Pe mine ma mira ceva. Nu e primul thread sau primul forum pe care citesc ca oamenii sunt dezamagiti, din simplul motiv ca "se stia de dinainte". Ei bine, atata timp cat vor frecventa site-uri gen MacRumors, vor urmari leak-uri si stiri, se vor angaja in discutii pe diverse forumuri despre urmatoarele produse, e absolut firesc sa afle toate aceste lucruri. Toti cei care au facut minim un lucru din cele enumerate mai sus, ar trebuie sa si-o asume. Nu mi se pare normal sa urmaresti zvonuri, iar ulterior sa acuzi compania de lipsa elementului surpriza. Chestiile astea se afla in productie de luni de zile si exista stocuri de milioane de bucati. Care e probabilitatea ca totul sa ramana sub control pana in momentul lansarii? Zero. Am citit toata amaraciunea din lume in vocea lui Schiller cand a spus " You've probably seen shots of this on the Internet." Asta e.

Tocmai am terminat de urmarit keynote-ul.
Sunt curios in ce masura iPhone 5C va avea impactul scontat. E un produs de care nu intentionez sa ma ating. E un 5 mai urat.
iPhone 5S, pe de alta parte, e demential. Cred ca e prima data cand sunt atat de impresionat de o camera la un telefon. Touch ID mi se pare un feature senzational, si cred ca in timp, va deveni extrem de util. Sper sa nu fie atat de grea adaptarea la noul OS, care in momentul acesta, strict la nivel de design, nu imi place deloc. Cu toate acestea, cateva feature-uri sunt binevenite, in sensul ca iOS chiar avea nevoie de ele ( Control Center, Activation Lock ). Culorile telefonului mi se par extrem de "nehotarate". Negru care nu e negru, alb care nu e alb, iar sampania ...
All in all, e o bijuterie de telefon. Can't wait to get my hands on one.