Single post: Ultimul joc devorat

  1. #3302 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Batman : Arkham City GOTY


    + Storyline
    + Gameplay
    + Grafica
    + Batman
    + Catwoman si Robin
    + Joker
    + Orasul
    + Atmosfera
    + Vremea
    + Combat Mode
    + Gadget-urile
    + Stealth bine implementat
    + Upgrade-urile
    + Misiunile secundare
    + Trofeele
    + DLC-uri
    + New Game Plus



    - Boss fights mult prea prietenoase



    O continuare demna de Arkham Asylum. De departe, este cea mai buna serie de jocuri cu super-eroi. Cei care se ocupa de Spiderman pot linistiti sa ia notite de la baietii de la Rocksteady. Gameplay-ul este exceptional, iar personajul principal este foarte bine construit, desi detest latura sa morala intr-o oarecare masura. Exista mult mai multa libertate in AC decat in jocul precedent. In sfarsit, actiunea nu se mai desfasoara intr-un spatiu inchis, tot orasul e acum al tau. Imi place atmosfera rece, strazile pline de "baieti", si dimensiunile relativ intinse ale spatiului in care te afli. La fel ca in AA, combat-ul e un deliciu. Nu prea imi vine in minte acum un joc in care sa fie atat de bine implementata aceasta parte, care se imbina foarte bine cu sistemul de upgrade. Arsenalul de gadget-uri ale lui Batman e absolut impresionant. Nici misiunile secundare nu plictisesc.

    DLC-urile sunt foarte bune. In cel cu Catwoman, gameplay-ul e putin diferit, in sensul ca Selina e mult mai rapida decat Batman, atacurile sunt altfel. In timp ce unele abilitati sunt prezente la ea, acestea sunt absente la Batman si invers. "Harley Quinn's Revenge" mi se pare semnificativ mai bun, cu toate acestea. Desi nu sunt extrem de lungi niciunul dintre ele, completeaza povestea si transforma acest joc intr-unul cu adevarat complet.

    Arkham City e o bijuterie. Rareori am placerea sa pun mana pe un joc de un asemenea calibru.

    PS: Origins, don't blow it !




    9.5/10
    Attached Images Attached Images arkham-city.jpeg 2275594-batman_arkham_city_harley_quinn_1920x1200.jpeg batman-arkham-city.jpg