Luat jocul acum o sapt, impresii mai jos:

- 95% din golurile primite online, sunt ori din corner cu capul, ori din centrare cu capul. Am citit inainte ca ar fi asta o problema, mi-am luat special fundasi centrali de 4m fiecare, n-au nicio treaba. Sare Insigne de la Napoli peste toti, el avand 1.55 inaltime cred. Nici macar nu se sinchisesc sa sara, sau sar pe langa. E mare haos cand e mingea in careu si pe sus. Penibil.
- sistemul asta nou de coliziuni e mega tampit. Toti jucatorii se lovesc intre ei cand alearga si ba cad din picioare, ba fac fault in cazul in care sunt mai puternici. Nici macar nu mai trebuie sa apesi O sau B ca sa interceptezi o minge. Pur si simplu nu trebuie decat sa alergi in jucatorul advers si iei mingea sau faci fault. Penibil 2.
- durea cel putin 2 secunde pana se aseaza jucatorul si reuseste sa dea o pasa atunci cand primeste mingea. Nu conteaza ca e vorba de Totti care are control peste 80, sau Bourceanu. Sare mingea ca din gard sau se duce preluarea la adversari, evident. Penibil 3.

Ori sunt eu slab (desi joc FIFA de ani buni) ori mai trebuie sa ma obisnuiesc cu sistemul asta "mega-realist" nou implementat de control al balonului sau de a te apara la centrari, desi cu siguranta e ceva dubios acolo.

PS - e vorba de Ultimate Team seasons online, chemistry 100 sau 60, nu conteaza ce si cum, mizeriile de mai sus se intampla in fiecare meci.