Eu prefer varianta fizică, din mai multe motive... Unul ar fi cel menționat de Monky, altul ar fi că-mi place să văd, uneori, ce cărți am în bibliotecă.

Am și un Kindle pe care-l folosesc destul de des, dar nu atât de mult pe cât mi-aș dori. Motivul? Pentru că editurile, librăriile din România care vând cărți în format electronic pe paginile lor web, nu au ca suport varianta pentru Kindle. Iar să dau banii pe ceva ca apoi să-l convertesc tot eu sau să-l citesc în format pdf pe kindle nu-mi prea convine...