Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Primul meu joc sarit de pe fix pentru iOS: SEVEN Seconds

  1. #1 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar

    Primul meu joc sarit de pe fix pentru iOS: SEVEN Seconds

    Salutare lume! Ați încercat 𝗦𝗘𝗩𝗘𝗡 𝗦𝗲𝗰𝗼𝗻𝗱𝘀, cel mai sarit de pe fix joc pentru iPhone? Eu l-am facut🤩 Ce trebuie să faceți? Apăsați "butonul" (adică bila aia de foc care se rotește) de cât mai multe ori în 7 secunde, apoi enervati-va prietenii să vă bată scorul! Avem și un sistem de Leaderboard, adică vă puteți compara scorurile cu prietenii și cu jucători din întreaga lume. 🌐

    E free și îl găsiți în AppStore:
    https://apps.apple.com/ro/app/seven-second/id1556631962

    Ne amuzăm bine de tot de fiecare dată când începem o competiție de SEVEN Seconds. Evident, cine are cel mai mic scor face cinste 😎. Cu ce vrea el. This is to the crazy ones!

    I-am facut si trailer, ca la un joc "serios":
    Attached Images Attached Images simulator-screen-shot-iphone-12-pro-max-2021-03-12-08.49.44.png simulator-screen-shot-iphone-12-pro-max-2021-03-12-08.49.55.png simulator-screen-shot-iphone-12-pro-max-2021-03-12-08.57.10.png

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar

  3. #3 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    De unde sa ma intorc? Te referi la contul nurv banned? E banned pentru ca era clona. Asta a fost acuma vreo 7 ani.

    Revenind la joc, versiunea de acolo era pentru Android, era scrisa in C++ Builder pe o tehnologie cross-platform. A fost un experiment tehnic pentru mine.

    A urmat in 2017 o versiune Android native scrisa in Java / Android Studio, dar care nu a avut cine stie ce "success". Bine, era si foarte simpluta.

    Ce e aici e versiunea iOS nativa, scrisa in Swift with Storyboards in XCode. E ca urmare a faptului ca dpdv profesional migrez de la aplicatii de business Windows native si Android native (ce am facut pana acum) la iOS.

    Versiunea prezentata aici e la alt nivel tehnic, are implementat un sistem de animatii, sisteme de particule, un Leaderboard in care poti evalua scorurile obtinute cu prietenii din Game Center sau cu playeri worldwide, iar in ultima versiune care e trimisa spre Review in AppStore sunt implementate si Achievements-urile.

    Ca sa iti faci o idee, versiunea de Android publicata in 2017 are sub 100 de descarcari in total, versiunea de iOS are aproape 500 in 2 saptamani.

    Rock on! Zilele urmatoare trebuie sa fie live versiunea 2.12 care aduce Achievements. Pe grupul de FB deja oamenii se distreaza cu el
    https://www.facebook.com/groups/imawo.seven.seconds

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am instalat si eu. Dragut, dar nu vad super replay value. Cred ca era mai interesant daca puteai apasa cu 2 degete, sau chiar cu mai multe.

    Dar este un joc dragut si placut la ochi, care merge, ceea ce e de apreciat
    Keep it up

  5. #5 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Multumesc pentru aprecieri! Asta e si ideea Leaderboards-ului, sa aiba un minim de rejucabilitate. Poti sa te compari cu alti playeri. Acuma e mai aiurea cu iesitul la bere, dar cand am avut cereri ptr sistemul de Leaderboards asta a fost input-ul: fa-ne un sistem de high-scores, ca stam toti la bere si facem o sesiune de SEVEN Seconds si care are cel mai mic scor plateste. Evident nu se vrea ceva serios, ci maxim ceva de relaxare, de fun si de omorat timpul care trece plictisitor. Distractiv e sa te uiti la prieteni cum joaca si ei la tine.

  6. #6 SP
    Member ymess's Avatar
    Ma bucur sa vad alti developeri romani cu initiativa.
    Eu abia la al 8-lea joc / aplicatie am avut ceva succes, dar inca nu ma pot descrie decat un hobbyst, candva sper sa ma intretin din asta.
    Acum lucrez la un fel de board game de mobil, poate reusesc si eu sa impartasesc colegilor.

  7. #7 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Multumesc si mult succes de asemenea!

  8. #8 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Coming soon (already in Review on AppStore): Achievements!!!
    Attached Images Attached Images simulator-screen-shot-iphone-12-pro-max-2021-03-17-10.07.32.png simulator-screen-shot-iphone-12-pro-max-2021-03-17-10.08.09.png

  9. #9 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Versiunea 2.20 care aduce Achievements este LIVE pe AppStore! Puteti face update si sa va bucurati de noul sistem de achievements implementat in joc!

    https://apps.apple.com/app/seven-second/id1556631962

  10. #10 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Salut colegi! Admini, va rog sa imi spuneti daca nu e potrivita postarea aici. Va multumesc!

    Pentru cei interesati de dezvoltare pentru iOS, va invit in grupul nostru de FB sa studiem impreuna:

    https://m.facebook.com/groups/1834839526687394

    From Zero to Champion!

  11. #11 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    SEVEN Seconds "Easter Edition". Have fun! Buton mare, mare de tot și cu scântei, multe scântei ������
    https://apps.apple.com/ro/app/seven-second/id1556631962
    Attached Images Attached Images simulator-screen-shot-iphone-8-plus-2021-04-29-12.02.16.png simulator-screen-shot-iphone-8-plus-2021-04-29-12.02.28.png simulator-screen-shot-iphone-8-plus-2021-04-29-12.02.10.png

  12. #12 SP
    Junior Member tphaseitx's Avatar
    Seven Seconds Champions - Year 2022 Edition!
    Versiunea aniversară pentru 2022 cu un nou sistem de animații!

    Ce trebuie să faci? Clasic: apasă Butonul ăla de cât mai multe ori în 7 secunde apoi provoacăți-vă prietenii să îți bată scorul! Avem un sistem de clasament (leaderboard) astfel încât iți poți compara punctajul cu jucătorii din întreaga lume. Și avem Achievements.

    Tu ce îmbunătățiri vrei să vezi în Seven Seconds Champions?
    Disponibil pentru iPhone, dezvoltat în Xcode folosind Swift și UIKit.

    Become a Seven Seconds Champion!
    Vă mulțumim tuturor pentru că jucați Seven Seconds Champions.


    îl puteți descărca de aici:
    https://apps.apple.com/ro/app/seven-...s/id1556631962




Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. SEVEN seconds By nurv in forum Android
    Replies: 19 Last Post: 23-06-2015, 01:20
  2. Replies: 3 Last Post: 21-06-2014, 09:45
  3. GameCase este primul controller oficial pentru iOS 7 By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 25-09-2013, 11:38
  4. 10 pentru primul meu calculator By Hyp in forum Offtopic
    Replies: 19 Last Post: 03-07-2010, 18:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts