Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 97

Thread: Au inceput precomenzile la PS4 si in Romania

  1. #61 SP
    Member xper's Avatar
    Am intrebat la Altex daca vor face precomenzi si la XBOX ONE ,raspuns afirmativ! oare vom putea sa ne si bucaram de ea in ziua lansarii )
    "
    Buna ziua,

    Vom avea ambele console disponibile pentru pre-comanda, va rugam sa urmariti pe site-ul nostru oferta disponibila.

    Multumim,"

  2. #62 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Nu va grabiti sa va cumparati Xbox One-ul, intai sa vedeti daca o s-o puteti folosi din Romania.

  3. #63 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Va recomand acelasi lucru, nu va grabiti sa cumparati XBOX ONE. Doar nu vreti sa dati 20 milioane (pe putin) pe el si sa va uitati la luna.

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu chiar nu va inteleg. Scrie mare acolo in titlu "PS4... Preorder... Romania". Iar voi vorbiti de Xbox One

  5. #65 SP
    Member xper's Avatar
    cer scuze e o informatie ce prevede si pe sexy PS4 . nu pot edita postul acuma . am vrut sa subliniez ca si Altex va avea in curad precomenzi pentru consolele next gen punct )

  6. #66 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu chiar nu va inteleg. Scrie mare acolo in titlu "PS4... Preorder... Romania". Iar voi vorbiti de Xbox One
    Pe threadul de Xbox One s-a tot vorbit de PS4, acum vor sa compenseze...

  7. #67 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte tare... cand ziceam ca facem si noi o treaba. Se inchide Profitshare-ul de la emag... se va trece la un alt sistem, dar ce s-a facut pana la 30 Iunie 2013 se va pierde. Godamnit!

  8. #68 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Aici scrie ca se pastreaza clickuriile..
    Trecerea la Profitshare 2.0 multi-advertiser

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Aici scrie ca se pastreaza clickuriile..
    Trecerea la Profitshare 2.0 multi-advertiser
    Atunci e de bine. Ramane de vazut ce se va intampla dupa 30 Iunie... Sper sa ajute mai mult faptul ca vor intra mai multe site-uri in Profitshare...

  10. #70 SP
    Junior Member eugen.popp's Avatar
    In primul rand ce face emag-ul este o porcarie. Pretul de 399 este pretul recomandat de vanzare cu toate taxele incluse. Da, asta inseamna 1795 de lei. Restul se duc in profitul lor suplimentar. Dar ca de obicei ne bucuram sa platim mai mult ca in vest. Pe Amazon.de preorder-ul este pt 399 de euro net.

    In ceea ce priveste profitshare, va felicit pentru metoda aleasa de a finanta site-ul. Poate gasiti alternative la alti furnizori pentru un comision mai mare, voi avand posibilitatea de a convinge membrii forumului sa cumpere cu precadere de la un anumit furnizor. In special daca gasiti pe unul care sa nu umfle pretul pentru ca asa are el chef.

    Aveti exemplul competitorului vostru de pe PC, care are reducere pentru membrii forumului la un anumit furnizor. Am incredere ca puteti gasi pe cineva care sa rupa 2% din pret daca estimeaza un numar de vanzari considerabile.

    Succes!
    Eugen

  11. #71 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Va aparea o situatie ciudata si am o nelamurire: Cand va veni Black Friday exista sanse sa scada pretul de pre-order? E o intrebare neobisnuita pentru ca nu prea au fost astfel de cazuri. In legatura cu pretul: E mai mult decat bun, sunt chiar surprins ca nu a trecut de 2000.

  12. #72 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am vazut niciodata discounturi la preorders. De obicei Black Friday este valabil pentru stocurile de care se incearca sa se scape...

    Cat despre cei nemultumiti de pret... stati linistiti! Daca o sa tot creasca EUR si USD in ritmul asta, de sarbatori o veti putea cumpara cu peste 2000 RON

  13. #73 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Off-topic: cred ca de sarbatori EUR si USD vor fi mai jos, deoarece vin "capsunarii" sa schimbe euroii la banca.

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Off-topic: cred ca de sarbatori EUR si USD vor fi mai jos, deoarece vin "capsunarii" sa schimbe euroii la banca.
    Keep on dreaming

  15. #75 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    emag are transportul "gratuit" , d-asta sunt mai mari preturile

  16. #76 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by lotoganja View Post
    emag are transportul "gratuit" , d-asta sunt mai mari preturile
    la ce te referi mai exact?

  17. #77 SP
    Admin MonkY's Avatar
    j0hnnyReaper: sper sa nu fii vreun fel de bot (ci doar extrem de intrebator)... nu de alta, dar sunt interesante "maxim" posturile tale :
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    la ce te referi mai exact?
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    La ce fel de politica te referi?
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Per total cum va declarati in legatura cu aceasta schimbare de situatie?
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Nu inteleg.... Am pierdut ceva odata cu aceste schimbari?
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Nu vi se pare putin aiurea?

  18. #78 SP
    Junior Member eugen.popp's Avatar
    Salut Monky!
    Prognoza oficiala de buget este cu un curs mediu pe 2013 de 4.55 lei / euro. Avand in vedere ca primele 6 luni cusrul mediu a fost in jur de 4.4, inseamna ca putem astepta in ultimele 6 luni un curs mediu de 4.6.
    399 de euro x 4.6 = 1835 de lei. In cazul extrem al unui curs de 4.7, PS4 nu ar trebui sa depaseasca pretul de 1875 de lei de sarbatori.

    In fine, revenind la profit share, eu ti-as recomanda sa abordezi retailer-ii din domeniu astfel:

    Buna ziua,
    Ma numesc x si reprezint cel mai mare forum dedicat consolelor din Romania (conform statisticilor la care ai tu acces). Avem x1 mebri activi, din care x2 posesori de Playstation, iar o parte x3 dintre acestia, conform unui studiu realizat pe forum, intentioneaza sa isi achizitioneze un PS4 in urmatoarele 12 luni.
    Va propun un parteneriat in care noi vom incuraja membri forumului sa achizitioneze noua consola de la magazinul dumneavoastra. In schimb acestia vor primi un discount la achizitionarea consolei, fie un discount considerabil la achiztionarea controllerului nr 2 sau al unui joc, iar forumul va primi 1-2% din valoarea achizitiei.
    Procentele de incentivare vor fi negociate si proportionale cu numarul de useri care confirma si finalizeaza comanda la dvs.
    Este doar o structura high-level si nimic baselined. Daca doresti sa te asist la realizarea studiului sau cu alt ceva, da-mi mesaj pe privat sau email.

    Succes!
    Eugen

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    eugen.popp: referitor la prognoze... cand a fost acest lucru util in Romania? Noi (sau cel putin unii din noi, care sunt la conducerea tarii), in mijlocul crizei spuneam ca pe noi nu ne afecteaza. Noi, in timp ce somajul era la cote maxime si leul devalorizat in draci, spuneam ca a trecut criza pe langa noi... Prognoza "oficiala de buget" este cumva facuta de aceeasi persoana care spunea ca EUR nu va depasi 4 RON? In acelasi stil ma pot gandi ca in Decembrie poate fi si 5 RON per EUR.

    Problema nu este doar cursul. Eu m-am referit acolo si la faptul ca se va specula in draci lipsa de stocuri... si cine este mai tare decat romanul la speculatii? Preorder-ul de bine de rau inseamna un pret garantat. Insa au fost n cazuri in care nici macar asta nu s-a respectat in Romania... Ceilalti insa, se vor trezi ca nici cu 2000 RON nu vor reusi sa gaseasca un PS4... decat la baietii destepti.

    Referitor la profit share & Co... daca ai sti la cate companii am trimis prezentarea noastra, cu statistici si toate cele... M-am plictisit eu de cata ignoranta am primit. Culmea este ca nici macar firmele de profil (cu exceptia gameshop/best distribution pana acum) nu au fost interesate. Prefera mai repede sa plateasca un banner stradal obscur (care poate nu le aduce niciun client pe luna) decat sa investeasca intr-o reclama palpabila la noi. De ce... nu stiu! Poate ne-ar trebui cineva priceput la PR care sa ne faca si noua ceva lobby... cineva cu pile! Pentru ca in Romania, fara pile... nu se deschide nicio usa! Din pacate...

  20. #80 SP
    Junior Member japc's Avatar
    Asta pentru care n-a facut precomanda la emag: Cel mai mic pret din Romania | ALTEX

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 20 Last Post: 01-09-2017, 02:18
  2. MUBI disponibil si in Romania pe PS3 si PS4 By raducucosmin in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 9 Last Post: 16-12-2014, 01:06
  3. Intrebare despre ps plus support in romania pt ps4 By liviumos in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 03-09-2014, 17:09
  4. Deja a inceput pre-orderul la noua consola PS4! By MonkY in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 26-02-2013, 18:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts