Quote Originally Posted by Bodolay Botond View Post
The Nintendo 2DS Has A Sleep Mode Switch | Nintendo News
Ce ziceți de acesta în alb și roșu? :-)
Aleee, aleee ! Cine tine cu Steauaaa, sa-i... respectam sa nu luam baan.

Quote Originally Posted by Madk91 View Post
Sunt singurul care s-a gandit ca 2DS-ul se va lansa pentru a sporii vanzarile de la Pokemon X / Y ?
Adica...Consola este ceva mai ieftina ca un 3DS. Se lanseaza pe 12 Oct...Pokemon se lanseaza pe 19 OCT! (7 zile diferenta...coincidenta? nu prea cred!)

Iar acum o sa va explic motivele gandirii mele...(corectati-ma daca gresesc):

1 butoanele R/L sunt puse foarte sus , pentru ca in Pokemon , rareori le folosesti (poate pt quick-access la Bike/ Fishing Rod)

2 Forma de tableta este umpic cam ciudata...adica la DS/3DS ...ecranele erau protejate in interior...si atunci cand se deschideau se formau un unghi destul de comfortabil pentru vizionarea ambelor ecrane cat si pentru pozitia mainilor . La 2DS nu inteleg cum stai cu 2 ecrane in acelasi timp cand sunt unul deasupra ceilulalt. De ex , nu stiu cum poti juca Metroid Prime Hunters(DS) pe asa ceva... Dar dat fiind ca in Pokemon majoritatea actiunii se petrece doar pe ecranul superior..si nu este un joc activ , ci turn-based...ecranul inferior serveste doar la comenzi.

3 Culorile - Negru-Albastru(Xerneas) ...Negru-Rosu (Yveltal)

4 Nu stiu inca detaliile...dar dupa model..pare a avea o baterie ceva mai puternica...si lipsa 3D-ului...automat durata de viata a bateriei va fi mai mare decat 3DS-ul...probabil la fel de mare ca a DS Lite-ului ( :X ) perfect pentru fanii pokemon ce doresc sa antreneze EV/IV in timpul liber...fara a le sta gandul la incarcator.
O gandire mult mai logica decat a mea, pe o parte si fara caterinca pe de alta parte. Totusi lasand gluma la oparte cam la 1 si 3 ma gandeam si eu . O gandire mult mai logica decat a mea, pe o parte si fara caterinca pe de alta parte. Totusi lasand gluma la oparte cam la 1 si 3 ma gandeam si eu .

Totusi nu inteleg de ce nu au pus si ei inca un analog stick, a fost atat de cerut pe 3DS, si acum ca fac un design nou ar fi putut usor implementa si un al doilea... otusi nu inteleg de ce nu au pus si ei inca un analog stick, a fost atat de cerut pe 3DS, si acum ca fac un design nou ar fi putut usor implementa si un al doilea...