Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Afla cand se vor lansa cele 3 DLC-uri pentru The Last of Us

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Afla cand se vor lansa cele 3 DLC-uri pentru The Last of Us

    Ultima capodopera a studioului care ni l-a oferit pe Drake si aventurile sale, The Last of Us, a avut parte de-o primire extraordinara atat din partea fanilor cat si a criticilor, fiind considerat unul dintre cele mai bune titluri lansate vreodata pe o consola PlayStation, ridicand stacheta destul de sus pentru utmatoarele jocuri care doresc sa-i fure locul. In cursul acestei saptamani Naughty Dog a anuntat cele 3 DLC ce urmeaza sa fie lansate si care fac parte din acel season pass pe care fanii aveau posibilitatea sa-l achizitioneze cu $20 la lansarea jocului, din pacate nu s-au oferit nicio informatie despre pretul fiecarui DLC pentru cei care nu au "pass-ul" respectiv.

    Primul DLC, "The Abandoned Territories" se va lansa pe 15 octombrie si va contine 4 harti noi pentru multiplayer, printre ele aflandu-se: Suburbs, Bus Depot, Hometown si Bookstore. Al doilea DLC, care va continua povestea jocului, fiind primul DLC de acest gen din istoria studioului, este programat sa apara ori in luna decembrie a acestui an sau in luna ianuarie 2014. De asemenea in comunicatul de presa Naughty Dog a precizat ca au terminat in sfarsit o perioada lunga de casting pentru noul personaj din joc si saptamana viitoare vor incepe procesul de "motion capture".

    De asemenea al treilea DLC care face parte din season pass se va lansa in prima jumatate a anului viitor si la fel ca primul va fi centralizat pe multiplayer, mai multe informatii vor fi dezvaluite in viitor. Acestea sunt cele 3 DLC pe care le asteapta toata lumea si sper sa nu va dezamageasca si sa merite cei $20 de dolari, dar avand in vedere reputatia studioului sunt convins ca ne vor uimi inca o data.
    Attached Images Attached Images 359749.jpg

  2. #2 SP
    Member dilibau666's Avatar
    "unul dintre cele mai bune titluri lansate vreodata " să nu exageram! e un joc bun dar nimic mai mult ... sarcina ta ca jurnalist este să nu amesteci faptele cu propriile opinii, sau sentimente!

  3. #3 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    "unul dintre cele mai bune titluri lansate vreodata " să nu exageram! e un joc bun dar nimic mai mult ... sarcina ta ca jurnalist este să nu amesteci faptele cu propriile opinii, sau sentimente!
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    fiind considerat unul dintre cele mai bune titluri lansate vreodata pe o consola PlayStation.
    ...

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu eu spun asta... uite cat are pe metacritic: Highest and Lowest Scoring Games - Metacritic 95 si de la users: 91. si am specificat pentru o consola PlayStation. in plus de asta a avut peste 42 de scoruri perfecte si daca citesti si paragraful urmator de pe wikipedia:
    The Last of Us received universal critical acclaim, with a total of 42 perfect scores from gaming publications, surpassing Uncharted 2's previous record of 39 perfect scores.[79][80] The game holds a score of 95 on Metacritic and a 95.04% on GameRankings.[59][60] The review aggregator Metacritic rated it as the second-best PlayStation 3 game of 2013 (behind only Grand Theft Auto V), as well as being the fourth highest rated PlayStation 3 game (alongside LittleBigPlanet, Red Dead Redemption and Portal 2), and behind 2008's Grand Theft Auto IV, 2013's Grand Theft Auto V, 2009's Uncharted 2 and 2011's Batman: Arkham City. The Last of Us has also become the second highest rated PlayStation 3 title of 2013 at GameRankings, behind BioShock Infinite.
    cred ca ti-am dat destule argumente care ma indreptatesc sa incadrez intr-un mod cat se poate de obiectv (si as mai adauga si reactile de pe acest forum) jocul TLoU ca unul dintre cele mai bune titluri lansate vreodata pe o consola PS.

    PS: nu am jucat jocul inca, ce opinie as avea eu despre acest joc ?

  5. #5 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    "unul dintre cele mai bune titluri lansate vreodata " să nu exageram! e un joc bun dar nimic mai mult ... sarcina ta ca jurnalist este să nu amesteci faptele cu propriile opinii, sau sentimente!

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eu sincer n-am prea inteles toata "povestea"... Se vor lansa separat? (din moment ce nu apar deodata). Daca da, cat va costa fiecare? Pentru ca impreuna (in season pass) costa 20 USD, nu? Pe mine m-ar interesa strict ala single player, dar voi astepta un disc cu o versiune a jocului care sa le includa pe toate. Daca ar fi lansat si la Uncharted-uri macar un DLC cu o noua aventura SP...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Afla cand se va lansa Warframe pe XO By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 23-08-2014, 22:05
  2. Replies: 9 Last Post: 13-12-2013, 09:24
  3. Replies: 6 Last Post: 31-07-2013, 16:38
  4. Replies: 10 Last Post: 14-01-2012, 05:56
  5. Turn 10 va lansa 4 DLC-uri pentru Forza 3 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-03-2010, 01:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts