Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Fifa 14 gratuit pentru cei care fac pre-order la Xbox One in Europa

  1. #1 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Fifa 14 gratuit pentru cei care fac pre-order la Xbox One in Europa

    La Gamescom 2013 cei de la Microsoft au anuntat ca fiecare pre-order pentru Xbox One din Europa va veni insotit de o copie a jocului Fifa 14. In acest fel Microsoft a confirmat un zvon care circula pe internet inainte de Gamescom. Se pare ca Microsoft se gandeste si la noi europenii, si la faptul ca nu ne putem bucura de unele din goodies-urile lor doar pentru ca nu avem aceleasi servicii ca US. In fine, marea intrebare pe care o am eu este urmatoarea: credeti ca Romania va fi pe lista tarilor Europene, sau ne vor cataloga tot undeva in Africa?
    Attached Images Attached Images fifa-14-wallpaper.jpg

  2. #2 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    In ce sens ? Din cate stiu eu Xbox One nu vine oficial in Romania, sa ma corectati daca gresesc, deci presupun ca nu suntem catalogati nicaieri .

    Microsoft Downscales Xbox One 2013 Launch to 13 Markets - IGN

  3. #3 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Face ce face M$ doar doar sterge rahatul facut cu fiasco-ul conferintei XBOX1

  4. #4 SP
    Member nutzule's Avatar
    destul de disperati, sa vedem ce baga sony la lansarea ps4

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Inca din bundles se vede ca X1 e pentru gamerii hardcore. :-"

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Those who pre-order any version of the console will score FIFA 14 at no extra costs, and the scheme includes all current pre-orders as well as those made from now on.
    The bonus copy will come as a download – not on a disc.

  7. #7 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Daca vine cu Fifa 14 din start, eu sunt tentat sa dau banii la lansare... Numai de ar fi si pe la noi oferta asta. Rog cineva daca vede la vreun retailer autohton sa lase aici detalii

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu vreau sa fiu omul negru, dar daca e DLC sper sa nu blocheze ip din celalalte tari, ca ar ramane valabila oferta doar pentru 13 tari, dar ne ramane varianta cu VPN ,

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sa inteleg ca daca nu ai facut preorder pana acum, degeaba mai faci ca nu primesti fifa, oricum la noi nu se pune problema

  11. #11 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Mi se pare si normal sa fie asa, ce acum faci pre-order ca stii ca primesti moka FIFA 14?

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai cum sa fie normal? inseamna ca eu nu au nicio dorinta sa creasca numarul comenzilor... pai ce au rezolvat cu aceasta oferta? le-au adus vreun beneficiu? M-au facut sa aleg X1 in locul lui PS4 chiar daca sunt jucator de Fifa? nota 10 ca i-au rasplatiti pe cei fideli, dar ca si campanie de marketing nota 2, oricum la cum o abureste MS in ultima vreme, nimeni nu a inteles ca promotia se aplica doar inainte de 20 august, asa ca pot fraieri cativa.

    PS: chiar ma gandeam, uite in sfarsit o miscare excelenta din partea lui MS si care chiar m-a pus pe ganduri serios intre PS4 si X1, mai ales ca sunt jcuator de fifa, dar in felul acesta nu vor atrage pe nimeni

  13. #13 SP
    Member dtancu's Avatar
    FIFA gratuit nu e ca sa creasca numarul comenzilor. E in primul rand ca sa compenseze diferenta de pret considerata prea mare intre US si EU pentru cei care au facut deja precomanda si se simt zice-se nedreptatiti, desi au fost cei mai fideli clienti.
    Acum, sigur ca si cei care n-au precomandat pana acum se pot simti la fel de nedreptatiti, dar MS considera ca daca au asteptat pana dupa Gamescom...n-au fost suficienti de fanatici ca sa merite

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu sunt fan Fifa, dar ma intreb: chiar asa mare chestie e ca ofera sau nu jocul in format digital la lansare? Oferta asta va influenta zeci sau sute de mii de gameri sa aleaga intre PS4 si X1? Seriously? Jocul e acelasi pe ambele platforme, atat ca vei economisi vreo 30-40 de euro. Nu e ca si cum ar fi un exclusive sau ar avea exclusive content. Eu nu consider ca acesta ar fi un motiv destul de bun sa te convinga sa alegi un X1 fata de PS4, fara sa iei in considerare celelalte exclusive-uri, feature-uri, technical specs si multe altele. Dar poate spun asta pt ca nu sunt un mare fan de sports games in general

  15. #15 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Este ceva important din cauza pretului. PS4 + Fifa ar costa 460$, incluzand Fifa in pretul de 500$ al Xbox-ului diferenta de pret dintre cele 2 console nu mai este atat de mare, iar asta poate influenta (cred) multi gameri.

  16. #16 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Este ceva important din cauza pretului. PS4 + Fifa ar costa 460$, incluzand Fifa in pretul de 500$ al Xbox-ului diferenta de pret dintre cele 2 console nu mai este atat de mare, iar asta poate influenta (cred) multi gameri.
    Atunci mai bine taiau un pic din pret.
    Asa convingeau si pe cei care nu sunt fani Fifa sa cumpere Xbox One in loc de PS4.

  17. #17 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    E o strategie de marketing relativ agresiva, au ales sa ofere un joc foarte popular celor care deja si-au facut precomanda tocmai pentru a consolida relatia lor cu clientii fideli. Iar faboy playstation-ului nu ar trebui sa se agite prea mult poate acest gest facut de Ms va forta mana celor de la Sony sa-si mai indulceasca si ei oferta ...
    clientii mereu au de beneficiat de pe urma unei concurente aprige.

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Lasa ca poate Sony o sa ofere o copie digitala de Diablo la fiecare pre-comanda

  19. #19 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    E o strategie de marketing relativ agresiva, au ales sa ofere un joc foarte popular celor care deja si-au facut precomanda tocmai pentru a consolida relatia lor cu clientii fideli. Iar faboy playstation-ului nu ar trebui sa se agite prea mult poate acest gest facut de Ms va forta mana celor de la Sony sa-si mai indulceasca si ei oferta ...
    clientii mereu au de beneficiat de pe urma unei concurente aprige.
    Sony isi rasplateste clientii fideli deja de mai mult de un an.
    E drept ca PS+ nu e chiar gratis dar la ce jocuri primesti 50$/an e nimic .

  20. #20 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    nu sunt fan Fifa, dar ma intreb: chiar asa mare chestie e ca ofera sau nu jocul in format digital la lansare? Oferta asta va influenta zeci sau sute de mii de gameri sa aleaga intre PS4 si X1? Seriously? Jocul e acelasi pe ambele platforme, atat ca vei economisi vreo 30-40 de euro. Nu e ca si cum ar fi un exclusive sau ar avea exclusive content. Eu nu consider ca acesta ar fi un motiv destul de bun sa te convinga sa alegi un X1 fata de PS4, fara sa iei in considerare celelalte exclusive-uri, feature-uri, technical specs si multe altele. Dar poate spun asta pt ca nu sunt un mare fan de sports games in general
    Daca nu stiai, FIFA 14 va avea Ultimate Team Legends (Hagi, Gullit, Van Basten, Pele etc.) exclusiv pe XBOX360 si XBOX One.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 38 Last Post: 14-12-2016, 14:04
  2. Replies: 5 Last Post: 29-07-2013, 02:12
  3. Pentru cei care isi uita cheia in masina By DeeJay-RainY in forum Auto & Moto
    Replies: 19 Last Post: 29-01-2010, 03:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts