Oricum majoritatea 70-80% din consumatori folosesc PC-urile pentru distractie: multimedia, jocuri si internet. Nu stiu la ce e necesara atata putere de calcul pentru asa ceva. Deschizi PC-ul in 2 sec si?! ai aruncat o caruta de bani care peste 2 ani nu mai valoreaza nici 40%....asta e industrie de consum...capitalism.
Cred ca se poate lucra mai mult programe, sa fie optimizate mai bine, ca manaca resurse aiurea de exemplu flashul....cu al lui HD pe core2duo.
Eu de exemplu as fi multumit cu un procesor core2duo sa consume 10w, pt internet si multimedia, iar pt HD sunt cipuri dedicate... restu e corporate.


Calculatoarele cuantice sunt o ideologie momentan, pentru armata cel mult..cine stie daca vom apuca sa le vedem in actiune...
Pentium I II...era perioada inceput....acum e saturatie, cresterea nu poate fi continua mereu, tre sa existe si un echilibru... mai rar din pacate.


Intel deja intentioneaza sa intre pe mobile...nu cred ca bat pasu pe loc, doar mai trag bani cat se poate din nisa actuala...