Buna seara, si bine v-am gasit!
Cum presupun ca intrebarea a mai fost pusa si de altii, am sa dau citeva detalii esentiale. In primul rind, am citit toate paginile de la clubul PSV, daca ma ghidez strict dupa ce am citit acolo, raspunsul este ca nu merita.
Sa vedem: sint un gamer de seara sau de weekend, dar destul de inrait. Genurile mele sint FPS si action/adventure. Daca ma uit asa scurt prin folderul cu jocuri vad citeva tomb raider, bioshock 1 si 2, cele trei crysis, doom, unreal.... Eventual si ceva racing daca reuseste sa ma captiveze. Momentan ma joc pe un laptop asus ROG, care face fata destul de bine cerintelor, dar are un mare dezavantaj, si anume ca e mare si greu ca o zi de post, exclus jucatul in pat, avion etc. Si sa stau incontinuu proptit in scaunul de la birou cind vin de la munca e destul de enervant, asa ca as vrea un dispozitiv mobil, care sa compenseze. Incercat ipad, frumos, jocuri frumoase, dar pentru mine jucatul exclusiv pe touch e enervant.
Problema pe care o sesizez momentan la vita este lipsa jocurilor, sau ma rog, a genului de jocuri care-mi plac, nu cumpar o consola pentru 3-5 titluri.
Credeti ca intr-un viitor relativ apropiat vor aparea ceva titluri interesante pentru vita? Sau exista genul de jocuri pe care il vreau eu pe alta consola portabila?