Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 19 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 364

Thread: Alan Wake / Remastered

  1. #41 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    intre....da click pe difuzor.
    Tare, nu ma asteptam la un reply de genul asta. Acum pot sa ma retrag linistit in intimitatea caminului, sa beau si sa-mi bat femeia stiind ca Uache nu mai are mult pana apare.

  2. #42 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Alan Uechi (adica Urechi, din gura teroristei mele. Cred ca imi creste barba pana il spune pe R).

  3. #43 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    prepare to be amazed
    Attached Images Attached Images 15.jpg 23.jpg 31.jpg 41.jpg 51.jpg 61.jpg 8.jpg 9.jpg

  4. #44 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    prepare to be amazed
    ...I heard that before.

  5. #45 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    prepare to be amazed
    Awesome screens,a inceput si microsoft sa iasa la atac dupa multe exclusivitati PS3!
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...I heard that before.
    Chiar asa e cu jocul asta

  6. #46 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...I heard that before.
    probabil ca tu esti mai greu de multumit , nici nu ma mira avand in vedere cate jocuri ai jucat.

  7. #47 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    probabil ca tu esti mai greu de multumit , nici nu ma mira avand in vedere cate jocuri ai jucat.
    Nu e. Acum il vezi cu WOOOOOOOOOO! /joke/gluma

    Arata excelent Uache asta. Un gameplay solid, o poveste cat de cat, si va fi de vis.

  8. #48 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu sper doar să nu fie un Alone in the Dark 5. At�t. Țin minte perfect clipurile de prezentare..și chiar c�teva cu gameplay. Eram - apoi c�nd am pus m�na pe joc...eram WTF?! ăsta-i jocul din clipurile alea? No way!

    ...vedem

  9. #49 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu zic ca un joc nu poate fi influentat de departamentul de QA, ci doar ca cel putin in cazul dificultatii problema e rezolvata dinainte sa aiba ei un cuvant de spus.
    Pot sa te intreb ce anume faci in EA ? Eu lucrez intr-o alta firma de software (mai mare ca si EA, btw) si nici un produs nu iese pe piata inainte ca cei de la QA sa zica OK, asta include totul - de la instalare, la utilizare, etc. Daca seful de la QA zice ca nu stiu ce buton nu-i place sau ca icoana e "naspa" totul se rediscuta. Dar ma rog, probabil ca la EA aia de la QA sunt niste copii care se joaca si nu zic nimic. S-ar explica calitatea anumitor jocuri (cacofonia e intentionata)



    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu sper doar să nu fie un Alone in the Dark 5. At�t. Țin minte perfect clipurile de prezentare..și chiar c�teva cu gameplay. Eram - apoi c�nd am pus m�na pe joc...eram WTF?! ăsta-i jocul din clipurile alea? No way!

    ...vedem
    Chestia asta se aplica aproape tot timpul, nu doar in jocuri, ci si in filme. Trailerele si screenshot-urile sunt ca si pozele unei pitzipoance - totul pare incredibil. Din pacate, chiar si e, produsul final pe care-l cunosti si "gusti" e mult sub asteptarile initiale

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e de prea multi ani in productie. m-as mira sa fie o porcarie. referitor la screen-uri, sper sa nu aiba asa mult motion blur si poate mai adauga si ei cateva poligoane la mediu inconjurator, ca degeaba au texturile alea mari, daca nu se aseaza bine pe obiect.

  11. #51 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu uitati cine lucreaza la el. Remedy. Am mare incredere in finlandezii astia si cred ca o sa iasa un joc cel putin bun.

    Nu mai spun ca pe CFO il cheama Mika Reini.

  12. #52 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pot sa te intreb ce anume faci in EA ? Eu lucrez intr-o alta firma de software (mai mare ca si EA, btw) si nici un produs nu iese pe piata inainte ca cei de la QA sa zica OK, asta include totul - de la instalare, la utilizare, etc. Daca seful de la QA zice ca nu stiu ce buton nu-i place sau ca icoana e "naspa" totul se rediscuta. Dar ma rog, probabil ca la EA aia de la QA sunt niste copii care se joaca si nu zic nimic. S-ar explica calitatea anumitor jocuri (cacofonia e intentionata)
    Ai spus ca esti intr-o firma de software deci nu exclusiv pe ramura jocuri. Nu inteleg de ce inca te mai agiti sa demonstrezi ca ai dreptate din moment ce deja vorbesti in necunostinta de cauza. Cate jocuri ai scos tu pe piata sau la cate dintre ele te-ai implicat?
    Procedura pe care ti-am explicat-o eu se face in toate firmele din domeniu unde exista un Producer si un departament de Marketing care iau deciziile peste toata lumea, pentru toate aspectele (butoane, iconuri, etc).
    QA-ul poate sugera imbunatatiri, dar producerul ia decizia finala si ceea ce va hotari el va fi luat drept "adevarul suprem" de toata lumea.
    Pe scurt, daca cineva din QA semnaleaza ceva se va raspunde cu "o sa vedem" nu cu "Da, sa traiti!".

    De curiozitate, de cand lucrezi in aceasta mare firma de software si oare nu cumva in QA? Ca-mi pari proaspat indoctrinat corporatist cu rolul tau divin in realizarea unui produs. Am petrecut vreme impartita atat ca Level Designer cat si la QA, deci in doua tabere total diferite si totusi legate intre ele de acest "Producer" pe care-l tot amintesc aici de zor.

    Sunt sigur ca daca tu, testerul Gigi Flausatu din companie, te plangi de dificultatea unui joc, oamenii din functii inalte vor cere sa ti se dea dreptate eventual sa se si amane lansarea jocului cu o saptamana doua pana se rezolva problema, doar ca sa fii tu fericit ca esti in QA si ai avut un rol important.

    Eu nu stiu cum se procedeaza in alte firme de software dar sunt sigur ca m-ar lua lumea de prost daca intru pe un forum de Photoshop si ma plang ca e dificil sa umblu cu programul pentru ca testerii de la Adobe sunt retardati.

  13. #53 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Hai sa lasam tampeniile astea, probabil ai uitat ca tu ai readus ideea asta cu dificultatea de pe alt topic. Acolo ziceam ca s-a ajuns aici de la testeri, care joaca in companie jocul de nspe mii de ori si normal ca li se pare prea usor. Deci n-o sa caraie ca e greu, dimpotriva. Asta nu inseamna si ca au dreptate. Sa o pun altfel pentru tine : daca eu, clientul care cumpara jocul am probleme cu dificultatea unui joc pe easy e o problema. Sau jocul e intr-adevar prea greu pe easy (si NU ar trebui sa fie) sau eu sunt un retardat idiot noob. Stiu ca vei alege a doua varianta, insa inainte de a o face gandeste macar o secunda...si nu gandi romaneste - gandeste-te la o zicala care incepe asa : "clientul nostru, ....". Ai priceput ?


    Now, back to Alan Wake, cand apare ?

  14. #54 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    e adevarat ca l-au anulat pe PC?

  15. #55 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    da, ti-as da si link dar postez de pe telefon asa ca trebuie sa ma crezi pe cuvant.

  16. #56 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Hai sa lasam tampeniile astea, probabil ai uitat ca tu ai readus ideea asta cu dificultatea de pe alt topic. Acolo ziceam ca s-a ajuns aici de la testeri, care joaca in companie jocul de nspe mii de ori si normal ca li se pare prea usor. Deci n-o sa caraie ca e greu, dimpotriva. Asta nu inseamna si ca au dreptate. Sa o pun altfel pentru tine : daca eu, clientul care cumpara jocul am probleme cu dificultatea unui joc pe easy e o problema. Sau jocul e intr-adevar prea greu pe easy (si NU ar trebui sa fie) sau eu sunt un retardat idiot noob. Stiu ca vei alege a doua varianta, insa inainte de a o face gandeste macar o secunda...si nu gandi romaneste - gandeste-te la o zicala care incepe asa : "clientul nostru, ....". Ai priceput ?


    Now, back to Alan Wake, cand apare ?
    Nu era vorba nici de gandit romaneste, nici de priceput. Clientul nostru, stapanul nostru dar studiile demografice arata ca cei care gusta acest gen de jocuri se descurca perfect pe astfel de dificultati, deci pana la urma, majoritatea clientilor e stapana.
    In fine, tu ai tot dreptul sa te plangi de dificultate si ea sa nu-ti convina, eu doar incercam sa-ti explic (si sper ca am reusit) sa te fac sa intelegi ca nu testerii sunt de vina pentru asta.

    Back on Alan Wake - jocul iese pe 21 Mai si Gameshop ofera un tricou pentru toti cei care fac preoder.

  17. #57 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    e adevarat ca l-au anulat pe PC?
    Da, sursa News: Official: Alan Wake PC canned - ComputerAndVideoGames.com
    A aparut si o petitie pe aceasta tema, are pana acum 20k semnaturi.

    Alan Wake for PC Petition

  18. #58 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ma gandesc, sa nu fie ceva gen GTA4. probabil s-au gandit ca e nevoie de PC-uri prea puternice pentru a-l rula bine, ceea ce inseamna un segment mult prea mic de consumatori si prefera sa nu-l lanseze. probabil vor face tot ca la GTA si-l vor lansa, dar vor fi probleme si nemultumiri. mai bine ramane doar pe Xbox.

  19. #59 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu are nicio legatura cu asta. Crysis cere foarte mult, dar s-a vandut intr-un milion de exemplare. Alan Wake a fost anuntat ca o exclusivitate de PC care sa foloseasca toate posibilitatile oferite de DX10.

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    alan wake a fost anuntat de la inceput ca un joc ce va avea nevoie de 4 nuclee la procesor pentru a putea functiona corect. cata lume poseda quad core-uri ? maxim 20-30% din populatie, cred.

    Crysis mergea si pe un single core.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 19 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Alan Wake 2 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 155 Last Post: 04-04-2024, 18:37
  2. Licitatie: Alan Wake xbox360 By nops66 in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 15-01-2014, 01:42
  3. Alan Wake vine si pe PC By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 10-02-2012, 15:55
  4. User Review: Alan Wake By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 4 Last Post: 03-02-2011, 18:06
  5. Alan Wake Videos By Khan in forum Videos
    Replies: 19 Last Post: 25-09-2010, 10:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts