Daca nu ai Kinect, nu te poti juca
    Oki, nu ma joc. Simplu

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Oki, nu ma joc. Simplu
    True. Ei vor pierde, nu eu. Pot pune pariu pe ce vreti voi ca o sa scoata update ca sa mearga fara Kinectul "onboard" orice joc (asta daca vor face sa fie necesar la inceput).

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am suportat niciodata chestiile astea gen "comanda vocala". Nu m-au atras niciodata (call me old school). Eu nici Siri nu am folosit vreodata pe iPhone, daramite sa stau sa fac cu mana la consola... Personal nu cred ca va exista obligativitatea asta. E ca si cand n-as putea folosi iPhone-ul decat daca dau comenzi via Siri, ceea ce mi se pare aberant.

    Probabil prin "Xbox 720 are nevoie de Kinect ca sa functioneze" se refera la motivatia de a-l introduce obligatoriu in consola (in pachet). Sper sa fie mai ieftin decat vechiul Kinect, altfel o sa creasca pretul consolei fara sens (pentru unii).

  11. #11 SP
    Junior Member TwiXXXie's Avatar
    Parca vor sa ni-l bage pe gat...macar cei de la Sony nu te "obliga" sa iei si PS Move cu consola

  12. #12 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Asta mai trebuia: sa joc Mortal Kombat pe Kinect si sa dau comanda vocala "Finish him"...
    Hai mai bine sa faca un design revolutionar, cateva inovatii tehnice samd si sa lasam astfel de accesorii pentru cei care chiar vor distractie de acest gen..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 11 Last Post: 31-03-2013, 02:41
  2. ConsoleGames.ro are nevoie de tine! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 236 Last Post: 26-02-2013, 14:48
  3. Zvon: Data de lansare a Xbox 720 a fost amanata By Sadismek in forum Console News
    Replies: 31 Last Post: 07-09-2012, 20:53
  4. Cine are nevoie de Photoshop? By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 14-04-2012, 01:00
  5. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts