Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Xbox One va veni fara Kinect!

  1. #21 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nici FIFA că a primit downgrade pe PC.

  2. #22 SP
    Junior Member bufu1o1's Avatar
    O sa apara si Xbox One Year Later Edition fara kinect, cu DDR5 si 1 Tb HDD, iar Day One edition este si va fi o mizerie de idee de marketing. Eu mi-am luat xbox la cutie verde sigilat cu 1500 lei cu livrare moca prin curier.

  3. #23 SP
    Junior Member kone22's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    kone22, exagerezi cam mult. Pe Xbox 360 au fost zeci de jocuri bune... iar Xbox One este cu siguranta mai performant decat Xbox 360 (5-6x speed la GPU, 3x speed la RAM, 8GB vs 512MB RAM, etc...). Si nu, eu n-am cumparat niciodata consola pt. Fifa si CS, ci pt. jocuri serioase. Cine vrea Fifa si CS, poate sa ramana la PC.
    Sunt total de acord cu tine. E normal ca noua generatie sa fie mai buna ca vechea generatie. Si da, vor iesi jocuri bune (nu ma refer strict la grafica).

    Legat de cs si fifa, era o comparatie cu ce cauta userul normal cand face shopping de un pc basic. Performanta in schimb o asemanam cu cea de la xbone.

    Ideile principale erau

    1. Noua generatie de console nu mai e la fel de wow ca vechea generatie la vremea ei. Cand ps3/x360 au iesit cu 7 SPE si triple core cu dual thread, noi pe pc aveam core 2 duo. In momentul de fata avem procesoare si placi video mult mai avansate la dispozitie pe PC fata de ce ne ofera xbone/ps4.

    2. Nu au cum sa modifice performantele xbone-ului pe baza kinect sau non kinect. Nu asa functioneaza pe console.

    Pentru restul raspunsurilor, nu sunt hater: am 3 console si PC . Doar ca sunt un pic nemultumit de xbone. Imi place controllerul in schimb.

    ---------- Post added 15-05-2014 at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Esti doar un hater, nimic mai mult. Pe petardele astea, jucam exclusivitati pe care tu o sa le joci cam NICIODATA. Mult succes cu cs si fifa, de fapt cam atat poti juca momentan pe jalnicul pc, nu prea mai vad noutati, cel mult niste portari de pe console
    iry, fii serios. Crezi ca intru pe forum de console avand doar PC acasa? Ce rost ar avea sa-mi bag nasul aiurea. Ca toata lumea de aici detin console si singurul lucru care ma deranjeaza e ca MS au vrut sa scape cu un 486 cu kinect atasat. Glumesc cu 486, dar oricum, aveam alte asteptari de la ei.

  4. #24 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Cred ca cel mai fericit de aici e maria sa Monky Dar acum sa fim sinceri, toata faza e din nou o strategie de marketing. Hai sa ii prostim pe fraieri sa mai cumpere console, vorba celui din video-ul de mai sus: But I don't wanna get up! (Well he never does anyway). In Marea Britanie au mai scazut odata pretul in bundle-ul cu Titanfall sa se apropie de PS4, dar lumea chiar nu a tabarat pe magazine asa cum se asteptau, sa fie iar cu ditamai cozile si precomenzi livrate peste 3 luni. Personal pot sa cumpar si maine un One, am instalat cateva la clienti, dar tot ma simt mintit. Mi-au spus ca One va fi centrul meu multimedia, adica arunc Ps3-ul, blu-ray, xbox-ul si pot face totul pe One. Daca imi putea rula colectia de jocuri de pe xbox, eram fanboy din prima zi, dar deh. Eu vad stratagema asta ca cea de la Apple: va vom oferi un Iphone mai ieftin 5C, dar care e la acelasi pret cu 5, numai ca noi ridicam pretul pentru 5S. Cu mare placere ma las contrazis. Sa curga berea rece.

  5. #25 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Sunt fan Sony şi recunosc asta, dar nu sunt deacord cu strategia M$ de a renunţa la kinect, practic renunţa la suportul pt. acest device, după mine este un must have, doar aşa ar spori interesul dezvoltatorilor pt. el şi ar fi păcat să se piardă din progres pt. 30-40 £ cât costă. Atât Sony cât si M$ ar trebui să acorde mai multă atenţie acestui segment de piaţă.

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Xbox One va veni fara Kinect!

    Cj_quest: de ce crezi ca as fi eu cel mai fericit? Eu ma gandesc ca vor fi cei mai fericiti gamerii care vor plati cu 100$ mai putin. Ba din contra, as putea spune ca sunt un pic trist pentru ca eu chiar nu vroiam Kinect (dealtfel e pe Off din Day 1). Pe de alta parte, nu cred ca as fi rezistat nici daca ar fi fost cu 2-300$ mai scump. O viata am... nu vreau sa-mi para rau ca am ratat ceva pt. ca am fost fanboy sau mai stiu eu ce...

  7. #27 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Ma ierti @monky, am uitat sa pun ghilimelele. Imi amintesc ca spuneai ca tu ai fi vrut sa ai posibilitatea sa cumperi versiunea fara Kinect. "Fericit" de faptul ca atunci MS spunea ca in nici un caz nu va exista one fara kinect si ca trebuie sa il ai conectat tot timpul si implicit a trebuit sa platesti mai mult. E exact ce spuneam si eu, minciuni peste minciuni. Eu sper ca sa se faca presiune pe problema mea, sa pot juca jocuri de xbox 360 chiar daca va trebui sa le downloadez.

  8. #28 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Gest de disperare din partea celor de la Microsoft.
    Incearca doar sa mitigheze lansarea dezastruoasa.

    Fie ca e Microsoft, fie ca e Sony -- in cele din urma, banii vorbesc (din pacate pentru gameri).

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    No offense, dar nu vad ce e asa "disperat" in miscarea celor de la Microsoft. Au vandut peste 5 milioane de console Xbox One in 6 luni, ceea ce eu zic ca e foarte bine. Comparativ, Microsoft a vandut mai multe console in 6 luni decat Nintendo a reusit cu Wii U in mai mult de 18 luni. Si asta cu o varianta foarte scumpa a consolei. Acum ca va exista o varianta mai cheap fara Kinect, nu vad decat ca fiind o miscare foarte desteapta.

    Eu unul sper sa vina si cu o alternativa la Morpheus... poate chiar sa se asocieze cu Oculus Rift. Si da, sa vina la E3 cu cat mai multe jocuri exclusive tari. And that's good. Nu disperare...

  10. #30 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    NA!


  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Analyst: Xbox One Sales Will Surpass PS4's in US:


  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sunt curios ce vor face cu UPLOAD STUDIO, care NU merge fara KINECT.

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil il vor modifica RonanN1. Si-asa au multe functii pe care trebuie sa le modifice... pt. ca nu functioneaza fara Kinect. De jocuri nu mai zic - probabil vor primi toate patch-uri.

  14. #34 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tocmai editez ceva in UPLOAD STUDIO si am Kinectul oprit. S-au miscat repede baietii, imi place

    Ah am uitat sa precizez c-am facut un update de ~ 180MB inainte de asta

  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    Sky Glass 4K camera pentru noile Sky Glass TVs:
    Quote Originally Posted by The Verge
    The British satellite broadcaster announced its new Sky Glass TVs this morning, and the company has built a separate 4K camera that includes motion controls and gestures support. It even works across games, and has a social TV sharing feature built in partnership with Microsoft.

    “Working with Microsoft we’re also building a fantastic feature that lets us watch TV together even if we’re miles apart,” explains Fraser Stirling, Sky’s chief product officer. “It syncs your TV with other households, with integrated video and chat on-screen, and you can choose content from the biggest channels — including Premier League matches, movies, and all your favorite entertainment.”

    Sky’s watch together feature, built in partnership with Microsoft, will allow people to see each other’s reactions instantly. You can also pause, skip, and replay as you watch together. Where this camera gets really interesting is the motion controls and gesture support for gaming.

    Games will be available on Sky Glass TVs that specifically support this new camera, including a Paw Patrol-branded title and Fruit Ninja. The camera will enable multiplayer games, too. “Pick your opponent, either at home or another household and play through your body movement or gesture control,” says Stirling. “Family games are never going to be the same again.”

    Sky is also investing heavily into voice controls on its Sky Glass TVs. “Hello, Sky” activates Sky’s voice commands, much like a digital assistant, and you’ll even be able to use it to switch HDMI ports by saying “Sky, Xbox” to switch to an Xbox console if you have one connected.

    It all sounds and looks very much like Kinect.
    Microsoft Kinect is back, thanks to Sky’s new all-in-one TVs - The Verge
    Attached Images Attached Images skyglasscamera.0.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Xbox One devine cu 10% mai rapid fara Kinect By MonkY in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 11-06-2014, 22:24
  2. Microsoft: Niciun Xbox One fara Kinect! By Marinake in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 29-08-2013, 15:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts