De fapt , procentajul celolr interesati de Nintendo e foarte mic.
Ai dreptate, din pacate aici este si vina celor de la Nintendo care exceptand jocurile lor facute inhouse (care, in majoritate, sunt dementiale) au ramas grav in urma. Eu unul pana la Wii am avut toate consolele lor.
Dar cand refuzi sa evoluezi si esti cu o generatie in urma competitiei chiar nu poti sa ai pretentii. Norocul lor cu portabilele, ca altfel...
O fi o dorinta de nostalgic, dar eu inca sper sa revina la generatia urmatoare (cum am sperat si la aceasta, desi in zadar).
---------- Post added 05-08-2013 at 07:12 ----------