Cel mai ieftin Xbox 360 de care stiu eu a fost versiunea arcade care a fost la magazin la un pret minim de 750 RON (parca) de asemeni cel mai ieftin Wii de care stiu eu a fost 850 RON - tot la magazin.

Deci tehnic Xbox 360 este acum mai ieftin decat Wii ul, insa Xbox 360 are mai multe modele - ar trebui sa comparam versiunea "normala" adica cea Premium (pe care eu o consider versiune de referinta) cu Wii - iar in acest caz Xbox360 e mai scumpa decat WII (aceasta versiune eu nu am vazut'o sub 1100 RON)