Q, nu exista la ora actuala o alta solutie. Si asta deoarece ONGurile, primarii, legislativul, noi cetatenii si multi altii nu si-au facut datoria cand era timpul si cazul sa o faca. Deja m-am saturat sa salvez oamenii batrani de coltii javrelor de prin Bucuresti. Am vazut acu o luna cum un scuterist era sa moara din cauza unei javre bine crescute si hranite care s-a repezit la piciorul omului si a ajuns sub un camion. 65000 de caini? Hai sa fim seriosi. Cred ca sunt peste 200.000. Dupa 23 de ani de nefacut nimic, nu mai poti veni cu solutii. Pur si simplu nu exista. Stii tu ..., trebuie rupta pisica in doua. Iti respect filozofiile si dogmele morale de specie superioara, dar nu cred ca rasa canina este pe cale de disparitie. Am multe povesti de bine visavis de catei. Cel mai inteligent caine pe care l-am avut si crescut a fost un maidanez. Urat cu spume, dar de o inteligenta rara. Am acasa catel si pisica. Stii cati ani au? Cateaua 13 si pisica 11. Mai mult nu pot, stau in apartament de bloc. Ii iubesc, nu i-as parasi pentru nimic in lume. Dar n-am hranit niciodata un caine de pe-afara, n-am ascuns un caine de hingheri, si n-am luat vreodata vreun caine de la adapost pentru a-l elibera pe strada. Si nici nu mi-am aruncat piftiile pe geam dupa revelion ca sa "hranesc cainii". Cainii fara stapan n-au ce cauta in orase. Punct.